Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: taloca » 22 sie 2013, 20:21

Właściwie chciałam założyć nowy temat o włosach ale nie wiem czy nie zostałoby to źle odebrane ;) no to do rzeczy. Potrzebuję porady mam długie włosy, farbuję je na czarny kolor, używam szamponu Head & Shoulders i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że odkąd je zapuściłam (dawniej miałam krótsze do ramion) zaczęły mi wypadać, w całym domu pełno jest moich włosów nawet w lodówce :razz: domownicy się wściekają i ciągle słyszę znowu twoje włosy :razz: i do tego przetłuszczają się i muszę myć je codziennie. Może polecicie mi jakiś fajny szampon i ewentualnie jakieś suplementy bo już zupełnie nie wiem co robić, a nie chcę ich ścinać :neutral: Dodam jeszcze, że ja żadnego zaostrzenia nie mam, ani nic takiego pod tym względem jest u mnie tak dobrze jak jeszcze nigdy nie było :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: taloca » 22 sie 2013, 20:55

Zapomniałam dodać, że stan moich włosów z zewnątrz jest bardzo dobry. Mam bardzo gęste włosy i na połysk też nie narzekam. Także z ich wyglądu jestem zadowolona wkurza mnie tylko, że wszędzie ich pełno i wieczorem ok 21 są już przetłuszczone, a codziennie o 6 rano je myję.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
może faktycznie farba jest przyczyną moich problemów
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: maggie0278 » 22 sie 2013, 20:57

od wewnątrz polecam tabletki - suplement diety Revalid.

poleciła ten produkt mojej Klaudii nasza forumowa Patrycja, razem z szamponem tworzą udany duet.

I na serio, jest poprawa! Włosy się nie walają po całym domu, na szczotce też nie ma ich tak gęsto jak było.
Optymalny czas kuracji to 3 miesiące , aktualnie po 1szym już widzę poprawę, ale chcę jeszcze córce dawać te kolejne dwa. Bo widzę efekty.

Teraz już daję same tabletki, bez szamponu, bo jest on drogi (30zł) i na serio widzę poprawę.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: taloca » 22 sie 2013, 21:04

Egzistenz pisze:A jakiej firmy farby używasz?
goldwell
maggie0278 pisze:od wewnątrz polecam tabletki - suplement diety Revalid.
zaraz sobie poczytam ;) dzięki. Nawet może na próbę w szampon bym też zainwestowała. Gdzie można to kupić? apteki czy w normalnym sklepie też znajdę?
Egzistenz pisze:na wypadanie nie pomagały mi suplementy,więc zainwestowałam w płyn do wcierania Kamiwaza.
a nie przetłuści to bardziej włosów?
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: maggie0278 » 22 sie 2013, 21:43

taloca, w aptece.

Jak byłam na Turnusie teraz z J-elitą to moja Klaudia przyszła pewnego dnia po spotkaniu z młodzieżą i powiedziała, że jej koleżance tak od Imuranu wypadały włosy i właśnie mama jej zakupiła taki zestaw i pomogło.

dzieci też takie tematy mają :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: taloca » 22 sie 2013, 21:58

maggie0278 pisze:dzieci też takie tematy mają
bo to już nie takie dzieci ;) w tym wieku to właśnie zaczyna się obsesja pięknego wyglądu i tak trwa przez wiele lat ;)
maggie ile kosztują te kapsułki? bo ja już nie wiem jedni piszą 18 zł drudzy 25 a jeszcze inni 60 ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

kafka

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: kafka » 22 sie 2013, 22:03

U mnie najlepsze, naprawdę widoczne efekty dał żel na wypadające włosy Biowaxu, ale nie żadna odżywka, ani szampon, tylko właśnie żel (przezroczysty, z takim długaśnym dziubkiem-rurką). Wypróbowałam różnych specyfików naprawdę tony łącznie z drogimi tabletkami, a pomogło tylko to. Mniejsze, ale też widoczne efekty dawał lotion Seboradin Niger, lecz śmierdział przeokrutnie :) . Seboradin też chyba zmniejszał właśnie przetłuszczanie.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: maggie0278 » 22 sie 2013, 23:40

taloca pisze:maggie ile kosztują te kapsułki? bo ja już nie wiem jedni piszą 18 zł drudzy 25 a jeszcze inni 60
Aaaa......bo to chyba zależy od tego ile kapsułek jest w opakowaniu, czy 30, czy 60 czy 90 i stąd różnice w cenie.
Za 90 kapsułek zapłaciłam coś koło 60 zł właśnie.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

no ja wyczytałam, że optymalnie jest brać 3 miesiące i tyleż zamierzam Klaudii podawać.
Ale efekty zauważyłam po miesiącu, serio mniej włosów w wannie, na panelach, odkurzacz mi się nie zatyka przy odkurzaniu , na szczotce też mniej :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: taloca » 23 sie 2013, 07:39

Zenobius pisze:A zmienily Ci sie jakos leki odkad zauwazylas, ze masz gorsze wlosy?
nie :) biorę tylko asamax dawka minimalna i nolpazę na żołądek. Zastanawiam się nad odstawieniem asamaxu natomiast odstawienie nolpazy jest niemożliwe dla mnie. Wydaje mi się, że u mnie może być to wina farbowania włosów gdyż wcześniej nie farbowałam u fryzjera tylko sama sobie w domu. Zmieniłam fryzjera i tym samym farbę i za jakiś czas zaczęły się problemy.
maggie0278 pisze:Za 90 kapsułek zapłaciłam coś koło 60 zł właśnie.
może uda się kupić jeden listek ;) wiem że po jednym listku poprawy nie będzie, ale ja zawsze tak robię gdyż mam bardzo wybredny żołądek ;) i nie chciałabym wyrzucić 60 złotych w błoto gdy okaże się, że mój żołądek źle reaguje na te kapsułki. Zawsze towarzyszyły mi mdłości od jakiegoś czasu cudownie minęły, ale ja ciągle drżę na samą myśl, że mogłyby wrócić.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: malapkasia » 23 sie 2013, 20:10

dermena super jest... aktualnie dziś zaczynam testować biovax.... bo tez nic mi nie pomaga... a łykanie witaminek ma mizerny skutek :(
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: Mala_Mi » 23 sie 2013, 22:08

Tak DERMENA to jest CUD NATURY NORMALNIE :!: :!: :!:
ja odkąd zaczęłam używać szamponu i żelu Dermeny to włosy przestały mi wypadać (a wypadały garściami) i zaczęły odrastać w tych miejscach, w których mi powypadały :) wszystkim polecam Dermenę na wypadające włosy :)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: Mala_Mi » 23 sie 2013, 22:20

Egzistenz, zależy gdzie. Ja kupuje w aptece DOZ szampon Dermena za ok. 16zł, a żel za ok. 30zł.
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: Osóbka » 28 sie 2013, 16:27

Dziewczyny, mam pytanie: przeczytałam w necie, że brunetki nie były zadowolone z żelu Dermena, ponieważ podobno zostawia biały, "łupieżowaty" nalocik na włosach. Chciałabym kupić szampon i żel żeby wzmocnić włosy, które po 3 operacjach w ciągu 2 miesięcy lecą garściami. Czy miałyście takie doświadczenia z żelem?
Z góry dziękuję :)
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: Mala_Mi » 29 sie 2013, 10:39

Osóbka, ja jestem brunetką i nic się nie dzieje. Żelem smaruje po każdym myciu głowy, czyli codziennie i nie mam żadnego problemu :) Czasem, jak robię sobie super kuracje na włosy to daję dużo więcej żelu plus różnego rodzaju oleje i też nie zauważyłam żadnego białego nalotu ani łupieżu ;)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Szukam szamponu do przetłuszczających się, wypadających włos

Post autor: Osóbka » 29 sie 2013, 12:15

Super! Bardzo Wam dziękuję :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włosy i Paznokcie”