dziwne krostki/kropki na moim ciele

Nasze problemy czy choroby skórne przez NZJ i nie tylko.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: nataliak71 » 14 lis 2012, 17:07

malapkasia, czego się nie robi dla urody :razz: swoją drogą zwierzątka w łatki są urocze i ładne :E
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: malapkasia » 14 lis 2012, 19:32

dobra dobra, już Wy mnie tak nie pocieszajcie :P może jutro Wam pyknę fotkę jak będę wyglądać w pudrze :D znaczy, ręki fotkę :P :P
wiem, że dla urody trzeba się nacierpieć no ale.... ja jestem z reguły nerwowa i raczej mało cierpliwa, efekt chciałabym mieć już :P choć wiem, że to jeszcze potrwa :P o ile w ogóle będzie, ale nadzieje mam ;)
-------------------
sa i zdjęcia :E

[ Dodano: 28-11-2012 ]
gdybym napisała ten post wczoraj, miałabym się czym w pełno chwalić, ale pisze dziś, bo wczoraj zbrakło czasu...
po 2 tyg "leczenia" zmian skórnych przedstawiam wnioski :
krosteczki "jak po igle" prawie wszystkie zniknęły :)
na plecach nie mam żadnych nowości :)
ale..... te swędzące..... dopóki stosowałam kremy-czyli do wczoraj, nic nowego się nie pojawiało, nic nie swędziało etc :| a dziś pojawiły mi 2 nowe na wysokości nadgarstka i swędziały, dlatego posmarowałam maścią... miałam ją odstawić (bo "zachowawcze to koło 2tyg"), ale chyba jeszcze z tydz będę się smarować... może znikną... wapno tez pobiorę z wit. C, no bo przecież nie zaszkodzi i Allertec też wezmę do końca - wg. ulotki zresztą...
bliżej Nowego Roku zrobię sobie też wyniki prób wątrobowych :] bo mówiła mi znachorka ze na nich powinno być coś widać ;)
aha no i w ulotce od Bedicort G dojrzałam, że jest wskazana przy azs... hmmm... :]
Załączniki
1111111.JPG
2222222222.JPG
33333.JPG
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: malapkasia » 28 lis 2012, 14:05

gdybym napisała ten post wczoraj, miałabym się czym w pełno chwalić, ale pisze dziś, bo wczoraj zbrakło czasu...
po 2 tyg "leczenia" zmian skórnych przedstawiam wnioski :
krosteczki "jak po igle" prawie wszystkie zniknęły :)
na plecach nie mam żadnych nowości :)
ale..... te swędzące..... dopóki stosowałam kremy-czyli do wczoraj, nic nowego się nie pojawiało, nic nie swędziało etc :| a dziś pojawiły mi 2 nowe na wysokości nadgarstka i swędziały, dlatego posmarowałam maścią... miałam ją odstawić (bo "zachowawcze to koło 2tyg"), ale chyba jeszcze z tydz będę się smarować... może znikną... wapno tez pobiorę z wit. C, no bo przecież nie zaszkodzi i Allertec też wezmę do końca - wg. ulotki zresztą...
bliżej Nowego Roku zrobię sobie też wyniki prób wątrobowych :] bo mówiła mi znachorka ze na nich powinno być coś widać ;)
aha no i w ulotce od Bedicort G dojrzałam, że jest wskazana przy azs... hmmm...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
żwirek
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Puławy
Lokalizacja: Puławy

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: żwirek » 13 cze 2013, 13:19

To ja odświeże trochę post:) Od 29 kwietnia mam tajemnicza, ropną wysypke na delkolcie, karku i za uszami. Nawet nie swędziało- raczej bolało. Byłam już 4 razy u dermatologa- za każdym razem inne leki: erytromycyna, wspomniany wczesniej bedicort g, jakies antyhistaminowe tabletki- teraz zaproponowała metronidazol i maść cynkową. A poprawy nadal nie widać. Unikam słońca-więc nie jest to jakaś słoneczna alergia. Mocno mnie męczy taki stan, bo coraz cieplej- człowiek chciałby ubierać się stosownie do pogody a najchętniej chodziłabym w golfie i szaliku. Szpetnie to wygląda. i nadal nie swędzi- tylko tak trochę boli miejscami. Krostki są drobne, przypominają potówki ale raczej są to zmiany ropne.... Już mi ręcę opadają. Macie jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: ewkunia » 27 cze 2013, 22:05

Hm, ja mam wysypkę tylko na części 'korpusu' - od pasa po szyję, z przodu. Nie swędzi, nie piecze, po prostu jest;/ Połtora tyg temu byłam u lekarza. Zjadłam opakowanie Zyrtec, piłam wapń - trochę zeszło, ale plackowate coś zastąpiły a'la pryszcze. Pryszcze smaruję maścią na trądzik. Nic. WTF? Nigdy nie byłam na nic uczulona.;/
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: ewkunia » 28 cze 2013, 10:29

Dzięki, okazało sie, że mam w szufladzie ten lek:) Testuję :>
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: Baby » 28 cze 2013, 10:40

ewkunia, mnie się coś takiego robi po pomidorach. Biorę na to Telfexo 120, oczywiście wapno. Na swędzenie to różne maści stosuję w zależności od tego co to za wysypka. Kilka dni temu wyskoczyło mi uczulenie na rękach i brzuchu prawdopodobnie reakcja alergiczna na ugryzienie owada. Wzięłam Telfexo 120, posmarowałam się Fenistil żelem aby nie swędziało i dziś już widzę, że wygląda to lepiej i nie swędzi.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: ewkunia » 29 cze 2013, 13:30

taki wapń używam :) zobaczymy !
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: ewkunia » 29 cze 2013, 18:11

wapono mi się z pracami budowlanymi kojarzy :D nie, jeszcze nie:) w ogóle balsamów nie używam, jedynie kremy na twarz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: noodle » 11 lip 2013, 19:20

Znacie jakiś sposób na "potówki"? Wyszły mi na całym czole i na skroniach. Od kilku dni nie chcą zniknąć. Jakaś maść apteczna bez recepty? Jakiś domowy sposób? Denerwują mnie okropnie i chciałabym się ich szybko pozbyć. Póki co bez ingerencji lekarza... ;)

Mam w domu Hydrocortisonum. Myślicie, że zadziała na takie coś?
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: maggie0278 » 15 lip 2013, 17:26

noodle, jak moje dzieci miały jak były małe to stosowałam zasypkę - skrobię ziemniaczaną (mąkę ziemniaczaną) ale można też kukurydzianą lub gotowe zasypki z apteki - Alantan, zasypka z firmy "Ziołolek".

Jeśli rzecz się tyczy dużej powierzchni ciała to warto sobie zrobić kąpiel w krochmalu. Wystarczy odrobinę mąki ziemniaczanej rozpuścić w wodzie i zagotować, a następnie dodać go do wody, do kąpieli w wannie. Kąpiel w krochmalu łagodzi swędzenie i ma właściwości leczące.
noodle pisze:Hydrocortisonum
steryd na potówki to trochę przesada :wink:

zawsze można udać się tak czy siak do lekarza bo nieraz można pomylić potówki z trądzikiem.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: noodle » 15 lip 2013, 19:16

maggie0278, dziękuję za porady. Potówki mam tylko na czole i na skroniach. Pisałam o maści Hydrocortisonum, bo ją miałam pod ręką w domu :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: dziwne krostki/kropki na moim ciele

Post autor: JOANNA86 » 14 lis 2014, 16:05

Witam.mam pytanko wyskoczyły mi krostki na czole,nosie i brodzie w wygiada jak kaszka ale tez mam male placki czerwone i suche a dzisiaj jeszcze pojawiaja sie na dloniachte z kolei sa czerwone i wieksze niz na twarzy.w czoraj w aptece pani polecila mi wlasnie hydrocortisonum posmarowalam na twarzy troszke lepiej,a jutro wesele u kuzyna jak myslicie z czego to moze byc nie jestem na nic uczulona.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dermatologia”