CU u partnera , leczenie Pentasą.

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
lukasz3
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2010, 09:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

CU u partnera , leczenie Pentasą.

Post autor: lukasz3 » 27 lut 2010, 12:27

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc! Moja Żona jes w 5 miesiącu ciąży i stwierdzono u niej wrzodziejące zapalenie jelita grubego,obecnie jest w szpitalu i podano jej Pentase,czy ktoś miał może doczynienia z tym lekiem i wjakim czasie może on zacząć działać? Pierwszą dawkę leku podano jej 3 dni temu ale jak narazie nic się nie zmienia:biegunka z krwią,ogulne osłabienie i gorączka.Proszę o poradę co mam robić i gdzie ewntualnie szukać pomocy :smutny: Pochodzę z Chrzanowa w województwie Małopolskim.

Zmieniłam temat
Ostatnio zmieniony 27 lut 2010, 19:56 przez lukasz3, łącznie zmieniany 4 razy.
Lukasz

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: CU u partnera , leczenie Pentasą.

Post autor: kasinp » 27 lut 2010, 12:42

lukasz3, ja bylam leczona pentasą , po 3 trzech dniach niestety nie widac poprawy , nie rozumiem dlaczego jelito gube leczą pentasą skoro to lek na CD, ale o tym na forum duzo , poczytaj dzaił z lekami na CU , pomoc znajdziesz u nas , działy do czytania obszerne , jak bedziesz chcial zadac pytania a ktos juz o tym pisal to dopisuj sie do tematu . ;)

Zmień sobie proszę w profilu opis choroby na CU u partnera :)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2010, 13:19 przez kasinp, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz3
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2010, 09:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: CU u partnera , leczenie Pentasą.

Post autor: lukasz3 » 27 lut 2010, 19:51

Żona dostaje 3 razy dziennie po 2 tabletki,1tabletka zawiera 500mg. Ryzykując zdrowie dziecka miała zrobioną kolonoskopię i pobrali wycinki. Zajęte jest całe jelito gube,wracając do początku to już wcześniej coś się działo z tym jelitem ale nikomu nic nie powiedziała,tylko poszła do lekarza rejonowego:zrobił jej badania podstawowe i przepisał Sulfasalazynę po której dolegliwości ustąpiły,więc siedziała cicho nikomu nic nie mówiąc. Od czasu do czasu jak stan się pogarszał to brała dawkę leku i wszystko wracało do normy. Pół roku przed ciążą wszystko było ok więc jadła wszystko jak leciało bo nie miała diety, teraz ciąża nasiliła chorobę i się zaczęło,wszystko wyszło na jaw. Po konsultacjach i badaniach lekarze stwiedili CU i przepisali Pentasę poniewarz podobno nie zaszkodzi dziecku,stwierdzili ze gdyby brała Sulfę przez cały czas to w okresie ciąży nie miało by to wiekszego znaczenia na dziecko,ale skoro brała go dorażnie to nie można zacząć leczenia w połowie ciąży. Najlepsze jest to że nie wprowadzili jej praktycznie żadnej diety,dopiero jak poczytałem trochę na temat tej choroby to zabroniłem jej jeść tej padliny którą tam dają i sam przygotowuję jej posiłki. Własnie wróciłem ze szpitala i powiem tak że ilość biegunek się nie zmieniła ale zmniejszyła się ilość wydalanego (kału) i krwi razem z nim. Z tego co wyczytałem to dieta ma tutaj ogromne znaczenie.
Lukasz

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: CU u partnera , leczenie Pentasą.

Post autor: kasinp » 27 lut 2010, 22:24

lukasz3, poczytaj poradnik o ciąży ktory ci wkleil linkiem Torvik . Tu jest kilka kobiet ktore mają cu albo crohna i byly w ciazy wiec pytaj.

lukasz3
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2010, 09:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: CU u partnera , leczenie Pentasą.

Post autor: lukasz3 » 27 lut 2010, 23:16

Ok. dzięki :roll:
Lukasz

Zablokowany

Wróć do „Płodność”