ciężarówka 2015 szukam pomocy

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 16 kwie 2015, 22:26

Witam,
na Cu choruję od około 2 lat. Obecnie jestem w 9tygodniu ciąży i pojawiło się u mnie zaostrzenie choroby. Wiem ,że leki powinnam przyjmować całą ciąże. A co ze sterydami? Brałam Metypred 16 jeszcze przed ciążą i w pierwszych 4 tygodniach. Potem 2 tygodnie Metypred 4 mg. I koniec. Po około 2-3 dniach od odstawienia pojawiły się uporczywe bóle brzucha. A po tygodniu krew w stolcu i śluz.
Cały czas biorę Salofalk 500 3x2 i Salofalk 1g w czopkach 1x1. Odnoszę wrażenie, że te lekarstwa mi jakoś specjalnie nie pomogły. Dopiero po sterydzie było dobrze. Tyle, że już nie jest. I nie wiem co dalej.
Staram się odżywiać racjonalnie dla dziecka. Ale przy Cu nie jest to łatwe..
Nie wiem co jeść. Jak jeść. Ani czy to wszystko jest bezpieczne dla mojego maluszka..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: Brawurka » 17 kwie 2015, 13:07

Koniecznie skonataktuj się ze swoim lekarzem gastro i nic nie rób na własną rękę.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: ranka » 17 kwie 2015, 20:02

enej pisze:Witam,
na Cu choruję od około 2 lat. Obecnie jestem w 9tygodniu ciąży i pojawiło się u mnie zaostrzenie choroby. Wiem ,że leki powinnam przyjmować całą ciąże. A co ze sterydami? Brałam Metypred 16 jeszcze przed ciążą i w pierwszych 4 tygodniach. Potem 2 tygodnie Metypred 4 mg. I koniec. Po około 2-3 dniach od odstawienia pojawiły się uporczywe bóle brzucha. A po tygodniu krew w stolcu i śluz.
Cały czas biorę Salofalk 500 3x2 i Salofalk 1g w czopkach 1x1. Odnoszę wrażenie, że te lekarstwa mi jakoś specjalnie nie pomogły. Dopiero po sterydzie było dobrze. Tyle, że już nie jest. I nie wiem co dalej.
Staram się odżywiać racjonalnie dla dziecka. Ale przy Cu nie jest to łatwe..
Nie wiem co jeść. Jak jeść. Ani czy to wszystko jest bezpieczne dla mojego maluszka..
mi w ciazy nic nie pomagalo.. niesttey. ale sterydow doustnie nie przyjmowalam. a moze trzeba bylo. bo ostatecznie wyladowalam z bezwodziem i urodzilam hipotrofika ( dziewczynke)ktory ostatecznie wyglada dzis calkiem niezle :)
od 16 tyg mialam krwiste biegunki i praktycznie ciagle siedzialam na kibelku.
Na drugi dzien od ciecia wyproznilam sie normalnie, bez krwi, zeby bylo ciekawiej..
Obrazek

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 17 kwie 2015, 20:41

Dzięki:)
Ja na razie mam tylko bóle brzucha i czasem jakieś skurcze. Trochę śluzu i tyle. Wypróżniam się normalnie 1 raz dziennie. I byłam u gastro to na razie powiedziała żeby nic nie ruszać. Brać dalej Salofalk i tyle.

Ale mnie interesuje Wasze zdanie. Czy ten Salofalk w tabletkach i czopkach (ew. pentasa) pomagają? Bo w czopkach to wiem ,że przy biegunkach mi pomogły. Ale te tabletki... Biorę co dziennie 6 tabl i za bardzo nie wiem jakie ma być ich działanie jeśli i tak brałam sterydy..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: Mamcia » 19 kwie 2015, 22:20

Leczenie powinno być dostosowane do rozległości choroby. Oczywiście przy kolejnym zaostrzeniu może ona iść dalej. Zejście z metypredu z 16 od razu ro 4 było zbyt gwałtowne. To co możesz spróbować to sterydy doodbytniczo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 20 kwie 2015, 10:09

Dzięki Mamcia.
Pytanie mam odnośnie tych sterydów. Właśnie mam nawrót choroby. Idę jutro do gastrologa i tak sie zastanawiam. Jak ja już przyjmuje ten Salofalk w czopkach i tabletkach to chyba samo jużto powinno mi pomóc. A ja co chwilę mam jakiś nawrót. Jak dostaję steryd to jest dobrze. A jak go tylko dostawie to zaczyna się to samo..
Boję się, że to nie rokuje dla mnie jakoś najlepiej na przyszłość...
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: Brawurka » 20 kwie 2015, 10:11

enej pisze:Jak ja już przyjmuje ten Salofalk w czopkach i tabletkach to chyba samo jużto powinno mi pomóc.
Oj jakby tak było to bysmy wszyscy byli w ciągłej remisji.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 20 kwie 2015, 10:29

Brawurka masz racje:) Ale tak by było cudownie:)

A dieta w ciąży? Przy rzutach choroby stosowałam dietę, ale teraz w ciąży? Co jeść?
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: Brawurka » 20 kwie 2015, 10:46

enej pisze:A dieta w ciąży? Przy rzutach choroby stosowałam dietę, ale teraz w ciąży? Co jeść?
Zdrowo :) I żeby nie szkodzić sobie.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: ranka » 20 kwie 2015, 21:10

ja ci powiem tak: jesli tego bedzie wymagala sytuacja to i bedziesz brala sterydy ogolnie.
Na nic zda sie unikanie leczenia bo wtedy ty bedziesz chora, przez co ciąża bedzie zle sie rozwijac.
Masz byc zdrowa dla swojego malucha. Zeby i on byl zdrowy.
Na pewno nikt z grubej rury od razu leczenia nie włączy ale niestety w tej chorobie jak juz sama wiesz i widzisz roznie bywa..

Mam nadzieje ze rozumiesz o czym mowie.

to tak samo jak przychodzi ciezarna z zakazeniem ukladu moczowego np. i proponuje jej sie antybiotyki poniewaz jest ewidentne zakazenie. Na co Ona ze nie chce zbytnio bo ciaza. OK, tylko nieleczone zakazenie doprowadzi do poronienia lub porodu przedwczesnego to raz a po drugie moze to doprowadzic do uro-sepsy i wtedy i matka i ciąza nie przetrwaja..
i tyczy sie to kazdej sytuacji ktora wymaga interwencji .
Obrazek

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 20 kwie 2015, 22:13

Ranka, dzieki:) Rozumiem co masz na myśli. Jutro idę do gastroenterologa, bo mi się pogorszyło. Jest krew w stolcu a wczoraj było jej naprawdę sporo, dziś już mało. Ale jakoś wole iść i się popytać. Wolałabym, żeby nie doprowadzić do biegunek.

To moja pierwsza ciążą. I bardzo bardzo się boję.
Mam Hasimoto i WZJg, zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:58
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Zgorzelca

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: kate31 » 21 kwie 2015, 09:08

enej
ja ze swojej strony moge Ci podpowiedziec, ze w ciazy stosowalam diete bezglutenowa, nie jadlam zadnej mąki, i jelita sie uspokoily do tego stopnia ze do toalety chodze nie czesciej jak 1-2 razy dziennie, Bardzo sluzy mi wykluczenie produktow mącznych, nie mam krwistych biegunek, slodycze odzucilam, cukier to zabojstwo dla jelit, mysle ze dieta do wiecej jak pol sukcesu, tez mam CU i chyba potzrebowalam duzo czasu, by do tego wniosku dojsc. Pozatym mam cukrzyce ciazaową. Jadlam duzo warzyw, owocow, miesa, a nawet nabial sera bialego duzo i uwielbiam kefir i maslanke.
Glowa do gory, bedzie dobrze, mysl pozytywnie, bo to tez duzo daje. Trzymam kciuki, ja mam za trzy dni rozwiazanie i juz sie nie moge doczekac maluszka..

pozdrawiam
CU od 2002r.: Salofalk 3x1 Granulat, Entyvio, Wit d 20 tys.

enej
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2014, 01:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciężarówka 2015 szukam pomocy

Post autor: enej » 22 kwie 2015, 20:34

Kaate31 dziękuję Ci bardzo:) będę trzymać kciuki za szczęśliwe rozwiązanie:)

Ja niestety nie mam silnej woli absolutnie.. Nie potrafię trzymać się diety..

dostałam Hydokortyzol i salofalk we wlewkach na 2 tyg.. zobaczymy.. Mam nadzieję, że po tym mi przejdzie...
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”