IN VITRO metypred i ciąża

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: baska82 » 01 wrz 2014, 23:02

Czy któraś z Was brała w ciąży metypred? Jakie dawki? Mnie niestety czeka in vitro a to też sporo leków.Ogólnie czytałam że może powodować rozszczep podniebienia u dziecka i zaostrzać dolegliwości związane z puchnięciem w ciąży.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: Mamcia » 02 wrz 2014, 21:20

O rozszczepie nie czytałam. Co do puchnięcia to rzeczywiście powoduje zatrzymanie wody także u osób nie będących w ciąży.
Czy musisz brać sterydy przewlekle i nie ma metody aby z nich zejść. Jaką część jelita masz zajętą i gdzie się leczysz? Jakie leki przyjmujesz i w jakich dawkach?
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 12:17 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: baska82 » 03 wrz 2014, 09:38

Biore asamax teraz 3x3 wczesniej 3x2 i metypred 8mg. Po zejściu z 12 na 8 metypredu coś tam zaczęło się dziać tzn częściej :wc: ale bez krwi. Niestety wszyscy przeszlismy w domu angine w sierpniu. W czasie tej anginy pojawila sie u mnie krew ktora juz nie zniknęła. Dodam ze rodzinny nie dal mi antybiotyku i przechodzilo 3 tygodnie...We wtorek mam wizyte u gastro. Ci od in vitro mowia ze azatiopryna absolutnie nie bo w czasie stymulacji do IVF watraba nie moze byc tak obciazona. Zostaje mi zrezygnowac z dziecka , czekac na remisje samoistna albo ogranac jakos sprawe sterydami. Zobacze co powie gastro. Kolonoskopia w kwietniu wykazala zmiany w calym jelicie takze lipa.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2014, 12:27

To niestety jest problem, ale dawka sterydu nie jest duża. Jeśli jednak i ta dawka wywołuje dziania niepożądane - to niedobrze. Jest dostępny w Europie budesonid w formule MMX, który ma mniej działań niepożądanych, ale jest to impreza kosztowna. Langusta wie więcej na ten temat bo sprowadzała.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: baska82 » 03 wrz 2014, 20:53

Właśnie myślałam na temat sprowadzenia tego a przynajmniej omówienia tego z lekarzem. Dowiem sie co i jak i najwyżej sie odezwę.Dzięki Mamcia:) Na tych 8mg nie mam zadnych działań niepożadanych tylko że krew niestety wróciła co prawda niedużo ale zawsze. Zobacze co sie dowiem we wtorek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: Mamcia » 04 wrz 2014, 15:43

Dorzuć może czopki lub wlewki?? Może to tylko końcówka się pogorszyła? Oczywiście po konsultacji z lekkarzem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: baska82 » 12 wrz 2014, 20:56

Mamciu a masz może informacje jak długo można brać bezpiecznie azatiopryne? nawet przeglądają forum znalazlam ze 2 lata w innym miejscu że 5, komuś lekarz mowil ze do 10..
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: Mamcia » 12 wrz 2014, 21:09

Jak nasza Panna zaczęła brać to mówili, że rok, po roku, że dwa lata i tak z niewielką przerwą bierze do dziś - czyli ponad 10 lat. Im więcej danych tym lek wydaje się ogólnie bezpieczniejszy.
Pomyliłam się od prawie 15 lat.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: baska82 » 12 wrz 2014, 21:23

dzieki za odp.u mnie narazie metypred 24 mg spowrotem. czekam na konsultacje z gin,gastro chce dac aze i mowi zeby zmienic gina :D jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje - gastro mowia ze nie mozna dlugo brac sterydow. tylko jak nie mozna zejsc to aza. tylko co to znaczy dlugo? rok? 2lata? a moze az przestana dzialac? tak naprawde na to pyt jak dlugo nie ma pewnie odpowiedzi ale moze cos czytalas Mamcia o tym?
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN VITRO metypred i ciąża

Post autor: Mamcia » 14 wrz 2014, 20:35

Niedawno pisałam, że nasza Panna bierze AZA już sporo ponad 10 lat. Ale możesz wejść w remisję albo sama z siebie, albo naprzykład po VLS3, kwasie masłowym. U kogo się leczysz. Możesz odpowiedzieć na pw lub mailem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płodność”