przygotowania do ciąży!!!

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: przygotowania do ciąży!!!

Post autor: Noelia » 21 sie 2017, 23:26

poleczka pisze:czy zazywajac imuran 100 mg mozna tez zazywac kwas foliowy planujac ciaze?
Kwas foliowy to zawsze powinno się zażywać planując ciążę (Twój partner również powinien) oraz w trakcie ciąży.
Niezależnie czy będziesz nadal brać Imuran, czy już nie.

W razie wątpliwości możesz sprawdzać interakcje między różnymi lekami tutaj: Interakcje
Imuran + Folik = "Badanie interakcji powyższych leków nie wykazało występowania między nimi interakcji"

Poczytaj też sobie poradnik Płodność, ciąża i karmienie piersią w nieswoistych zapaleniach jelita
Powodzenia i zdrówka życzę :roll:
Tubisia pisze:Dodam tylko, że suplementacja kwasem foliowym, jeśli nie masz jego niedoborów nie jest wskazana.
Jeśli w najbliższym czasie planuje się ciążę, to oboje partnerzy powinni suplementować + w ciąży to co najmniej do końca 12-tego tygodnia - w każdym razie takie były wytyczne za "moich ciążowych czasów" ;) - myślę, że nic się nie zmieniło :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: przygotowania do ciąży!!!

Post autor: Tubisia » 22 sie 2017, 03:27

Noelia pisze:Tak ogólnie to racja :tak:
Ale jeśli w najbliższym czasie planuje się ciążę, to oboje partnerzy powinni suplementować + w ciąży to co najmniej do końca 12-tego tygodnia - w każdym razie takie były wytyczne za "moich ciążowych czasów" ;) - myślę, że nic się nie zmieniło :roll:
Ale Ty miałaś zdrowe jelita. Uważam, że lepiej jest zrobić badania i skonsultować się z gastrologiem czy jest sens brania w ogóle.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

poleczka
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2015, 21:28
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: przygotowania do ciąży!!!

Post autor: poleczka » 22 sie 2017, 10:06

Dzieki Dziewczyny za odpowiedzi. Skontaktowalam sie z gastrolog i mowi ze brac. ☺

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: przygotowania do ciąży!!!

Post autor: ranka » 28 paź 2017, 07:26

Tubisia pisze:Dodam tylko, że suplementacja kwasem foliowym, jeśli nie masz jego niedoborów nie jest wskazana.
jest wskazana jako profilaktyka wad cewy nerwowej
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płodność”