Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 23 lip 2009, 22:29

Witam :D mam pytanko :)
Od jakiegoś czasu często myślę ile czasu zajmuje kobietom o staranie sie o dziecko.
Martwię się, że mi nie wyjdzie tak szybko.
A chciałabym żeby bynajmniej z tym nie było problemu.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Shadowka » 23 lip 2009, 23:23

Joanna zbyt wiele czynników wpływa :) no i ze staraniami bywa różnie, ale z tego co wiem i co wydaję się być rozsądnie to chyba najbardziej trafione są przypadki kiedy człowiek jest wyluzowany i odprężony.. znam niejeden przypadek gdy ludzie starali się wiele lat i nic się nie działo byli w strasznym napięciu z tego powodu.. i to właśnie blokowało poczęcie, a potem zrezygnowali przestali o tym myśleć albo zrobili to na wakacjach w momencie gdy mieli chwilowe załamanie i nie pracowali nad dzieckiem i strzał w dziesiątkę :)
Więc bez stresu na luzaka i będzie o wiele szybciej, ja się nie starałam po prostu z pal głupia padło to może zrobimy dziecko przecież tyle jesteśmy razem było to na zasadzie hmm uda się to uda i damy radę nie uda to tak jakbyśmy nie próbowali i proszę Gustaw jak zdrow :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: CAMPARI34 » 24 lip 2009, 08:28

Od jakiegoś czasu często myślę ile czasu zajmuje kobietom o staranie sie o dziecko.
Martwię się, że mi nie wyjdzie tak szybko.
oj to cała maskarada u mnie była.z pierwsza ciążą poszło zaraz po mc.potem koniecznie chciałam drugie dziecko a pan mąż dostał wezwanie do woja pamiętam 5-go maja miał się zgłosić nie było czasu więc trza było szybko działać a staraliśmy się już 3 mc.i nic nie wychodziło.poszłam więc do mojej pani doktor.mówię jej że do 5-go maja muszę być w ciąży nich cuś pomoże.pamiętam zapisała mi jakieś prochy[mówiła że to na dodatkowe jajeczkowanie kazała chyba z 5 sztuk wziąć [jak okres dostanę]wzięłam i masz.ODRAZU MI SIĘ ZAJSZŁO :razz: potem za kilka lat bardzo chcielismy znowu dziecko tez długo się staraliśmy[normalnie codziennie współżycie ]itd.opadaliśmy z sił wkońcu znowu uderzyłam do mojej pani doktor.znowu z tym samym i znowu się udało.a ostatnia ciąża była wogóle nie planowana to była czysta wpadka i taka wpadka jest moim zdaniem najlepsza nie myśleć kurczowo o tym że koniecznie muszę zajść w ciążę [bo właśnie wtedy nie wychodzi]i w ogóle ta wpadka jest taka kochana że nic bym nie powiedziała gdyby mi się jeszcze raz wpadło :lol:
:D

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: leila » 24 lip 2009, 08:49

trzeba w odpowiednim dniu cyklu sie starac wtedy napewno bedzie szybciej.
juz od 10 dnia podobno wtedy szansa na córke ,
albo wstrzemięzliwosc do 14 dnia i syn :wink:
podobno najszybciej zachodzi miedzy 11 a 16 dniem cyklu
wyluzowac ,moze jakis wyjazd :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 24 lip 2009, 10:45

Ja właśnie w dni płodne kochałam się każdego dnia :) jestem opuchnięta obolała, ale robiłam dwa razy test i wyszło negatywnie :( może za wcześnie tak se myślę. Jak na razie dwa dni mi się spóźnia okres. Ale mam taką nadzieję że to właśnie to :D. Dziś wyjeżdżam aby trochę psychicznie odpocząć.
A czy są jakieś ziółka które mogą w tym pomóc? a może tabletki ale bez recepty ?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: megi_25 » 24 lip 2009, 10:52

Podpisuje się pod wypowiedzią Shadowki obiema rękoma.
Nam strasznie zależało i staraliśmy się prawie dwa lata /jedną ciążę poroniłam/.Marzyłam o dziewczynce,stosowałam testy owu i staraliśmy się do pozytywnego testu co oczywiście zmniejszało szanse.W końcu poszliśmy na całość i po pozytywnym teście zaraz zaszłam i jest.......Wiktor :wink:

Poszukaj na jakiś forum o staraniach to na pewno znajdziesz środki które mogą pomóc, o ile pamiętam to dla mężczyzn jest Salfazin w aptece bez recepty,a kobiety mogą łykać olej z wiesiołka na większą ilość śluzu.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 24 lip 2009, 11:02

Shadowka pisze:Joanna zbyt wiele czynników wpływa :) no i ze staraniami bywa różnie, ale z tego co wiem i co wydaję się być rozsądnie to chyba najbardziej trafione są przypadki kiedy człowiek jest wyluzowany i odprężony.. znam niejeden przypadek gdy ludzie starali się wiele lat i nic się nie działo byli w strasznym napięciu z tego powodu.. i to właśnie blokowało poczęcie, a potem zrezygnowali przestali o tym myśleć albo zrobili to na wakacjach w momencie gdy mieli chwilowe załamanie i nie pracowali nad dzieckiem i strzał w dziesiątkę :)
Dokladnie tak, luz i jeszcze raz luz, obsesyjne myslenie i doszukiwanie sie objawow ciazy przeszkadza.
leila pisze:trzeba w odpowiednim dniu cyklu sie starac wtedy napewno bedzie szybciej.
juz od 10 dnia podobno wtedy szansa na córke ,
albo wstrzemięzliwosc do 14 dnia i syn :wink:
podobno najszybciej zachodzi miedzy 11 a 16 dniem cyklu
Niestety dniami nie mozna sie sugerowac, gdyz kazda kobieta ma inna dlugosc cyklu, dluzsza lub krotsza faze lutealna i w innym dniu owulacje. Proponuje notowac dni plodnego sluzu i mierzyc do tego temperaturke. Temperatura i sluz wskaza prawdopodobny dzien owulacji biorac pod uwage oczywiscie to, ze kobieta nie ma zaburzen hormonalnych i owulacja wystepuje ;)

My tez zamierzamy nie starac sie, a raczej nie zabezpieczac sie i zobaczymy jak to bedzie ;)

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 24 lip 2009, 11:42

Olimpijka, notuję dni płodne, mierzę temperaturę zanim zaczełam starać się o ciążę by wiedzieć jak u Mnie to jest. Śluz też oglądałam jak wygląda itd.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 24 lip 2009, 11:51

Joanna23, jak masz ochote wal do mnie to Ci przeanalizuje oraz dam dobry program do zapiskow, ktory wyznacza dzien owulacji ;)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: -Ania- » 24 lip 2009, 12:58

Pomocne sa rowniez testy owulacyjne
i naturalne metody

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 24 lip 2009, 15:32

-Ania-, w jakiej cenie są te testy owulacyjne? i jakie to metody?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: -Ania- » 25 lip 2009, 13:04

dzieki magdalene za linki

W razie pytan, chetnie odpowiem

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: ranka » 31 lip 2009, 16:19

mi zajelo 1,5 roku i dowiedzialam sie ze mam praktycznie nieczynne jajowody, tak wiec dziewczyny dobrym pomyslem jest zrobic sobie HSG zwlaszcza po zabiegach brzusznych czy po zapaleniach przydatkow ( chociaz ja nigdy nie mialam).

a planowanie rodziny z NPR - to dobry sposob najlepiej zajrzec na 28dni :)

Olimpijka

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Olimpijka » 31 lip 2009, 16:42

ranka pisze:dziewczyny dobrym pomyslem jest zrobic sobie HSG zwlaszcza po zabiegach brzusznych czy po zapaleniach przydatkow ( chociaz ja nigdy nie mialam).
Nie chca robic lekarze dopoki dlugo nie ma dziecka mimo staran. Jesli chodzi o zapalenie przydatkow to moga byc zrosty itp. ale to jesli czesto sie nawracaja zapalenia, albo sa nieleczone. Po leczonym zapaleniu rzadko zdarzaja sie powiklania ;)

Jesli chodzi o planowanie dziecka ja rowniez moge polecic forum Baybusa http://www.gimbla.pl/baybus/
Wiele cennych informacji o wspomagaczach, badaniach i problemach.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile zajeło wam staranie się o dziecko?

Post autor: Joanna23 » 31 lip 2009, 17:15

Ja miałam często robione cytologie no i ogólnie oglądali Mnie od środka wszystko ok wygląda. Ale od ginekologa jednego wrednego dowiedziałam się, że badania pod takim kątem robią dopiero po pół roku starania. Ja o głupie usg ostatnio nie mogę się doprosić.
Jakie witaminy są dobre dla kobiet starających się o ciążę?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Zablokowany

Wróć do „Płodność”