Poród, a zażywanie sterydów

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: enej » 23 paź 2015, 15:23

Witam, potrzebuję porady:)
Za trzy tygodnie mam termin porodu, jestem na dawce 5mg Encortonu i kazano mi go odstawić ale ja się strasznie boję, że mi się pogorszy tuż przed porodem. Naa dodatek mimo że przez całą ciążę przyjmuję sterydy, ciągle jest krew w kale. Nie było ani chwili żeby objawy ustąpiły. Mój gastrolog jakby był głuchy, uważa że jest dobrze i powinnam odstawić sterydy. Ale co z tą krwią? Czy któraś z Was rodziła przyjmując sterydy i mając krew w kale?
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

kafka

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: kafka » 23 paź 2015, 20:57

Ale dlaczego masz odstawić? Jakoś to uzasadnił? Ja miałam cesarke w trakcie Entokortu.

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: enej » 24 paź 2015, 12:07

kafka pisze:Ale dlaczego masz odstawić? Jakoś to uzasadnił? Ja miałam cesarke w trakcie Entokortu.

W sumie to nie uzasadnił. Zawsze się kończy tak, że jak mi się już poprawia to schodzimy ze sterydu, stara się go odstawić. Nic to nie daje i pogarsza się i wracamy do sterydów.

A jak było z karmieniem? Mój lekarz nie chce wystawić mi skierowania na cesarkę. Mówi, że to nie potrzebne jeśli mogę urodzić naturalnie.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, 21:12 przez enej, łącznie zmieniany 2 razy.
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: Mamcia » 24 paź 2015, 22:25

dawka 5 mg jest bezpieczna i dla ciebie i dla malucha. Jeśli jesteś sterydozależna to nie jest dobry moment na odstawienie. Może odezwie się Natuśka. Do mnie można zadzwonić.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, 21:10 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kafka

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: kafka » 25 paź 2015, 00:19

Mnie pozwolili karmić na Entocorcie. Przeszukaj forum, sa watki o sprawach okoloporodowych vs sterydy.

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: enej » 25 paź 2015, 22:55

Myślę, że na razie jeszcze tydzień będę brać te 5mg i zobaczę jak się sytuacja rozwinie..

A przy jakiej dawce karmiłaś? I czy maluchowi nic się nie działo? A poród? Na razie to mnie najbardziej martwi.. I czy lekarze sobie poradzą z porodem, połogiem i moją chorobą. Jak byłam w szpitalu i rozmawiałam z położną kazała sobie szukać innego z wyższą referencyjnością.. ale ja nie chce innego szpitala.. Myślicie ,że przy porodzie mogą zdarzyć się jakieś powikłania?
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

kafka

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: kafka » 26 paź 2015, 21:58

Pozwolili mi karmić, i zresztą karmilam, choć krótko, na 9 mg Entocortu. Ale budesonid w Entocorcie to co innego niż Encorton, więc moją dawką się nie sugeruj, tylko zapoznaj z poradnikiem J-elity. Dziecku od sterydu nic się nie działo. Przy cesarce też nic się nie stało (tzn. poleciało mi ciśnienie, ale nie od sterydu). Najwięcej się działo w ciąży, póki nie zaczęłam brać właśnie leków, miałam spore skurcze i musiałam dużo leżeć.

Ewentualne powikłania przy porodzie - u mnie po obu cesarkach nie bylo, bardzo szybko doszłam do siebie.

Na Twoim miejscu, jeśli mogę się wypowiadać, posluchalabym położnej odnośnie wyboru lekarza.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: Mamcia » 27 paź 2015, 22:07

Kafka encorton i Entocort to co innego. Namieszałaś trochę. Encorton, meptyred itp jest OK, co do budesonidu (Entocort, Budenofalk) to wiadomo, że przenika do pokarmu, ale dokładniejszych danych brak.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, 08:45 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kafka

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: kafka » 28 paź 2015, 20:43

Nic nie namieszalam. Napisałam wyraźnie, ze budesonid a Encorton to co innego i żeby się moimi dawkami nie sugerowała, z tej właśnie przyczyny. Proszę sobie przeczytać w poście powyżej.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: Mamcia » 31 paź 2015, 21:14

Chodzi o to, że jak ktoś niewprawiony się pyta o jedno, to lepiej nie pisać o drugim, bo nazwa jest bardzo myląca nieszczęśliwa.Jest budenofalk i lek mógłby nazywać się np. budenocort. Porównywanie dawek rożnych substancji nie ma sensu, bo zaciemnia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: enej » 31 paź 2015, 22:58

Dziękuję Wam za odpowiedzi:)
Ale ktoś mnie w końcu musi uświadomić. Bo ja już nic z tego nie rozumiem.. To ile jest tych rodzai sterydów którymi nas leczą? I dlaczego leczą tak różnie?
Jeśli Metypred i Encorton mają tą samą substancję czynną to czemu jeden lek pomaga bardziej niż drugi?

Im więcej czytam, zagłębiam się w temat tym bardziej mój obraz tego wszystkiego się zaciemnia...
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Poród, a zażywanie sterydów

Post autor: Anette28 » 01 lis 2015, 19:33

enej pisze:Jeśli Metypred i Encorton mają tą samą substancję czynną to czemu jeden lek pomaga bardziej niż drugi?

Im więcej czytam, zagłębiam się w temat tym bardziej mój obraz tego wszystkiego się zaciemnia...
To już inny temat: poczytaj kwartalniki i informacje na stronie j-elity, a wszystko zrozumiesz.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”