Reakcja na słońce

Kocham słońce, ale nie wiem czy mogę!?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
agula80
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:07
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nowy sącz
Kontakt:

Reakcja na słońce

Post autor: agula80 » 30 kwie 2012, 19:15

Proszę napiszcie jak wasza skóra reaguje na słońce. Mi na rękach zrobiła się zaogniona pokrzywka? albo coś w tym stylu.Bardzo mnie to boli. Mam rozpoznanego Crohna i w aptece nie za bardzo mogli mi pomóc. A niestety mamy długi weekend i nie mogę skontaktować się z doktorką. Może ktoś miał takie zmiany i może mi pomóc.Proszę bo przez tydzień to mi ręce odpadną.

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Raoul_Duke » 30 kwie 2012, 20:41

Dołączam się do pytania, czy można się opalać biorąc sterydy?
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

agula80
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:07
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nowy sącz
Kontakt:

Re: Reakcja na słońce

Post autor: agula80 » 30 kwie 2012, 21:02

Egzistenz pisze:A przyjmujesz leki takie jak imuran lub jakieś antybiotyki?
W tej chwili jestem na asamaxie i amitryptylinie.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Natalka » 30 kwie 2012, 22:17

No to mogła zawinić amitryptylina :neutral:
chroń skórę filtrem,
spróbuj Fenistil na te zmiany, powinien pomóc.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Reakcja na słońce

Post autor: taloca » 01 maja 2012, 07:22

Nie jesteś sama ;) ja mam bardzo jasną karnację i muszę unikać słońca bo albo nawet mała jego ilość spali mnie na raka albo pojawiają się takie pęcherzyki. Lekarz powiedział mi, że taki już mój urok i muszę się z tą bladością pogodzić (ciężko z tym żyć :P bo nawet krąży legenda, że jestem zamykana w piwnicy :P ). Dla złagodzenia piję wapno i smaruję się kremem z bardzo wysokim filtrem. Próbowałam też beta karotenu, ale mój żołądek źle go znosił. Moja mama również ma taką jasną karnację pamiętam jak wiele lat temu na wczasach słońce nieźle jej dało popalić choć przeważnie siedziała w cieniu. Z braku innych możliwości okładała się wtedy kwaśnym mlekiem :lol:
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Raoul_Duke » 01 maja 2012, 11:34

Sorry, ale na ulotce np Metypredu nie ma żadnej wzmianki o opalaniu
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Qger » 01 maja 2012, 18:06

Ja aktualnie biorę Encorton i Imuran i na którejś ulotce wyczytałem że należny unikać słońca, akurat dziś dość mocno się spaliłem nad wodą i jak na razie nic mi po opalaniu nie wyskoczyło, może jutro będą widoczne jakieś zmiany.
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Reakcja na słońce

Post autor: aga_wu » 01 maja 2012, 22:37

przy imuranie nie powinno się zbyt dużo przebywać na słoncu ze względu na zwiększone ryzyko raka skóry. przy sterydach to chyba nie ma bezpośrednich przeciwwskazań, z tego co wiem :)

Jędrek
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:56
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ITALIA

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Jędrek » 02 maja 2012, 00:08

Hej. Ja w ostatnie wakacje nieźle się załatwiłem. Poszedłem na pieszą pielgrzymkę (do Częstochowy) i po paru dniach marszu w słońcu w krótkich spodenkach dorobiłem się czerwono-ognistej skóry. Mówili, że to asfaltówka ale ja swoje wiedziałem - domyśliłem się, że to od kortyzonu. Na rękach też mi się zrobiło. Pantenolem sobie psikałem ale nic nie pomagał. Od tamtego dnia szedłem w upał w długim rękawie i w długich spodniach. Niestety dłoni nie mogłem osłonić. Usta natomiast tak mi popękały, że miejscami były aż zielone. Mam nadzieję, że jak w tym roku pójdę to będzie ok (w sierpniu będzie 7 miesięcy od odstawienia kortyzonu).

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Miska Ryżu » 02 maja 2012, 13:43

Agula z jedynych rzeczy które bez recepty moga Ci pomóc na takie coś to fenistil. Ale może tez podrażnić, więc lepiej zacznij smarowanie od małego kawałeczka sóry by sprawdzić. Ja tez takie coś mam (zawdzięczam leczeniu biologicznemu) mi w ub roku pomógł lek przeciwalergiczny aerius, wcześniej stosowałam chyba wszystkie inne tabletki na alergie i nic nie dały. Smarowałam równiez maściami ze sterydami i antybiotykami też kicha. W tym roku po pierwszych promieniach słonca już tez mi powyskaiwała pokrzywka ale narazie nic z tym nie robie i staram się unikać słońca. Smaruj sie lepiej kremem z filtrem, po co sobie szkodzić.

Przy sterydach tak jak i przy immunosupresji nie zaleca się opalać, ale jak kto woli. :neutral: Raoul, Majka przytoczyła ci bardzo dobrego linka, poczytaj sobie szczególnie co napisała Smerfetka na 11 stronie. Jak dla mnie nie jest żadnym argumentem że w ulotce metypredu nie ma nic napisane o opalaniu.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Reakcja na słońce

Post autor: Raoul_Duke » 02 maja 2012, 17:52

Ściemniacie, nie chcecie żebym był bardziej opalony od Was :lol:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Zablokowany

Wróć do „Opalanie”