Podwyższona temperatura w ciąży

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 09 lip 2018, 08:54

Proszę Was o radę :) Jestem w 8 tygodniu ciąży, wszystko było dobrze a od 3 dni koło 16 mam temperaturę do 37,9. Trochę kaszle, być może to jakieś przeziębienie, bo siedziałam w klimatyzowanym pomieszczeniu, ale jakiś innych objawów nie mam. Problemów z jelitami też nie aktualnie nie mam. Czy Wy też miałyście temperaturę w ciaźy? Mam nadzieję, ze ta temperatura nie zaszkodzi dziecku.

Edytowałam tytuł.
Noelia

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: -Ania- » 10 lip 2018, 15:27

Moje gratulacje :)

ja odwiedzilabym lekarza zwyklego zeby sprawdzic czy wszystko w porzadku

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 10 lip 2018, 16:52

Dziękuję :) jutro idę do internisty, bo dziś znów 37,9, trochę kaszle. Moja ginekolog powiedziala, ze pewnie jakiś wirus mnie dopadł i żeby wziąć paracetamol, ale jeszcze go nie wzięłam. Zawsze coś....sa jakieś kobietki w ciazy na forum? :) może byśmy się wspierały a mamy co już urodziły również by z nami się podzieliły doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: -Ania- » 10 lip 2018, 19:37

Moge sie podzielic doświadczeniem.... tylko co konkretnie byś chciala wiedziec?

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Izunia65 » 10 lip 2018, 22:30

Kasia_Rz pisze:
10 lip 2018, 16:52
Dziękuję :) jutro idę do internisty, bo dziś znów 37,9, trochę kaszle. Moja ginekolog powiedziala, ze pewnie jakiś wirus mnie dopadł i żeby wziąć paracetamol, ale jeszcze go nie wzięłam. Zawsze coś....sa jakieś kobietki w ciazy na forum? :) może byśmy się wspierały a mamy co już urodziły również by z nami się podzieliły doświadczeniem :)
Jeśli masz facebooka to zapraszam do grupy CUdaczne macierzyństwo. Tam są same dziewczyny w ciąży, mamy i przyszłe mamy :)

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 11 lip 2018, 09:17

Przede wszystkim na tym etapie zastanawiam się czy leki, które bierzemy w ciazy mają negatywny wpływ na dzidzie? Pani gastrolog mnie zapewniała, ze nie i ufam jej. Zazywam pentase i azathioprine.
Hehe chyba jestem "inna", ale nie mam Facebook :) może sobie założę profil :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: -Ania- » 11 lip 2018, 21:02

całą ciąże byłam na entocorcie i było ok. teraz karmie piersią i tez to zazywam plus suplementy
mysle ze dobry kontakt z gastro i z lekarzem ginekologiem to podstawa :)

Ania


mam FB ale na tej grupie nie jestem juz, bo za duzo było zdjęc Mam w samej bieliznie.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 12 lip 2018, 09:25

Dziękuję Aniu za wsparcie :) wczoraj się długo zastanawiałam czy wziąć paracetamol, ale doszłam do wniosku, ze skoro zażywam leki na jelita, niektóre z Was sterydy musiały brać to nie będę wydziwiac z paracetamol i wezmę.
Ps. Chyba Facebook nie założę 😆

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 12 lip 2018, 20:11

Czy któraś z Was miała podwyzszona temperaturę w ciąży? Np. Z powodu zaostrzenia? Nie odczuwam, ale niepokoi mnie to, ze już prawie tydzień mam stan podgoraczkowy. Mam stwierdzone zapalenie krtani, ale też nie tak silne, chyba zaczynam panikowac :(

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: mari » 12 lip 2018, 23:28

Jak długo stosujesz Azatioprynę? skutkiem ubocznym leku imunosupresyjnego są zakażenia wirusowe, którego objawem może być podwyższona temperatura ,piszesz Kasiu o zaufaniu do swojej gastro myślę ,że rozmowa z lekarzem rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości,po co niepotrzebnie się niepokoić.Ja mam CU choroba "zawitała" w czasie ciąży mój ginekolog i gastrolog zdecydowali o podaniu Asamax tylko ten lek na CU stosowałam w czasie ciąży.było ok,ale nic bez konsultacji z lekarzem

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 13 lip 2018, 07:54

Mari aze mam już od jakiś 14 lat z przerwą i powrotem do lęku, czasami się zastanawiam czy jeszcze działa ☺ mam nadzieję, ze ta podwyższona temperatura jest od przeziębienia, ale do gastro też się wybiorę ☺

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: mari » 14 lip 2018, 08:30

pytałam o AZA ponieważ ja w czasie ciąży konsultowałam leczenie z kilkoma lekarzami ,trafiłam wtedy do profesora który praktykował wiele lat w USA on mi wtedy powiedział że lepiej jest kiedy kontynujemy leki zlecone przed ciąża niż włączamy nowe już w czasie ciąży organizm ma czas na to aby zaakceptować lub odrzucić zmiany ,gorsze jest ryzyko zaostrzenia z powodu odstawienia leku stad u mnie zdecydowano się tylko na Asamax który uznany jest za najbardziej bezpieczny w ciąży ,pewno gdybym miała zlecone leki wcześniej trzeba by było nadal je kontynuować w czasie ciąży choć nigdy nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć .Twój gastro pewno wie co robi.pozdrawiam.

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 14 lip 2018, 10:31

Muszę przyznać, ze kiedy mieszkałam w Krakowie miałam świetną gastro, która bez wahania zawsze mi wciskała do głowy, ze leki trzeba brać i w ciazy także. Trochę się bałam Azy, ale również poczytałam forum i dużo z nas ja bierze. Moja gastro teraz z Wrocławia także jest za leczeniem i żebym się nie bała, bo gorsze są zaostrzenia. Myślę, ze dobry lekarz to połowa sukcesu :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: -Ania- » 14 lip 2018, 20:32

mają racje Ci, co piszą zeby leków nie zmieniać.
Poza lekiem na jelita mialam rowniez zastrzyki Fragmin, kwas foliowy, dufastan i luteine. Do tego witaminy bez zelaza (Mama Dha takie sa).
Zycze Ci jak najlepiej :)

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:28
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwyższona temperatura w ciąży

Post autor: Kasia_Rz » 15 lip 2018, 11:39

Aniu dlaczego bez żelaza? Za dużo miałaś już w organizmie?
Kiedyś chodziłam do gastro, która chciała mi pomóc przygotować się fo ciąży i powiedziała mi, ze mam żadnych leków nie przyjmować przez rok przed zajściem w ciążę. W tym czasie też miałam operację, po której też mi nic nie przepisala, bo przecież były plany ciążowe. Tym samym po operacji zamiast być lepiej, po 3 miesiącach kolejny kawałek jelita został zaatakowany. Plany ciążowe też się przesuneły, zmieniłam lekarza. W naszych chorobach nie da sie nie zażywać leków, bo za chwilę może być pogorszenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”