Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spineczka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:02
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice

Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: spineczka » 02 sty 2013, 14:22

Witam,

Czy ktoś z Was ma może jakieś wiarygodne informacje na temat przydatności krwi pępowinowej pobranej przy porodzie w leczeniu choroby Crohna?

Jestem w ciąży i zastanawiam się czy warto pobrać krew pępowinową od mojego dziecka.
Czy taka krew mogłaby się przydać do leczenia mojego brata chorującego na Crohna?
Czy zna ktoś niezależne opinie specjalistów o przydatności własnej krwi pępowinowej? (Chciałabym zabezpieczyć dziecko na wypadek gdyby również zachorowało na Crohna).

Liczę na Wasze opinie i ewentualne wskazówki, kogo można prosić o poradę w tej kwestii.

Pozdrawiam,
Spineczka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: Natuśka » 02 sty 2013, 21:42

Z mojej wiedzy wynika, że jeśli chodzi o wykorzystanie komórek macierzystych w leczeniu choroby Crohna to wszystko jest w trakcie badań. Niby naukowcy gwarantują, że intensywnie nad tym pracują, ale prawdę powiedziawszy, nie wiem na jakim są etapie.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: Mamcia » 02 sty 2013, 23:25

Badań, na które można się powołać brak, a firmy, które oferują te usługi nie są w stanie zagwarantować długiego przechowywani i szczerze biorąc to nie wiek kto je kontroluje. Jeśli się na to decydować to po dokładnym sprawdzeniu firmy i to bez żadnej gwarancji, że ta krew się waszej rodzinie do czegoś nada. Za banowaniem stoją duże pieniądze, nadzieja i malo faktów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

spineczka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:02
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: spineczka » 10 sty 2013, 16:49

Dziękuję za rady :)

panna_a
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2014, 19:07
Choroba: CD u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ck

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: panna_a » 23 sty 2015, 16:20

witam,
czy w ciagu tych 2 lat zmieniła się wiedza w tym temacie ?
jestem aktualnie w ciazy i rowniez zastanawiam sie nad wykorzystaniem takiej krwi dla mojego męża chorującego na crohna.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: Mamcia » 23 sty 2015, 20:06

Według mojej wiedzy nie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 25 lut 2011, 14:38
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krew pępowinowa w leczeniu choroby Crohna

Post autor: ittersbitters » 14 kwie 2015, 19:47

Ja zamierzam pobrać krew pępowinową przy porodzie, oczywiście wszystko jeszcze jest na etapie badań, są już pozytywne wyniki w związku z tym, nie wiem jak to wygląda odnośnie NZJ, ale komórki macierzyste zawsze mogą się przydać, mogą pomóc naszym bliskim, np. w Austrii jest to standardowa procedura, krew pępowinowa jest pobierana każdej kobiecie podczas porodu. Są pozytywne wyniki odnośnie podawania komórek macierzystych osobom chorym na raka, jednak czy u każdego tak to funkcjonuje, i czy rak w 100% zostanie zwalczony - ciężko powiedzieć, myślę, że wszystko zależy od organizmu.
No i też w Polsce koszty pobrania i przetrzymywania takich komórek wcale nie są małe...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”