Imuran, szczepienie i karmienie

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 06 lut 2019, 21:59

Dziewczyny zaczynam mocno się gubić w tym wszystkim.....niedługo rodzę.
Chciałabym karmić piersią, ale nie wiem czy zazywając imuran mam zachować odstęp czasowy czy nie jest to już konieczne? Zażywam również pentase, ale wydaje się, że nie jest to problem.

Dziś również przeczytałam odnośnie szczepień na gruźlicę a imuranu. Nie wiem czy mogę zaszczepić dziecko w szpitalu jeśli zażywam imuran, bo to są żywe szczepionki.

Bardzo Was proszę o pomoc...chyba zaczynam się stresować...:)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Anette28 » 10 lut 2019, 22:14

Ponieważ szybko potrzebujesz odpowiedzi polecam zgłosić się na grupę na FB jest tam wiele matek, przyszłych matek napewno Ci pomogą.
grupa FB
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 12 lut 2019, 11:20

Niestety widzę, że to nasze forum zaczyna zanikać, szkoda....Facebook nie mam (może to dziwne :), poprosiłam męża, aby dołączył się do grupy Matek z naszymi chorobami, ale nie został przyjęty...

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Anette28 » 12 lut 2019, 13:27

Kasia_Rz pisze:
12 lut 2019, 11:20
Niestety widzę, że to nasze forum zaczyna zanikać, szkoda....Facebook nie mam (może to dziwne :), poprosiłam męża, aby dołączył się do grupy Matek z naszymi chorobami, ale nie został przyjęty...
no tak jest wszyscy wolą teraz FB, ja nie umiem pomóc w tej kwestii, 15 lat temu nie pozwolili karmić mi piersią i dostałam leki na zatrzymanie, teraz czasy się zmieniają; napisałam na tej grupie Twoje pytanie, prześlę Ci dpowiedzi

Miłośnicy Forum zostali, Forum też pozostanie bo to ogromna baza wiedzy, na FB posty giną i ciągle są zadawane te same pytania.

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
Pierwsz odpowiedź: Ja karmie bez zachowania odstępu. Biorę Aze. Wcześniej miałam tak robić ale ciężko było kiedy dziecko wisiało na piersi non stop. Szczepienia były wykonywane zgodnie z kalendarzem szczepień. Gruźlica też była od razu po porodzie. Gastrolog i neonatolodzy nie widzieli przeciwwskazań.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 12 lut 2019, 16:53

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) chyba muszę założyć Facebook ;)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Anette28 » 12 lut 2019, 19:01

Kolejna odpowiedź:
Brałam Imuran przed ciaza aż do tej pory a karmie 14 miesięcy. Staram sie trzymać przerwę 3-godzinną do tej pory. Co do gruźlicy to mi zaszczepiono córkę bo pediatra konsultowała sie z innym lekarzem.

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Kolejna odpowiedź:
normalnie szczepilam. Ogolnie za pozno dowiedzialam sie ze szczepienia to jeden wielki syf

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Ja byłam na azie i lekarz spartolil sprawe ,bo kazal mi odstawić przy karmieniu piersią :( więc nie pomogę :/ do tej pory żałuję decyzji :/

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
Powiem Ci tak ja brałam mercaptopuryne w ciąży i po urodzeniu dziecka kamila piersią około miesiąca bo lekarz wręcz odoradzil karmienia piersią szczepienie przeciw gruźlicy jest przeciwwzkazane przy immunosupresji jeżeli nie będziesz karmila to tak

Dodano po 31 sekundach:
Mam nadzieję że jakoś Ci pomogłam☺
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 12 lut 2019, 20:11

Dziękuję za pomoc:) dostałam jeszcze odpowiedź od Neonatologa i Centrum laktacji. Karmić jak i szczepić można :)

Awatar użytkownika
wafelek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 22 wrz 2015, 22:51
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: wafelek » 25 cze 2019, 06:01

Kasia_Rz napisz proszę jak rodziłaś, czy karmisz piersią, czy udało Ci się zaszczepić dziecko na gruźlicę i jak pozostałe szczepienia?
Ja rodziłam CC. Karmię już 10 miesięcy. Dopiero teraz się dowiedziałam, że nie powinnam szczepić córki żywymi szczepionkami ( biorę Azę 50mg).
W szpitalu bez namysłu zaszczepili małą na gruźlicę, wiedzieli na co choruję i jakie leki biorę.
Teraz przed nami szczepienie na ospę i po 13 miesiącu odra - żywa, skojarzona szczepionka MMR. Córka od września idzie do żłobka, ja wracam do pracy.
Pediatra mówi szczepić na wszystko zgodnie z kalendarzem, gastrolog, że mam odstawić dziecko od piersi, bo nigdy jej nie " wyszczepię".
Nie wiem co robić, chciałabym kontynuować karmienie zgodnie z zaleceniami WHO. Z drugiej strony chciałabym też ją zaszczepić...
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 25 lip 2019, 13:03

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Jednak muszę zaglądać tu częściej tym bardziej, że sama kiedyś szukałam pomocy :) A na forum coraz mniej osób wchodzi.
Szczepiliśmy synka na wszystko co trzeba. Przed porodem konsultowałam te informacje z neonatologiem i mi Pani napisała, że można szczepić. W szpitalu po porodzie powiedziałam, że ja chcę zaszczepić i jeśli Neonatolog się zgodzi to ja też. Nawet przyszła do mnie Pani na rozmowę i powiedziała, że można szczepić. Wiedzieli na co choruje co zażywam i że karmię piersią. Postaram się odszukać emaila od Neonatologa.
Dla ciekawostki nawet napisałam do ministerstwa zdrowia. Odpisali mi, że to nie leży w ich kompetencji ;)

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 25 lip 2019, 13:18

Znalazłam emaila. W skrócie można szczepić nawet na gruźlicę. Myślę, że jest to kompetentna osoba gdyż jest kierownikiem neonatologii. Napisała mi, że karmić można tylko po porodzie należy obserwować dziecko i mieć kontakt z lekarzem. Według mnie gastrolog wiedzy w tym zakresie nie ma. Słuchałabym się pediatry, Neonatologa. :) aha myślę, że ważna jest też dawka przyjmowanych leków ja biorę 50 mg tak jak Ty. Nie jest to jakaś duża dawka.

Awatar użytkownika
wafelek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 22 wrz 2015, 22:51
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: wafelek » 25 lip 2019, 15:58

Dziękuję Kasia!
Szczepię córkę na wszystko zgodnie z kalendarzem.
Dostała też już pierwszą dawkę ospy i wszystko ok:-)
Konsultowałam się z Centrum Szczepień w Krakowie.
Dalej karmię piersią ;-)
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego dużo zdrowia!
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imuran, szczepienie i karmienie

Post autor: Kasia_Rz » 25 lip 2019, 18:54

Super :) tak trzymać:) dla Was również wszystkiego dobrego, niech Crohn śpi:)
Tak swoją drogą to ja zauważyłam, że dzięki karmieniu piersią mam dobre wyniki, zakładam, że to dzięki karmieniu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”