Ciąża a Crohn u faceta

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sewek
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:54
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: sewek » 11 lis 2007, 15:49

Witam jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy facet z crohnem musi w jakiś szczególny sposób przygotować się do bycia ojcem. Mam na myśli czy musi zbadać swoje plemniczki pod względem jakości jak i wady genetycznej[jeśli są takie badania].Czy trzeba na jakiś czas odstawić leki ,w tej chwili biorę immuran,encorton,żeby organizm się oczyścił.W tej chwili mój stan zdrowia oceniam na umiarkowanie dobru ,nie licząc sączącej się przetoki.Mam obawy co do dziecka ,nie chciałbym żeby mój dzidziuś miał tego syfa co ja i przeżywał cały ten koszmar.A jak jest u was młodzi i starzy tatusiowie,możecie napisać wasze doświadczenia,jakie jest ryzyko że moje dziecko przejmie crohna i czy u mnie można stwierdzić w jaki sposób przyplątał się do mnie.Pozdrawiam!!! :dj: :dj:
sewek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: ranka » 11 lis 2007, 16:26

nie musisz sie w zaden sposob oczyszczac.tylko jesli bierzesz sulfasalazyne to musisz wiedziec ze ten lek powoduje przejsciowa nieplodnosc.
a to ,zeby dziecko nie mialo Crohna...to loteria genetyczna moze byc tak ze zachowruje i nic z tym nie zrobisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:56
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: 13julcia » 12 lis 2007, 11:03

imuran to azothioprine , jak sie rozeznałam część lekarzy mówi że nie trzeba odstawiać jak się planuje zostanie tatusiem, inni że lepiej odstawić na 3 miesiące przed staraniami....my tez planujemy, mąż bierze azothioprine...i wole dmuchać na zimne i podjąc decyzję żeby mąż odstawił na troszke , niż mam mieć problemy z donoszeniem dziecka, czy ma być coś nie tak z jego zdrowiem....ale to moja opinia :wink:
żona męża z CD......

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: artur » 15 lis 2007, 16:16

My najpierw postaraliśmy się o dzidzię a potem zadawaliśmy pytania :grin:
Pewna pani doktor powiedziła żeby odstawić leki, ale jeżeli się tego nie zrobiło to nie ma większego znaczenia dla płodu
Jak ranka napisała to loteria genetyczna
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

justysia260
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:39
Choroba: CU u partnera
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów

Re: Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: justysia260 » 30 sie 2009, 22:00

Mam równiez pytanie. Jestem w ciázy, a moj maz ma problemy z wrzodziejacym zapaleniem jelita. Martwie sie gdyz nie byla to planowana ciaza, a maz bierze caly czas asamax 500 i jeszcze do tego 2 miesiace temu zaczela sie ta okropna choroba. Czytalam gdzies, ze moga byc problemy z plodem tzn. uszkodzenie plodu. Bardzo sie martwie. Prosze o pomoc. :smutny:
justysia

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ciąża a Crohn u faceta

Post autor: Natalka » 30 sie 2009, 23:39

justysia260, poczytaj te tematy viewtopic.php?t=7153
viewtopic.php?t=836
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Płodność”