Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 19 sie 2009, 22:18

leila, hehe wycieczka, dwa urlopy, spokój i cisza - jak narazie nici z tego. Wcześniejszy cykl miałam 35 lub 36 dni, a teraz 22 dzień cyklu i jakieś plamienia dostałam :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: leila » 20 sie 2009, 09:21

sa testy owulacyjne to kupic i bedzie pewniak :wink:
kolezanka tez miała jednoniowe plamienia,była zła ,za miesiac okazało sie ze to ciąza ,zarodek zagniezdzał sie i ztad te plamienia były :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 20 sie 2009, 10:35

leila, hehe wycieczka, dwa urlopy, spokój i cisza - jak narazie nici z tego. Wcześniejszy cykl miałam 35 lub 36 dni, a teraz 22 dzień cyklu i jakieś plamienia dostałam :(
Jezeli dostaniesz okres (nie bedzie to zagniezdzanie sie zarodka) tzn. ze moga to byc plamienia srodcykliczne. Powtorze jeszcze raz - prolaktyna. Na Twoim miejscu bym ja zbadala (podstawowa i po obciazeniu). Jest to bardzo czesty powod niepowodzen i objawy Twoje moga wlasnie na to wskazywac. Wysoka prolaktyna czesto wydluza badz skraca cykle, jak i rowniez obniza progesteron w bardzo wielu przypadkach, a za tym ida wlasnie plamienia w trakcie cyklu lub przed sama miesiaczka.
Ja dopiero miesiac na lekach obnizajacych prolaktyne i moja faza lutealna juz wrocila do normy, a mam tylko problem z prolaktyna po obciazeniu, bo podstawowa jest idealna.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 18 wrz 2009, 20:59

Olimpijka, wszystkie wyniki mam idealne ( podstawowe) jak i również hormony.

A i jeszcze jedno koleżanka miała plamienia i okazało się, że jest w ciąży.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 20 wrz 2009, 12:17

A i jeszcze jedno koleżanka miała plamienia i okazało się, że jest w ciąży.
Jasne, bo miala plamienia zamiast miesiaczki, ale skoro ktos ma plamienia np. co cykl to chyba oczywiste, ze w ciazy nie jest :roll:
Rozne przypadki sie zdarzaja i rozne przypadki sama widzialam - w temacie jestem od 2005 roku. Jednak skoro uwazasz, ze jest w porzadku i hormony badalas i sa okej to fajnie. Zycze powodzenia w staraniach.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: ranka » 20 wrz 2009, 17:30

jesli hormony sa w porzadku to trzeba zbadac nasienie meza a jesli to jest ok, to polecam histerosalpilgografie zeby zbadac droznosc jajowodow

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 23 wrz 2009, 18:22

Byłam dziś na usg dopochwowym prywatnie. Wszystko w sprawach dolnych jest wporządku.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: ranka » 23 wrz 2009, 22:09

a w jakim dniu cyklu?

jesli chodzi o zobaczenie czy wszystko ok to najlepiej po miesiaczce ale jesli starasz sie o dzidzie to polecam jakis termin tuz przed owulacja, wtedy widac czy pechezryk rosnie

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 23 wrz 2009, 22:47

ranka pisze:jesli chodzi o zobaczenie czy wszystko ok to najlepiej po miesiaczce ale jesli starasz sie o dzidzie to polecam jakis termin tuz przed owulacja, wtedy widac czy pechezryk rosnie
Musialyby byc ze 3-4 takie USG zeby to mialo sens. Bo co z tego, ze rosnie jesli nie wiemy, czy peka :wink: Jesli brac sie za monitoring to juz porzadnie. Tu raczej bylo tylko podejrzenie, czy jest okej, czy nie ma np. objawow PCOS, albo jakis torbieli itp. bo w zasadzie USG duzo Nam nie mowi niestety.

ranka, u mnie zapalenie sie niestety przeciaga, troche sie podlamalam. Jutro bede u endo i jestem ciekawa, czy cos zaproponuje. Odezwe sie do Ciebie na pw, bo na gg Cie nie widze :wink:

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 24 wrz 2009, 09:30

Olimpijka, Ja dziennie jestem na jakiś badaniach a wszystko prywatnie dlatego biorę się za to do porządnie.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 24 wrz 2009, 11:15

Joanna23, skoro tak to warto podejrzec, czy jajeczka pekaja. Jezeli tak, to tak jak ranka mowila trzeba przebadac meza i jesli bedzie okej zrobic HSG jesli nadal nie bedzie sie udawalo, albo laparoskopie. To juz zalezy od lekarza prowadzacego, bo opinie sa rozne.
Nie ma sie na razie co stresowac tylko trzeba dzialac i przy okazji robic badanka.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 24 wrz 2009, 12:11

Olimpijka, tak owszem. Dziś chciałam umówić się na NFZ termin mam dopiero na 30 października i nie ważne co ze mną się dzieje!
Tylko prywatnie wszystko a ile można do prywatnego chodzić.
A z mężem jest wszystko w porządku.

Badałam wczoraj prolaktynę 9.12.2009r, dziś odebrałam wynik byłam w szoku.
Prolaktyna 548,9. Lekarka Ginekolog przepisała Bromergon no i ta Luteina nadal.
Z tego co zauważyłam to po Bromergonie nie mam już bólu piersi :) Może to pomogło a może co innego. Już sama nie wiem.

[ Dodano: 09-10-2010 ]
Sama sobie odpowiem a więc ogólnie staranie zajęło Nam 1 rok i 1 miesiąc i się udało.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Zablokowany

Wróć do „Płodność”