wypadanie wlosow

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: maggie0278 » 12 gru 2012, 16:04

Mojej córce tez masakrycznie wypadają włosy, jak odkurzam to cały czas się zapycha odkurzacz, wszędzie jej włosy, włosy i włosy.....

Aktualnie bierze i sterydy i azę i biologię.

Ale faktem jest, że to wypadanie zaczęło się jak został włączony adalimumab, bo gdy wcześniej były same sterydy i Aza to nie wypadały tak włosy.
Dobrze, że z natury ma bardzo grube i gęste , no ale nie będą takie w wieczność.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: kasia38 » 12 gru 2012, 19:55

Jak brałam Humirę to z włosami było wszystko ok, zaczęły wypadać jak zaczęłam brać Azę. Stosowałam jakieś lecznicze szampony i nic. W końcu musiałam obciąć :( Nie wiem czy pomogło, włosów na podłodze może jest mniej.... bo są krótkie ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: wypadanie wlosow

Post autor: nataliak71 » 12 gru 2012, 23:03

mi też strasznie lecą i to pewnie po imuranie
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: maggie0278 » 12 gru 2012, 23:11

Widać jak z dietami i objawami i w ogóle ze wszystkim, u każdego inaczej.

Klaudia brała Imuran już trzy lata przed biologicznym i aż tak nie wypadały włosy, sterydów po drodze do biologii też miała kilka kuracji i nic.
Nawet od Cyklosporyny nic się nie działo.
Wiążę to w sposób bezpośredni z adalimumabem, bo inflixymabu dostała raptem dwie dawki i człowiek nie zdążył zauważyć cokolwiek.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: Natalka » 12 gru 2012, 23:41

mnie wypadały włosy na początku brania Imuranu, z czasem ten problem zniknął, bardzo duże znaczenie ma też stan odżywienia organizmu, gdy doszłam do siebie po zaostrzeniu to kłaki przestały wyłazić :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: Miska Ryżu » 13 gru 2012, 08:21

mi przy azie okresowo leciały włosy i to nawet garściami, nocy przepłakanych było mnóstwo. przerobiłam wszystko, nawet z maseczkami z drożdzów kombinowałam ale pokleiły mi włosy i jeszcze wiecej wypadło :D . to co z czasem odkryłam i juz potem zawsze przy wypadaniu włosow brałami to MERZ SPEZIAL HAAR ACTIV i to mi to wypadanie zatrzymywało

http://allegro.pl/merz-spezial-haar-act ... 64792.html

kiedys przywoziła mi to ciocia z Niemiec ilekroc przyjezdzała a teraz juz na allegro mozna nabyc. w polskiej aptece nie do uświadczenia a ten pomaranczowy na mnie nie działa.
bierze się to 2x2 tabletki.
(aha, ta aukcja to taka przykładaowa dla zobrazowania, na allegro jest tego wiecej)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: wypadanie wlosow

Post autor: Katarzyna » 13 gru 2012, 08:52

Mi włosy też strasznie lecą ale ja podejrzewam że to z niedoczynności tarczycy.. ale na NFZ nie ma opcji dostać się do endokrynologa więc za tydzień idę prywatnie. Imuran dopiero zaczęłam brać i nie straszcie mnie że po nim będą mi bardziej lecieć włosy bo już garściami wyjmuję

OneTwo
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 17 paź 2012, 19:46
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: tymczasowo Toruń

Re: wypadanie wlosow

Post autor: OneTwo » 13 gru 2012, 09:35

Mi wypadały włosy przez całe to chudniecie, związane z zaostrzeniem. Trzy lata je do używalności doprowadzałam. Od leków nie zauważyłam, żeby były jakieś zmiany, łącznie z leczeniem biologicznym i sterydami. No ale wiadomo, że co organizm to inaczej...

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: kasinp » 13 gru 2012, 11:13

Przeczytałam cały wątek , chciałam dziś załozyć taki temat , ale widzę że nie tylko ja mam problem . Włosy zaczęły mi wypadać tak od jakiegoś miesiąca dwóch , jestem tylko na Humirze , kiedys wypadały m jak brałam Azę. Teraz już tylko Humira i włosy znów zaczęły lecieć jest w tej chwili bardzo źle. Miałam ochotę dzwonić do mojej lekarz aby zapytać czy to przejściowe czy nie , ściśle wiążę to niestety z Humirą , ale nie dzwonie bo boję się że zabiorą mi leczenie , jak będą mi wypadały w tym tempie to w 2013 rok wejdę łysa :cry: Błagam niech odezwie się ktoś kto kupił jakiś specyfik do włosów i pomogło . proszę...

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
Posty: 686
Rejestracja: 03 cze 2011, 16:29
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: sylunia80 » 13 gru 2012, 11:16

Straszne to wypadanie-ja już straciłam połowę włosów.
Kupiłam dziś Silicę i zobaczymy czy pomoże.
Dam znać za jakiś czas.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: kasia38 » 13 gru 2012, 15:52

kasinp, Miska Ryżu podała powyżej co jej pomogło.
Dodam jeszcze, że jak zaczęłam brać Azę to lekarka sama mi powiedziała, żeby od razu kupić jakąś porządną odżywkę, bo włosy będą bardzo wypadały ( co si potwierdziło) i ..... mogą nie odrastać. Tym mnie przeraziła, ale... chyba odrastają, bo inaczej byłabym już łysa;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

sensas
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:24
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: wypadanie wlosow

Post autor: sensas » 13 gru 2012, 17:24

Azę biorę 1,5 roku i to jeszcze sporą dawkę i nie zauważyłem, żeby mi wypadały

Monika Czesnowska
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Sławno

Re: wypadanie wlosow

Post autor: Monika Czesnowska » 13 gru 2012, 17:41

U mojej córki po włączeniu Azy również zaczęły wypadać GARŚCIAMI włosy. Pani doktor poleciła nam codziennie jedną kapsułkę Revalid (skrzyp polny) i maseczki z żółtek. Przepis:
- Zmoczyć włosy, 2 żółtka roztrzepać, 10kropelek Nafty kosmetycznej, razem to zmieszać i papkę położyć na 20minut na włosy. Po 20minutach spłukać i dobrze jest też myć włosy szamponem o nazwie Radical, szampon do wypadania włosów.
Powodzenia życzę! :)

zielona123
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 12:00
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk

Re: wypadanie wlosow

Post autor: zielona123 » 18 gru 2012, 12:05

Mnie również zaczęły wypadać włosy jakieś kilka miesięcy temu, dosłownie bałam się czesać, bałam się dotykać swoich włosów, bo wszystko zostawało mi w rękach. Próbowałam je ratować tabletkami, nacieraniem, odżywkami, szamponami no dosłownie wszystkim ale nic nie pomagało. Wtedy też poszłam na zabieg mezoterapii i dzięki Bogu, bo już po pierwszym zabiegu wypadanie się zatrzymało. Teraz jestem po czterech zabiegach i jest fantastycznie, odrastają mi nowe włoski i w końcu zaczyna to jakoś wyglądać, myślę że zrobię jeszcze kilka dla podtrzymania efektu i będzie ekstra :) Gorąco polecam wszystkim, po co macie się męczyć i dołować wypadaniem.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: wypadanie wlosow

Post autor: kasinp » 18 gru 2012, 16:13

Kupiłam sobie tabletki vitapil z biotyną , 60 szt. starcza na 2 miesiące bo po 1 sztuce dziennie , zobaczymy odezwę się jak skończę kurację .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włosy i Paznokcie”