CD, stomia a ciąża (in vitro)?

nasze problemy i obawy z zajściem w ciąże

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
eli72
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2006, 16:30
Choroba: CD
Lokalizacja: Lublin

CD, stomia a ciąża (in vitro)?

Post autor: eli72 » 13 cze 2006, 19:51

Witam,
zwracam się do was z pytaniem dotycząctm ciąży ze stomią przy CD.
Czy ktoś miał lub zna taką sytuację a może jest coś dostępne w internecie na ten temat?
Chcielibyśmy z mężem mieć dziecko (mamy już swoje lata), pytałam lekarzy o to i część mówiła, że stomia nie jest przeciwskazaniem a część mi odradzała. Postnowiliśmy jednak probować ale niestety bez efektów, zgłosiliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, zaczęli nas diagnozować okazało się, że mam jeden jajowód niedrożny, problemy z owulacją- pęcherzyki mi same nie chcą pękać a do tego jeszcze antyloagulant tocznia wyszedł mi dodatni, który to jest odpowiedzialny za ewentualne poronienia.
W obecnej sytuacji jedynym wyjściem zostało nam in vitro, które jak wiadomo też nie daje pewności ale zawsze jest nadzieja.
Czy ktoś ma może był w takiej sytuacji a może zna kogoś kto mógłby się podzielić z nami swoimi doświadczeniami?
Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam :grin:
eli

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: CD, stomia a ciąża (in vitro)?

Post autor: aleksandra12 » 13 cze 2006, 20:05

Kwestii in vitro nie znam, ale przed operacją, która miała się zakończyć wyłonieniem stomii, pielęgniarka stomijna i lekarz mówili mi, że nawet, jeśli okaże się konieczne zostawienie stomii na dłuższy czas, to nie będzie problemów z ciążą w tym stanie.
Wiem, że należy wtedy bardziej dbać o swoje odżywianie i wyniki krwi, ponadto też często ciąże stomijne kończą się cesarką.
Tak mi mówili, więcej nie wiem.
Pozdrawiam, Aleksandra

eli72
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2006, 16:30
Choroba: CD
Lokalizacja: Lublin

Re: CD, stomia a ciąża (in vitro)?

Post autor: eli72 » 17 cze 2006, 00:00

Dzięki Olu za odzew ten temat to ciagle dla mnie zagadka.
Chciałam sie dowiedzieć czy na forum jest może ktoś kto to przeżywał jak to wyglądało taka ciąża ze stomia, jake moga byc zagrożenia czego sie spodziewać.
Troche sie boję jak to będzie wyglądało i staram sie przygotować do tego jak tylko mozna najlepiej.
Serdecznie pozdrawiam
Eli
eli

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: CD, stomia a ciąża (in vitro)?

Post autor: aleksandra12 » 17 cze 2006, 17:23

Pozdrawiam, Aleksandra

eli72
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2006, 16:30
Choroba: CD
Lokalizacja: Lublin

Re: CD, stomia a ciąża (in vitro)?

Post autor: eli72 » 17 cze 2006, 22:29

Dzięki Olu za info. Tę stronę już znalazłam jakiś czas temu i przestudiowałam dokładnie ale to jest tylko teoria a ja chciałabym bardzo dowiedzieć się bezpośrednio od osoby, która to przeżywała. Mam nadzieję, że może mi się uda kiedyś kogoś takiego znaleźć.
Pozdrawiam serdecznie
eli

Zablokowany

Wróć do „Płodność”