Ciąża a praca przy komputerze pow. 4 godzin

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Monika
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:48
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciąża a praca przy komputerze pow. 4 godzin

Post autor: Monika » 30 gru 2016, 22:31

Hej. Jestem w ciąży. Pracuję jako księgowa, więc przy komputerze całe 8 godzin. W pracy tylko o ciąży wie moja przełożona, w kadrach jeszcze nie bo nie przyniosłam zaświadczenia. Zgodnie z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac wzbronionych kobietom nie mogę pracować (oczywiście gdy przedstawie zaświadczenie) przy komputerze więcej niż 4 godziny. Wiem ze pracodawca nie ma mi do zaoferowania innego pracy nie przy komputerze. Nie chciałabym iśc na L4. Co w takiej sytuacji? Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Z góry dzięki za pomoc

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciąża a praca przy komputerze pow. 4 godzin

Post autor: Mamcia » 01 sty 2017, 20:14

Te przepisy, albo się miały zmienić, albo właśnie się zmieniły. to wyczytałam w portalu dla niepełnosprawnych
Praca w ciąży przy komputerze

Od 1 maja 2017 r. nie będzie obowiązywać obecna zasada, że spodziewająca się dziecka kobieta może przepracować przy monitorze komputera maksymalnie 4 godziny dziennie. Będzie miała ona 15-minutową przerwę w każdej godzinie pracy, a maksymalnie będzie mogła w ten sposób przepracować osiem godzin na dobę
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”