Zapalenia skóry a tatuaż

Nasze problemy czy choroby skórne przez NZJ i nie tylko.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mike150
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2016, 11:21
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Skępe

Zapalenia skóry a tatuaż

Post autor: Mike150 » 15 sie 2017, 18:58

Witam
Choruje na CU już 4 lata, aktualnie jestem w stanie remisji i zażywam Pentase, Immuran, Ursofalk

Zamierzam iść w listopadzie zrobić sb tatuaż na przedramieniu od zewnętrznej strony, z tego co wyczytałem to przy naszej chorobie nie ma żadnych jakichś przeciwwskazań na tatuowanie się.
Lecz problem u mnie polega na tym, że przez chorobę ciężko goją mi się rany te głębsze ropnieją dosyć obficie :smutny:

Wiadomo że organizm każdego z Nas inaczej zareaguje na to u jednych bardziej krwawi u drugich mniej
Ja mam tylko obaw przed tym aby w miejscu tatuażu nie pojawiło się właśnie o to te ropnienie skórne gdyż mogłoby to wszystko popsuć i wiadomo co z wyglądem
Oczywiście wszystko musi być bardzo sterylne wiadomo
czy jakieś preparaty które pomagają uniknięciu zakażeń mają jakiś sens i czy pomogą

I teraz mam do Was pytanie Forumowicze czy ktoś miał taką sytuację że ciężko mu się to wszystko goiło wiadomo każdy organizm reaguje inaczej

Z góry Dzięki za odpowiedzi :smile:
Pozdrowienia
Życie jest trudniejsze niż się wydaje.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Zapalenia skóry a tatuaż

Post autor: Noelia » 16 sie 2017, 18:25

Mike150 pisze:z tego co wyczytałem to przy naszej chorobie nie ma żadnych jakichś przeciwwskazań na tatuowanie się.
No nie ma na szczęście :roll:
Mike150 pisze:Lecz problem u mnie polega na tym, że przez chorobę ciężko goją mi się rany te głębsze ropnieją dosyć obficie
U Ciebie rany goją się wolniej może nie tyle z powodu choroby, co z powodu azatiopryny?
Zakażenia bakteryjne, grzybicze itp. to możliwe działania niepożądane i mogą dotyczyć również skóry właśnie - może stąd takie problemy.
Jak to wyglądało przed Imuranem i jak długo jeszcze będziesz ten lek przyjmować?

Tak czy owak wiele osób robiło i robi tatuaże biorąc azę czy sterydy i jest wszystko ok.
W necie dziesiątki takich przypadków, tu na forum również - czytaliśmy z mężem, bo on ma i CU, i tatuaże (i kilka fajnych kolejnych w planach ;)) - więc też nas to zastanawiało.
Co prawda tak na zaś, bo on w tym momencie bierze jedynie Asamax.

A na azie/sterydach to trzeba być potem szczególnie ostrożnym, bo jednak jest to jakieś ryzyko - może być różnie :neutral:

Wiadomo, że optymalnie byłoby poczekać, aż będzie się tylko na samej mesalazynie, ale nie zawsze jest to wystarczające do utrzymania remisji.
Wiele osób nie chciało czekać i mimo tego było wszystko w porządku z tatuażem, ale każdy reaguje inaczej, jak sam napisałeś.

Co innego leczenie biologiczne - tu już zdecydowanie lepiej zaczekać do skończenia terapii.

Jeśli się zdecydujesz, to musisz później super perfekcyjnie przestrzegać tych wszystkich reguł pielęgnacyjnych.
Nam się zawsze wszystkie ładnie i szybko goiły - oboje za każdym razem używaliśmy sprayu Octenisept do dezynfekcji, specjalnego kremu gojącego Tattoo Pegasus Pro oraz maści Bepanthen (może być też maść Alantan Plus, byle nie krem!)

Tribiotic jest kontrowersyjny - producent go poleca w takim celu i tak reklamuje, ale tatuażyści nam zawsze mówili, że to tylko w ostateczności, jak już dojdzie do stanu zapalnego.
Ale u Ciebie mógłby się sprawdzić przy takich problemach skórnych, możesz zapytać o to w studio.

Do mycia mydło antybakteryjne (my używaliśmy żelu czyszczącego EasyTattoo - polecam po stokroć - albo mydła z nanosrebrem), a do osuszania tylko i wyłącznie jednorazowy ręcznik papierowy - absolutnie nie taki zwykły do rąk.
Kilka dni przed oraz kilka dni po nie można pić alko, bo utrudnia gojenie.
Ubrania tylko bawełniane.
Skóra powinna oddychać i się wietrzyć, ale na początku (a później w sytuacjach, gdy łatwo o jakiś brud czy zakażenie - np. do pracy albo na noc) to opatrunek z folii kuchennej - najlepiej "oddychająca folia do żywności Jan Niezbędny" ;)
My folię odkładaliśmy dopiero wtedy, gdy skóra się całkowicie złuszczyła.
Oczywiście nie można tego zdrapywać ani moczyć.

Tak btw mąż też miał w tym roku w planach przedramię (na jednej ręce zostało mu jeszcze trochę wolnego miejsca :lol:) - ale w marcu zachorował i od tamtej pory ma tę właśnie okolicę wiecznie pokłutą i posiniaczoną plus jakieś zrosty na żyłach (to akurat u niego idealne miejsce na wenflony, a niestety zapowiada się z nimi "przyjaźń "do końca życia :roll:) - więc musiał zmienić koncepcję ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Mike150
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2016, 11:21
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Skępe

Re: Zapalenia skóry a tatuaż

Post autor: Mike150 » 16 sie 2017, 22:01

Po pierwsze dzięki Wielkie za wyrozumiałość
i za tak dokładną odpowiedź na początku aż zaniemówiłem xD

Jak długo bedę na Immuranie nwm tego jeszcze nwm póki co jestem w pracy sezonowo do końca sierpnia i wtedy mam zamiar udać się na badania a potem do mojego lekarza w celu konsultacji

Jestem świadom przestrzegania tych wszystkich reguł
i mam zamiar zastosować się do Twoich rad zaraz po zrobieniu tatuażu
na pewno zadbam jak mówisz

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź
Życie jest trudniejsze niż się wydaje.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Zapalenia skóry a tatuaż

Post autor: Noelia » 23 sie 2017, 00:58

Nie ma sprawy, pytaj śmiało jakby co :roll:
Przed każdym smarowaniem maścią odkażaj dłonie żelem antybakteryjnym.
I nie pozwól innym osobom dotykać tatuażu, dopóki skóra się w pełni nie wygoi.
Niby oczywiste, ale bywa, że niektórzy są ciekawscy i chcą dotknąć, żeby sprawdzić, czy na pewno prawdziwy :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dermatologia”