Trwałe prostowanie włosów

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Trwałe prostowanie włosów

Post autor: eliszka » 13 gru 2016, 20:02

Hej. Całkiem niedawno pojawiła się nowa moda na trwałe prostowanie włosów. Zabieg można wykonać w każdym, dobrym salonie fryzjerskim. Czy któraś z Was skorzystała z takiej usługi? Podzielcie się proszę spostrzeżeniami i uwagami na ten temat. Czy cena warta jest efektu? A może któraś z Waszych koleżanek ufundowała sobie taką przyjemność?
Lubię swoją fryzurę w wyprostowanych włosach, ale nie mam czasu żeby to robić codziennie. Zazwyczaj zwykły kitek i heja do pracy.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: Lolcia_Karolcia » 13 gru 2016, 21:42

Hej :). Moja koleżanka zafundowała sobie ten zabieg na urodziny :wink:
Świetny rezultat na włosach za łopatki, mocno kręconych (nie jak po trwałej, bardziej naturalne skręty). Cena zabiegu dość wysoka... Najlepszy efekt uzyskuje po wysuszeniu suszarką, gdyż po miesiącu od zabiegu włosy delikatnie zaczęły się ponownie podkręcać gdy schły naturalnie.
Jednak włosy podniszczyły się znacząco, mimo używania zalecanych mgiełek itp.

Mimo to zadowolona z zabiegu i zamierza powtórzyć.

Warto wspomnieć, że przed zabiegiem należy skrócić końcówki.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: alex0101 » 13 gru 2016, 22:30

Masz na myśli keratynowe prostowanie włosów czy jeszcze coś innego?:) Rozmawiałam kiedyś o tym z moją fryzjerką i odradzała mi przeprowadzenia tego zabiegu u mnie (codziennie prostowałam włosy więc byłaby to dla mnie ulga).

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: eliszka » 14 gru 2016, 19:47

alex0101, nie wiem dokładnie jak nazywa się ta metoda. Przypuszczam, że właśnie tak jak wspomniałaś.
Powiem Ci, że dla mnie to też byłaby ulga i skrócenie czasu spędzanego w łazience;) Moje włosy strasznie się puszą. Są gęste i gruba. Prostowanie jest strasznie czasochłonne, a wystarczy, że wilgotność powietrza odrobinę wzrośnie i już unoszą się i puszą! No masakra! :facepalm:
Lolcia_Karolcia, efekt utrzymał się tylko przez miesiąc? hmm trochę krótko.. Ale mówisz, że koleżanka zadowolona?

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: Lolcia_Karolcia » 14 gru 2016, 19:55

Efekt takich mega prostych tylko miesiąc, , teraz podwijają się końcówki (nie znacznie, ale jednak).
Zadowolona, ma zamiar powtórzyć po Nowym Roku :tak:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: Kinia87 » 14 gru 2016, 20:27

eliszka pisze:Hej. Całkiem niedawno pojawiła się nowa moda na trwałe prostowanie włosów. Zabieg można wykonać w każdym, dobrym salonie fryzjerskim.
Jakie całkiem niedawno?? :razz: Ja już od 4 lat stosuję tą metodę i nie w salonie a w domu :kox: Fakt na początku chodziłam do salonu fryzjerskiego ale po którymś razie gdy prosząc ładnie by więcej dała tu i tu bo w tych miejscach najbardziej mi sie kręcą a ona "nie" to sie wkurzyłam, sama zakupiłam preparat keratynowy i robię sobie własną trwałą do dziś :mrgreen:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: eliszka » 15 gru 2016, 19:04

Kinia87, dla mnie czas chyba trochę się zatrzymał, albo spowolnił ;) Dopiero jakoś w pierwszej połowie roku usłyszałam o tej metodzie :oops: Serio? Czynność do ogarnięcia? Efekt taki sam jak u frycka? I cena domowego zabiegu pewnie niższa o połowę..

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: Kinia87 » 15 gru 2016, 20:52

Zakup preparatu to kwota jednej wizyty u fryzjera (z czego taki zakup starczy ci na 5-6 zabiegów). Jak dla mnie czynność do ogarnięcia, zwłaszcza dla osoby, która parę razy siedziała na fotelu i obserwowała co i jak. Najważniejsze i o czym innym zapominają po każdym umyciu włosów należy wyprostować prostownicą - efekt jest mocniejszy. Zabieg wykonuje co 3 miesiące, włosy nie puszą się, nie kręcą pod wpływem wilgoci/deszczu, nie sterczą na wszystkie możliwe strony.
Z 9 lata temu jak w końcu moje włosy przestały wypadać a stały się sianowate (ni to proste ni to kręcone) postanowiłam zrobić trwałą (loczki). Ale trwałą nim w końcu coś postanowiłam :mrgreen: Udałam sie do salonu a tam reklama o trwałej prostującej. I nie żałuje do dziś i będe pewnie jeszcze używała tego zabiegu na emeryturze :lol: :lol: :lol:

Eliszka polecam bys spróbowała, zwłaszcza, że po 3 miesiącach juz tej trwałej nie masz a obcinając włosy nawet o 2 cm masz już swoje własne bez preparatu. Jakbyś mieszkała blisko mnie to bym zrobiła taki zabieg po znajomości :kox:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
magnieszka7
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2020, 15:53
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: magnieszka7 » 03 lut 2020, 17:39

koleżanka robiła taki zabieg, ale nie była za bardzo zadowolona, włosy strasznie się zniszczyły :( może to kwestia tego, żeby wybrać najlepszy salon przed zabiegiem :) poczytać opinie itd :)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Trwałe prostowanie włosów

Post autor: Anette28 » 04 lut 2020, 23:12

To zależy kto jakie ma włosy:
- kręcone to tylko kreatynowe prostowanie włosów
- proste to zwykła kreatyna lub botoks te odżywki sprawiają że nie trzeba poprawiać włosów prostownicą, są lśniące i super gładkie
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włosy i Paznokcie”