Wpływ leków/choroby na planowanie rodziny?

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Wpływ leków/choroby na planowanie rodziny?

Post autor: czarny » 11 mar 2017, 20:02

geny to podatnosc. ale rownie istotny jest czynnik je aktywizujacy. na przyklad toksyny, czyli stosowane przez gastrologow leki. nie mozna tego pominac. od samych genow nikt nie zachorowal na CU/CD.

to jest ciezka decyzja ale nalezy miec swiadomosc wplywu wszystkich czynnikow.

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Wpływ leków/choroby na planowanie rodziny?

Post autor: czarny » 11 mar 2017, 20:05

poza tym trzeba miec swiadomosc "dawki", na przyklad dawka azathiopryne to 5mg/kg masy ciala (strzelam sobie z ta liczba).

to co dla doroslego jest grubo ponizej zalecanej dawki, czesc tego zostanie przekazana w nasieniu i to juz moze byc zdecydowanie ponad norme dla nowo powstalego organizmu.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wpływ leków/choroby na planowanie rodziny?

Post autor: Brawurka » 11 mar 2017, 20:53

Idąc Twoim tokiem yślenia to należy wziąć również pod uwagę to, że biorąc leki słaby plemnik może nic nie zdziałać. Ciąża silna przeżyje, a ciąż biochemicznych jest dużo. Można więc podejrzewać, że właśnie te "słabe" nasionka i jajeczka nie dają rady.
Moja ginekolog mi powiedziała na pierwszej wizycie, że to wczesny etap i może być różnie, bo słaba ciąża obstawiona nawet najsilniejszymi lekami nie utrzyma się. I wiesz co? Miałam poważną stłuczkę w 6-8 tygodniu ciąży, atak padaczki w 13tc, gdzie padłam i telepałam się po chodniku i krawężniku. Nic się nie stało, moja Malutka przetrwała i jest zdrowa :wink:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Wpływ leków/choroby na planowanie rodziny?

Post autor: czarny » 11 mar 2017, 21:41

Brawurka pisze:Idąc Twoim tokiem yślenia to należy wziąć również pod uwagę to, że biorąc leki słaby plemnik może nic nie zdziałać.
dokladnie tak. pisalem juz wczesniej ze toksyny maja bardzo duzy wplyw na jakosc nasienia.
slaby plemnik staje sie "najslabszy", dobry staje sie slaby. ja bym to tak rozumial, ale do profesora medycyny mi daleko :P

gratuluje zdrowego dziecka. kazdy z nas wie jak cenne jest zdrowie, wiec zna jego wartosc ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płodność”