Trwała ondulacja

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Trwała ondulacja

Post autor: kalka_96 » 08 lut 2013, 17:15

Od zawsze marzyłam o pięknych loczkach, mam zamiar zrobić sobie ''trwałą''. Mama mi odradza, mówi że jak ona miała to strasznie zniszczyła sobie włosy. Ale to było dawno, teraz na pewno są inne kosmetyki. Ktoś z was miał? Polecacie czy raczej odradzacie?
Nie chce mi się codziennie kręcić włosów :(
Dodam że mam cienkie włosy, kiedyś były gęste ale to przed crohnem i tymi wszystkimi lekami a do tego przetłuszczają się bardzo, myje codziennie a wieczorem już ''można na nich frytki smażyć'' ;)

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Trwała ondulacja

Post autor: kasinp » 08 lut 2013, 17:17

kalka_96, jeśli chodzi o przetłuszczanie to jest to jakies wyjscie bo włosy robia się po trwałej suche , ale jeśli chodzi w ogóle o trwałą to ja bym przy crohnie nie robiła bo niestety niszczy włosy , są jak siano a i tak crohnowe tablety mają to do siebie ze wlosy wypadaja garściami , ja szczerze nie polecam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Trwała ondulacja

Post autor: Raysha » 08 lut 2013, 18:20

Ja tam robie różne rzeczy na głowie, farbuje itp. I nie mam z tego powodu jakos ani mniej, ani zniszczonych. Kwestia pielegnacji po farbowaniu/ondulacji. ;)

katarina
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 09 sie 2012, 17:47
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Re: Trwała ondulacja

Post autor: katarina » 09 lut 2013, 13:20

Ja mialam lekka trwala kilka razy i nigdy nie zalowalam, loczki byly fajne i poza odrobina pianki nic nie trzeba bylo z nimi robic.Jakos bardziej niz po rozjasniaczu nie byly zniszczone.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Trwała ondulacja

Post autor: malapkasia » 09 lut 2013, 13:55

mi się zawsze marzyły loki !!! zawsze !! ale to już tak jest, że jak ma się loki to chce się mieć proste, jak się ma proste to chce się mieć loki etc..... no ale... mi zawsze wypadały kłaki (a malowałam może ze 3 razy w życiu), teraz przy crohnie, lekach jakoś tak różnie, teraz np. az sie sama dziwie, bo mało ich wypada, a czasami to aż woda nie chce przez sitko przelecieć ;( no ale...
trwała super, jeśli ktoś zrobi dobrze i na przetłuszczanie, ale tylko po to, żeby spełnić marzenia to tak zniszczyć ? bo bądź co bądź ale się niszczą.... ja tam kręcę na termoloki i robią mi się takie jak na avie na fb mam :D tylko jakoś ostatnio mi się nie chce :|
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Trwała ondulacja

Post autor: maggie0278 » 09 lut 2013, 17:38

też miałam przygodę z trwałą :wink:

Cała historia z tym była : najpierw kazałam mężowi zostać z malutką Klaudią w domu, bo umówiłam się do fryzjera. Miała to być godzinka, nie dlużej.
Oczywiście cała akcja trwała dłużej niż godzinę, w ogóle jak fryzjerka zakładała loki na górze, to dół już był sfilcowany.
Przyszłam z takim baranem na głowie, że masakra !
Ale wszystkiego w życiu trzeba spróbować, loki były-były, krótko na jeżyka było - było, byłam blondi - byłam :razz:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włosy i Paznokcie”