Pieprzyki, znamiona

Nasze problemy czy choroby skórne przez NZJ i nie tylko.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pieprzyki, znamiona

Post autor: Natalka » 19 cze 2009, 23:23

Mam dość sporo pieprzyków na rękach i nogach, kiedy jeszcze dużo korzystałam ze słońca, co roku po wakacjach było i ch więcej. Teraz już się nie smażę na plaży, ale i tak wydaje mi się, że ciągle ich przybywa, ale mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu, może od roku, te pieprzyki mnie swędzą. Dziś jednego rozdrapałam do krwi ;/ nie wiem czy to czymś grozi czy mam się nie przejmować wcale?
Biorę tylko Imuran, nie wydaje mi się, żeby ten lek miał wpływ na przybywanie pieprzyków.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: magda281 » 20 cze 2009, 10:51

Mi też wychodzą wciąż nowe pieprzyki ,ale nie swędzą.Wydaje mi się,że to raczej nie ma związku z lekami :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: maggie0278 » 20 cze 2009, 12:24

co do pieprzyków, to nie mam zdania

ale lekarz zawsze bacznie przygląda się zmianie na skórze mojej córki, która wygląda jak taka plama wątrobowa ( taka rozlana brązowa plamka na ciele, płaska, jakby ktoś kredką pokolorował fragment skóry na jasno-brązowo ) i mówił, że takie plamki mogą występować u chorych na NZJ.
Ale szczerze powiem, że nie dopytałam go wtedy i nie wiem, czy ich występowanie zależne jest od zażywanych leków, czy od samego faktu bycia chorym na CU lub Cd.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: Natalka » 20 cze 2009, 12:43

maggie0278, ja mam taką plamę na ręce od urodzenia, ona się nie zmienia w ogóle ani nie swędzi.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: leila » 20 cze 2009, 12:58

ja tez mam takie znamie czarne chropowate i swedzi wyglada jak mycha kiedys chyba usune bo naczytałam sie o czerniakach,jest w okolicy majtek wiec bedzie podrazniane ,jest brzydkie czarne i urosło niedawno i zwieksza sie,narazie jescze nie poszłam do dermatologa
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: maggie0278 » 20 cze 2009, 13:06

Natalka pisze:ona się nie zmienia w ogóle ani nie swędzi.
moje dziecko też ma ową plamkę od urodzenia ale na przestrzeni 2 lat ( odkąd zaczęła chorować ) ta plamka się minimalnie powiększyła. Jest umiejscowiona na plecach i na dodatek w pobliżu pojawiła się kolejna, malutka... i jak będę u lekarza to koniecznie muszę to pokazać.

Swoją drogą ja też mam taką plamkę, i moja mama też...ale one, tak jak u Ciebie Natalko w ogóle się nie zmieniają.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: ita71 » 20 cze 2009, 16:49

Natalka-na tej stronie znalazłam wszystko
o pieprzykach.Jak otworzysz stronkę,w temacie pieprzyki kliknij na 'więcej'.
www.uroda.senior.pl/znamiona-pieprzyki
Nigdy nie mów nigdy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: Mamcia » 20 cze 2009, 18:18

Zmiany na skórze przybraniu azatiopryny i innych leków immunosupresyjnych powinny być skonsultowane z dermatologiem. My Pannę co roku prowadziliśmy do dermatologa, aby oglądał jej pieprzyki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: maggie0278 » 21 cze 2009, 13:24

Mamcia pisze:Zmiany na skórze przybraniu azatiopryny i innych leków immunosupresyjnych powinny być skonsultowane z dermatologiem.
dziękuję bardzo za wskazówkę, też się wybierzemy. Tymbardziej, że do dermatologa nie potrzeba skierowania, więc nie będzie z tym większego problemu.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: Ania406 » 21 cze 2009, 14:16

Ja też mam sporo pieprzyków na ciele i jasno-brązową plamę (2x3 cm) na nodze od urodzenia. Pieprzyków przybywa z roku na rok. Trudno mi się wypowiadać odnośnie związku tych uroczych ozdobników z CU lub CD. Trzeba by było znaleźć jakieś badania na ten temat. Mój tata też ma takie "dodatki" i co prawda CU/CD nie ma, ale problemy z żołądkiem ma od lat. Tak jak napisała Mamcia- dermatolog to jedyna opcja. Warto się skonsultować i przy okazji leków po prostu co jakiś czas zajrzeć na kontrolę. Ja po wakacjach też mam zamiar się wybrać kolejny raz.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: Natalka » 22 cze 2009, 14:03

ita71, dzięki za linka, dokształciłam się, tam na samym końcu tego artykułu jest napisane o objawach niepokojących, u mnie występują niektóre z nich, więc za radą Mamci udam się do dermy, właściwie nigdy jeszcze nie byłam na kontroli tych pieprzyków, bo nie miałam z nimi problemów do tej pory.
ania406 pisze:Mój tata też ma takie "dodatki" i co prawda CU/CD nie ma
mój tata ma ich całe mnóstwo i to różnej maści :wink: na żadną z naszych chorób nie cierpi, ale jakieś problemy z flakami okresowe też miewa.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

myry
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 17 lip 2008, 20:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: myry » 05 sie 2009, 23:02

ania406 pisze:Ja też mam sporo pieprzyków na ciele i jasno-brązową plamę (2x3 cm) na nodze od urodzenia.
Chyba coś w tym jest, bo ja też jestem posiadaczką wielu pieprzyków i jasno-brązowej plamy (od urodzenia). W zeszłym roku miałam usuwanych parę pieprzyków (jednym zahaczyłam w klucz - krwawił dość porządnie - i już trzeba było, i przy okazji też wycięli parę innych).

Dziś natomiast okropnie zaczął mnie boleć jeden (dość duży i nieregularny) na głowie, pod włosami - przy dotyku. :cry:

Biorę azę, może ma to jakiś wpływ na znamiona? Najgorsze jest to, że trudno będzie teraz o zabieg, z bardzo wielu przyczyn, m.in. takiej, że nie mam kasy na niego w trybie przyspieszonym (w zeszłym roku za przyspieszenie wybuliłam 400 zł :smutny: ). Poza tym praktyki, ślub kumpeli - jestem świadkiem i jak tu się z taką ogoloną głową pokazać...
Strasznie się boję, czy się to nie przerodzi w coś złego :cry:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: Miska Ryżu » 05 sie 2009, 23:18

Myślicie że usuwanie pieprzyków jest bezpieczne? Na 100%? Inna kwestia, przy sterydach oczywiście nie powinno się tego zabiegu przeprowadzać, prawda?
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, 21:29 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Posty: 485
Rejestracja: 21 lut 2009, 07:47
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard Szcz.
Kontakt:

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: andzka » 06 sie 2009, 00:54

Nie wiem jak jest przy sterydach ale ja trzy lata temu usunęłam taki co mi przeszkadzał i nic złego się nie dzieje, nawet śladu po nim nie ma, a wielki był i brzydal taki, że hej
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Pieprzyki, znamiona

Post autor: CAMPARI34 » 06 sie 2009, 07:51

absolutnie ruszać trzeba iść koniecznie do lekarza skórnego i pokazać .największa umieralność jest właśnie na raka skóry [bo ludzie właśnie takie myślenie mają ]to nic strasznego dostaje się skierowanie do chirurga on znieczula i po wszystkim.wysyła na badanie wynik jest za parę dni. nie słuchałabym takich opowieści dziwnej treści bo ktoś tam coś opowiadał.to już nie te czasy kiedy się wierzyło w zabobony!!!!to tak samo jak z nadżerką bo koleżance wszystko usuwali ze środka [macicę itd..] to inna też nie pójdzie na cytologię bo jeszcze i u niej coś znajdą.córka moja miała koło łopatki .poleciałam do lekarza on nie bardzo chciał usuwać zasugerował żebym fotkę tego pieprzyka zrobiła postawiła na półce i obserwowała czy się nie zmienia nie rośnie.NO TAK SIĘ WKURZYŁAM NIE DOBRY LEKARZ JEDEN.polazłam prywatnie zapłaciłam 500zeta ALE UWAŻAM ŻE WARTO BYŁO.nie będę żałowała kasy na zdrowie tym bardziej na zdrowie dziecka.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, 21:30 przez CAMPARI34, łącznie zmieniany 2 razy.
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dermatologia”