Wypadające włosy

Wszystkie problemy czy rady związane włosami i paznokciami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2011, 13:45
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wypadające włosy

Post autor: Creiddylad » 16 lis 2011, 07:13

Cześć! Colitis stwierdzono u mnie w sierpniu więc jestem o tej chorobie poprostu nieuświadomiona do końca. Od serpnia bralam sterydy przez dłuższy czas. Po ich odstawieniu- juz nie biore 3-4 tyg. zauważyłam ze strasznie wypadają mi wlosy. Poprostu wstaje rano drapie sie po głowie i wyciągam pukiel włosów :D nie jest duzy ale ok. 10 włosow wychodzi na raz. Nie wiem czym to jest spowodowane czy poprostu chorobą czy sterydami. Zaczynam sie bać. Co wy o tym myślicie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: Linda123 » 16 lis 2011, 08:31

Mi tak po sterydach wypadały. Ojej co ja nie robiłam :( i czego nie kupowałam. Z czasem samo przeszło. Lekarz mi powiedzial, że to może być też od niedoboru żelaza.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wypadające włosy

Post autor: toczka » 16 lis 2011, 10:05

Potwierdzam! Zrob sobie morfologie i sprawdz czy przypadkiem nie masz anemii. Druga sprawa to niedobor kwasu foliowego lub zelaza (co tez sie laczy z anemia).
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: Natalka » 16 lis 2011, 13:33

zajrzyj tu:
viewtopic.php?t=191
viewtopic.php?t=2420&highlight=sterydy+wypadanie
Creiddylad pisze:nie jest duzy ale ok. 10 włosow wychodzi na raz. Nie wiem czym to jest spowodowane czy poprostu chorobą czy sterydami.
no to jeszcze nie tak dużo tych włosów,
ogólnie wpływać na to może i choroba (niedobory żywieniowe, wyniszczenie) i leki (sterydy, aza). Jak dojdziesz do formy to i włosy przestaną wypadać, organizm ma ważniejsze części do odżywienia w pierwszej kolejności, a włosy to na końcu dopiero :wink:
możesz się wspomóc jakimiś preparatami z zewnątrz, ale odżywianie jest w tu najskuteczniejszym sposobem.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Aga95
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:39
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: Aga95 » 17 lis 2011, 18:19

Mnie również wypadały włosy.. Wszędzie było ich pełno, kiedy odstawiłam sterydy, ale teraz zażywam kwas foliowy i żelazo i teraz jest już dobrze :)

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: izo.sim » 11 lut 2012, 12:53

Przyczyną wypadania włosów może tez być niedobór białka.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Emilius
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2010, 23:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wypadające włosy

Post autor: Emilius » 07 mar 2012, 20:15

Mi też wypadały włosy, cera zszarzała, paznokcie łamały, pojawiły się wypryski. Myślę, że to wyniszczenie organizmu (anemia). Trochę się podleczyłam (2-3 miesiące) i widzę poprawę - pełno małych włosków odrastających, faktycznie większa objętość włosów, cera lepsza. Poprawka - widziałam. Od miesiąca znów ta sama polka, więc się uzbroiłam w zestaw vitamin, mikro- i makro elementów. Nie pozwolę na to kolejny raz. Oooo nie! :mad:
Co dalej?

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadające włosy

Post autor: julianka » 10 mar 2012, 21:10

Mi również wypadają włosy :( są długie, ale kitka lichutka :( co powiecie o preparatach ze skrzypu? czy możemy je brać "bezkarnie" dla naszych flaczków? paznokcie od paru tygodni katuję odżywką (chyba nie są o grosz mocniejsze), a włosy od miesięcy odżywkami i ostatnia moja nadzieja już chyba tylko w jakimś cud-specyfiku :/

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wypadające włosy

Post autor: Ala57 » 11 mar 2012, 08:15

Po zeszłorocnym wypadaniu wlosów wzięłam się za skrzyp i z krótką przerwą nadal biorę.Włosy się zdecydowanie poprawiły i nawet zaczęły odrastać lekko kręcone, paznokcie też są w niezlej formie a jelitom skrzyp chyba nie szkodzi skoro udało sie osiągnąć remisję endoskopową. :roll: Biorę skrzypovitę.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Wypadające włosy

Post autor: Alis » 11 mar 2012, 11:46

Mi też zaczeły wypadać włosy garściami, po tym jak się odchudzałam, mało owoców jadłam i w ogóle, a do tego kupiłam sobie szampon na wypadanie włosów i ewidentnie podrażnij mi skórę więc doszło jeszcze swędzenie i pieczenie to już w ogóle się załamałam. Poszłam do dermatologa, który przypisał mi falvit takie witaminki i taki płyn robiony na wypadanie włosów, kosztował nie wiele do 10 zł, wcierałam go we włosy 2 razy w tygodniu przez pół roku i pomógł mi.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: Cinimini » 11 mar 2012, 12:49

Ja jako, że biorę garście tabletek to unikam kolejnych i raczej nie kuszę się na suplementy poprawiające kondycje włosów. Natomiast regularnie, raz w tygodniu, najczęściej w sobotę, gdy biegam z odkurzaczem robię sobie ciepłe maseczki. Moja fryzjerka tak mi poradziła, gdy włosy wychodziły mi garściami, były bardzo przesuszone i matowe. Za jej namową kupiłam http://www.studio-urody.pl/pozycja/Alfa ... one-500-ml (znalazłam ją za 45 zł - 500 ml.). I tak co tydzień nakładam maskę, na to "czepek" z folii aluminiowej, trochę podgrzewam suszarką i zajmuję się domowymi porządkami. Czasem tak chodzę godzinę czasem dwie. Później spłukuję i delektuję się wspaniale miękkimi, delikatnymi w dotyku włosami. Robię tak od października, ale już po kilku pierwszych razach zauważyłam różnicę. Teraz już mi w ogóle nie wypadają włosy i nawet końcówki z którymi zawsze miałam kłopot są w świetnej kondycji.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadające włosy

Post autor: dariah4 » 11 mar 2012, 13:55

Mi jakiś czas temu włosy też zaczęły wypadać i kupiłam to:
http://www.biovax.pl/strona,produkty,po ... acych.html
Kosztowało mnie to 18 zł, a efekt jest całkiem niezły. Stosuje trzy razy w tygodniu. Nie tylko mniej włosów wypada, ale też są mniej zniszczone od suszarki i prostownicy no i takie miękkie w dotyku.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadające włosy

Post autor: julianka » 11 mar 2012, 22:41

Cinimini pisze:Ja jako, że biorę garście tabletek to unikam kolejnych i raczej nie kuszę się na suplementy poprawiające kondycje włosów. Natomiast regularnie, raz w tygodniu, najczęściej w sobotę, gdy biegam z odkurzaczem robię sobie ciepłe maseczki. Moja fryzjerka tak mi poradziła, gdy włosy wychodziły mi garściami, były bardzo przesuszone i matowe. Za jej namową kupiłam http://www.studio-urody.pl/pozycja/Alfa ... one-500-ml (znalazłam ją za 45 zł - 500 ml.). I tak co tydzień nakładam maskę, na to "czepek" z folii aluminiowej, trochę podgrzewam suszarką i zajmuję się domowymi porządkami. Czasem tak chodzę godzinę czasem dwie. Później spłukuję i delektuję się wspaniale miękkimi, delikatnymi w dotyku włosami. Robię tak od października, ale już po kilku pierwszych razach zauważyłam różnicę. Teraz już mi w ogóle nie wypadają włosy i nawet końcówki z którymi zawsze miałam kłopot są w świetnej kondycji.
przez długi czas używałam z alfaparfu szampon "midollo di bamboo" i był rewelacyjny- chyba pora do niego wrócić i dorzucić tę Twoją kurację cotygodniową :) może coś zrobię z włosami, bo teraz jak na nie patrzę, to płakać mi się chce. Dziś myłam włosy dziewczynkom i kiedy starszej suszyłam, chwyciłam jej kitkę i swoją... Ma ponad 2 razy więcej włosów niż ja ;(

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Wypadające włosy

Post autor: Cinimini » 11 mar 2012, 23:05

julianka pisze:alfaparfu szampon "midollo di bamboo"
Też miałam z tej serii szampon i odżywkę, baaardzo fajne.
- odnośnie mojej kuracji dodam jeszcze, że nie zrezygnowałam z prostownicy, a mimo to moje włosy są w naprawdę dobrej kondycji.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadające włosy

Post autor: julianka » 11 mar 2012, 23:12

Cinimini, heh, po prostownicy, to by już z tych moich ostatnich trzech lichych piór- jeszcze dwa wypadły :D ale wielkie dzięki za pomysł i dokładny namiar- na pewno skorzystam :)

Zablokowany

Wróć do „Włosy i Paznokcie”