Laserowa depilacja Vectus

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arni81
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 12:37
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Laserowa depilacja Vectus

Post autor: Arni81 » 28 gru 2019, 12:57

Witam,

szukam porady w temacie laserowej depilacji Vectus, przy chorobie WZJG (CU), czy są jakieś przeciwwskazania do poddania się takim zabiegom ?

Czytałem gdzieś w internecie, ze sama choroba nie jest przeciwwskazaniem, bardziej że lekki które przy tej chorobie są przyjmowana mogą powodować tzw reakcje fotouczulające.
Ja obecnie jestem od kilku lat na remisji CU, przyjmuje Azathiopryne i Asamax 500, z tego co wiem ten drugi może powodować reakcje fotouczulające.

Dlatego potrzebuje kompleksowej odpowiedzi w temacie, jak to właściwie jest.
Może ktoś poddawał się tego typu zabiegom i nic mu nie było (wiem że każdy przypadek jest indywidualny).

Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi co do Asamaxu, czy i na ile musiałbym lek odstawić przed samym wykonaniem zabiegu by nie wystąpiły reakcje fotouczulające.

Obecnie najbliższą wizytę u specjalisty mam ustaloną aż na kwiecień, niestety zabiegi Vectus najlepiej jest wykonywać w okresie zimowym i chciałbym z tego skorzystać, a iść na na prywatną wizytę tylko by o to zapytać to dla mnie głupota. Tym bardziej że czytałem w necie że nie każdy lekarz jest w stanie udzielić adekwatnej odpowiedzi w tym zakresie, jedni są przeciw inni za. A ostatecznie sprowadza się to do tego że chyba jako pacjent powinienem zaryzykować i sprawdzić jak będzie - no ale taki jestem ze wolałbym wiedzieć wcześniej, bo jeżeli sprowadza się to tylko do tego że mogę np Asamax odstawić na miesiąc, to zaryzykował bym, niż później męczyć się z problemami skóry.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laserowa depilacja Vectus

Post autor: agnieszkad » 01 sty 2020, 20:50

Najlepiej zapytać panie w gabinecie, gdzie depilują. Ja chodzę i zawsze pytają, czy w ciągu ostatnich 2 tygodni przyjmowałam antybiotyki, pewne zioła, witaminy itp. Trzeba zapytać. Nie wiem jak działają ww leki.
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włosy i Paznokcie”