Ciąża i lek imuran

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: Kasia_Rz » 01 lis 2018, 20:15

Czy możecie coś więcej napisać na temat szczepień? Muszę przyznać, że nawet nie wiedziałam, że są jakieś teorie dotyczące szczepień a przyjmowaniem przez nas leków. Proszę o uświadomienie :)

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: niunia » 02 lis 2018, 07:50

Nie chodziło mi o teorię dot szczepień a naszych leków tylko o to ze szczepienia dziecięce mają mnóstwo zwolenników i przeciwników. Dzień przed szczepieniem córki spotkałam moja ciotke która naopowiadala mi o tym jakie mogę być skutki uboczne i się bardzo przestraszylam. Jednak rozmowa z lekarzem wszystkie wątpliwości rozwiala.

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: Kasia_Rz » 02 lis 2018, 09:25

Ok dzięki:) to ten temat jest mi znajomy :)

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: BlackRose » 06 lis 2018, 02:27

Ja mam CD i biorę imuran. Zaręczyłam się. Powolutku zaczynam myśleć o założeniu rodziny. Ale z pewnością Nie zdecydowałabym się świadomie na ciąże przy tym leku. Pentasa i sterydy w odpowiednich dawkach są bezpieczne wg poradnika. A imuran to jednak duże ryzyko. Może mniejsze niż kiedyś myśleli ale nadal jest. Nawet w ulotce to zostało. I nawet tu w tym dziale są posty Beata92 (o ile nie przekręciłam nicku) ze dziecko zmarło w 22 tc z powodu wad po imuranie. Różnie może być. Dziwią mnie lekarze którzy pozwalają na ciąże przy tak ryzykownym (ryzykownym dla rozwijającego się dziecka w brzuchu) leku obiecując , „ze wszystko będzie ok”. (Cytat z tego tematu) Jak oni mogą to obiecać, przecież nie są w stanie przewidzieć co się wydarzy?! Ja poczekam na remisje zanim zajdę w ciąże i na czas kiedy nie będę musiała brać azy.

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: Kasia_Rz » 10 lis 2018, 07:59

Każdy podejmuje decyzję. Kiedyś się mówiło o szkodliwości imuranu z uwagi na brak badań, teraz nie ma takiego ryzyka. Ja również miałam pewne obawy co do imuranu w ogóle leków, ale kilkakrotnie konsultowałam z lekarzami ten problem i każdy mi mówił żebym się nie bała. Najważniejsze to być w remisji a ją możemy osiągnąć dzięki pzyjmowanym lekom. Oczywiście zawsze może się coś zdarzyć, ale równie dobrze można być zdrową osobą bez przyjmowania leków.

Aga90
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2018, 21:34
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: Aga90 » 13 lis 2018, 12:37

Dokładnie. Zaostrzenie w ciąży , które niestety może się pojawić po odstawieniu leków jest o wiele gorsze niż samo przyjmowanie leków.. dlatego chyba nie warto przerywać leczenia.

Awatar użytkownika
wafelek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 22 wrz 2015, 22:51
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciąża i lek imuran

Post autor: wafelek » 25 cze 2019, 06:14

Niunia, rozumiem, że karmiłaś piersią i w tym czasie szczepiłaś dzieci na wszystko zgodnie z kalendarzem (również żywe szczepionki) i wszystko było ok? Jak ospa, jak odra - żywa skojarzona szczepionka MMR?
Ja rodziłam CC. Karmię już 10 miesięcy. Dopiero teraz się dowiedziałam, że nie powinnam szczepić córki żywymi szczepionkami ( biorę Azę 50mg).
W szpitalu bez namysłu zaszczepili małą na gruźlicę, wiedzieli na co choruję i jakie leki biorę.
Teraz przed nami szczepienie na ospę i po 13 miesiącu odra - żywa, skojarzona szczepionka MMR. Córka od września idzie do żłobka, ja wracam do pracy.
Pediatra mówi szczepić na wszystko zgodnie z kalendarzem, gastrolog, że mam odstawić dziecko od piersi, bo nigdy jej nie " wyszczepię".
Nie wiem co robić, chciałabym kontynuować karmienie zgodnie z zaleceniami WHO. Z drugiej strony chciałabym też ją zaszczepić
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”