Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 17:21

Ale od ginekologa jednego wrednego dowiedziałam się, że badania pod takim kątem robią dopiero po pół roku starania. Ja o głupie usg ostatnio nie mogę się doprosić.
Jakie witaminy są dobre dla kobiet starających się o ciążę?
To i tak dobrze, bo czesto sie zdarza, ze dopiero po roku.

To, ze wszystko w srodku ladnie wyglada to jeszcze nic, bo sa jajowody, sa hormony dlatego trzeba probowac i w razie gdyby cos nie wychodzilo to robic badania.
Witaminy dla starajacych sie takie jak dla zaciazonych - Falvit, Prenatal, Materna itp.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 31 lip 2009, 17:24

konieczny jest KWAS FOLIOWY

[ Dodano: 31-07-2009 ]
Olimpijka pisze:Falvit, Prenatal, Materna itp.
te prenatale ,materny itd.to juz raczej jak jesteś w ciąży wspomagacze witaminowe
:D

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 17:35

CAMPARI34, przed staraniami juz sa polecane, bo wlasnie maja duze dawkich potrzebnych witamin :wink:

"Witaminy dla Ciebie i partnera :
Kobieta: Brac min 3 miesiace przed zaplodnieniem DOBREJ JAKOSCI zestaw wit dla kobiet ciezarnych zawierajacy folik. Oraz omege 3 i 6 najlepiej w postaci wyciagu z lnu np Linocomplex NNKT kapsulki (link do kapsulek ponizej)1000mg/dziennie(przed staraniami jak i w czasie calej ciazy) Uwazajcie by nie brac omegi wyrabianej z watroby ryb! Zawiera toksyczna witA (retinol), jezeli jednak wit A jest w postaci betakarotenu to jest ok".

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 31 lip 2009, 18:06

kwas foliowy biorę i nawet już wiekszą dawkę mi gastrolog przepisała. I dała mi skierowanie na różne badania krwi przed wizytą u niej. Co mni dziwi, że ginekolodzy olewają a gastrolog się stara.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 31 lip 2009, 20:20

CAMPARI34, przed staraniami juz sa polecane, bo wlasnie maja duze dawkich potrzebnych witamin :wink:
a ja bym sztucznych prochów nie brał a szczególnie teraz w sezonie letnim teraz to można samo zdrowie w owocach warzywach zajadać a zajadać ale KWAS FOLIOWY to bym brała to bardzo ważne .witaminy sztuczne owszem tak ale w zimie wtedy kiedy nie ma słoneczka i świeżych owoców,warzyw. :razz:
:D

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 21:13

CAMPARI34 pisze:a ja bym sztucznych prochów nie brał a szczególnie teraz w sezonie letnim teraz to można samo zdrowie w owocach warzywach zajadać a zajadać ale KWAS FOLIOWY to bym brała to bardzo ważne .witaminy sztuczne owszem tak ale w zimie wtedy kiedy nie ma słoneczka i świeżych owoców,warzyw. :razz:
To jest Twoj wybor. Takie witaminy moga wspomagac zajscie w ciaze i na pewno plod moze byc silniejszy itp. To jest juz kazdego wybor, czy bedzie bral witaminy czy nie.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 31 lip 2009, 21:32

To jest Twoj wybor. Takie witaminy moga wspomagac zajscie w ciaze i na pewno plod moze byc silniejszy itp.
no jasne że mój ale jakoś z takiego założenia wychodzę i tyle ciąża jak ma się utrzymać i być zdrowa to i bez wspomagaczy będzie ale każdy ma wybór ja tam za prochami nie jestem
:D

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 21:52

no jasne że mój ale jakoś z takiego założenia wychodzę i tyle ciąża jak ma się utrzymać i być zdrowa to i bez wspomagaczy będzie ale każdy ma wybór ja tam za prochami nie jestem
No pewnie, kazdy pewnie tak mysli dopoki nie ma problemow z zajsciem w ciaze. Kiedy ktos stara sie miesiacami, latami to lapie sie wszystkich mozliwosci.
Ja na razie nie wiem, czy problemy u mnie wystapia, ale zamierzam brac witaminki :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: ranka » 31 lip 2009, 22:08

Olimpijko nie mialam nigdy zapalenia przydatkow, tylko grzybice sporadycznie, zadnej operacji brzusznej no niczego co by mi nasunelo mysl zeby zrobic histerosalpinografie.
jako ze obracam sie w kregu ginekologow to uzyskalam informacje ze wcale tak byc nie musi a mozna miec zrosty, zwlascza jesli w gre wchodzi Crohn lub colitis.

Lekarze mowia ze wiele jest przypadkow kiedy ma sie zrosty a nie ma ku temu powodow zeby je podejrzewac.

no i mam wodniaka ktory jest konsekwecja zapalen, a lewy byl chyba niedrozny przed HSG a potem sie udroznil ale strzepki sa w zrostach wiec wyszla ta jajowodowa w bance.

tak wiec teorie ze musi byc zapalenie.. to nieprawda

robia po orku bo tak mowi WHO.a witaminy warto brac.

a
Campari ty nie mow ze ciaza jak mam byc to bedzie bo hgdybys miala ciaze z problemami to mysle ze bralabys te jak mowisz prochy byleby dzidzius urodzil sie o czasie ( nie mowie o wadach gen)

zdrowe pary w 90% zachodza w ciaze w okresie polroku-rok. warto prowadzic obserwacje cyklu, obserwowac sluz, pomiary temperstury bo prowadzone prawidlowo sa bardzo pomocne. oczywiscie nie sa wyrocznia ale daja jakis poglad co sie dzieje.

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 22:15

ranka, tak jak ja udzielam sie na forach tego typu od lat to raczej dziewczyny przy niedroznych jajowodach mialy wczesniej operacje lub zapalenia. Moj gin mowil, ze inne opcji nie ma, no ale jemu ogolnie nie ufam i niedawno zmienilam na innego lekarza.
O CD slyszalam, ze moga byc zrosty, ale o CU akurat nie.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 31 lip 2009, 22:37

ranka pisze:a
Campari ty nie mow ze ciaza jak mam byc to bedzie bo hgdybys miala ciaze z problemami to mysle ze bralabys te jak mowisz prochy byleby dzidzius urodzil sie o czasie ( nie mowie o wadach gen)
no pewnie że bym się chwytała wszystkiego ale żebym o czasie mówiła ?????tego nie pamiętam :neutral: ja tak mówię co ja bym zrobiła nie radzę nikomu jak rok bym próbowała i nic to pewno bym szalała na maxa ale zamiast brać jakieś tam witaminy zgłosiłabym się do konkretnego lekarza koniec końców tu nikt nie prosił o pomoc [bo ja nie mogę zajść w ciążę pomocy]tylko pytała laska co przyspiesza zajście tak nomen omen :wink:
:D

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 01 sie 2009, 09:02

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]to tak jak ja czym bardziej się starałam tym niej wychodziło a jak zaprzestałam to zaszło mi sie szybko.
:D

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 01 sie 2009, 11:28

Pandzia, właśnie i tego się boję że za bardzo chcę zajść i dlatego jakoś się nie udało :(.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: mf » 01 sie 2009, 11:58

Joanna23 pisze: jakoś się nie udało :(.
hej! mimo ze facet, potrafie, mysle, zrozumiec pragnienie maciezynstwa. na wlasnym przykladzie widze zreszta, jak wiele daja dzieci, to jest rnaprawde wielka sprawa, ale na Boga, co sie nie udalo?? dlaczego czas przeszły dokonany? masz 24 lata i starasz sie - jak wynika z Twojego postu - mniej niz pol roku. naprawde nie masz sie czym gnebic :), good luck!

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: leila » 02 sie 2009, 12:50

zaplanuj z partnerem moze jakąś wycieczke ,morze plaza ,totalny luz,koleżanka pojechała na tydzien do hiszpanii w płodne dni i po miesiacu wynik ciąża. :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Płodność”