rozstępy

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Natalka » 22 mar 2010, 20:45

Olimpijka pisze:Ja tez mam kilka bialych i nigdy nie mialam nadwagi
mam to samo i w sumie mam to gdzieś :razz:
wystarczy szybko przytyć wcale nie osiągając stanu nadwagi i pojawiają się rozstępy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olimpijka

Re: rozstępy

Post autor: Olimpijka » 22 mar 2010, 21:00

Natalka, mi powstaly w liceum jak zaczela mi sie robic kobieca figura bardziej, ale nie bylam gruba. Po prostu "dostalam" bioder ;)
Tez mam to gdzies, bo to takie cieniutkie. Bardziej widac jak wychudne, bo skora sie schodzi, a jak przytyje troszke i skora sie rozchodzi to prawie nie widac :razz:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: rozstępy

Post autor: Blue » 23 mar 2010, 08:08

Będzie widać jak zaliczycie maraton w solarium czy plażowe intensywne opalanie :wink:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Olimpijka

Re: rozstępy

Post autor: Olimpijka » 23 mar 2010, 08:57

Blue pisze:Będzie widać jak zaliczycie maraton w solarium czy plażowe intensywne opalanie :wink:
Nieprawda, gdyz ja uczeszczam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Natuśka » 23 mar 2010, 10:41

Ja mam takie niewielkie. W wadze kryzysowej ważyłam 63 kg (jak zresztą jest również teraz... :neutral: ), a potem po encortonie przytyłam do prawie 80... :cry: Zbliża się lato i zamierzam coś z tym zrobić. Masować będę, ćwiczyć i smarować :wink:
A właśnie, może zna ktoś jakieś fajne i w miarę skuteczne specyfiki na rozstępy? Mnie pani w aptece doradziła Fissan. Mówiła, że jej siostra stosowała i była zadowolona :roll:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: rozstępy

Post autor: Blue » 23 mar 2010, 12:10

Olimpijka pisze:
Blue pisze:Będzie widać jak zaliczycie maraton w solarium czy plażowe intensywne opalanie :wink:
Nieprawda, gdyz ja uczeszczam :razz:
Tak tak, ale czy jesteś muśnięta brązem, czy wyglądasz jakbyś zgubiła zakrętkę od samoopalacza i żal by Ci było by wysechł niezużyty :wink:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Olimpijka

Re: rozstępy

Post autor: Olimpijka » 23 mar 2010, 15:40

Blue, to moze Ty tak masz :mrgreen:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: CatAnn » 23 mar 2010, 17:29

Natuśka pisze:A właśnie, może zna ktoś jakieś fajne i w miarę skuteczne specyfiki na rozstępy? Mnie pani w aptece doradziła Fissan. Mówiła, że jej siostra stosowała i była zadowolona :roll:
Dołączam się do pytania, ale może nie o jakieś mazidła czy kremy, ale o jakieś metody... wiem, że ktoś podał taką fajną stronę z różnymi metodami, ale kompletnie nic nie rozumiałam :oops:

poprawiłam cytat
Ostatnio zmieniony 24 mar 2010, 01:11 przez CatAnn, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: rozstępy

Post autor: Blue » 24 mar 2010, 10:58

Olimpijka pisze:Blue, to moze Ty tak masz :mrgreen:
Nie stosuję ani solarium ani samoopalaczy :wink: ale rozstępy się nie opalają i jak są takie typy co sobie zafundują nienaturalnie intensywną opaleniznę, to niestety są one uwydatnione :roll: coś na modłę :wink:

Co do mazideł na rozstępy - niestety w moim wieku [jako że to jednak blizny] można jedynie je próbować maskować, bo by je zmniejszyć to tylko zabieg. Wy jesteście młodsze, Wasza skóra jest bardziej podatna na kosmetyki nazwijmy je 'ulepszające', ale konkretnych nie polecę; zresztą ten sam preparat nie wszystkim będzie służył :wink: Możecie próbować masaży peelingiem pod prysznicem, możecie na zmianę polewać wybrane partie ciała to zimną to gorącą wodą [zawsze kończąc na zimnej] - to pomoże ujędrnić, ale też zadziała na rozstępy w pierwszej fazie, to wtedy jest ostatni dzwonek by ratować skórę.
W aptece możecie zapytać o próbki - to samo w gabinecie u dermatologa.
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Olimpijka

Re: rozstępy

Post autor: Olimpijka » 24 mar 2010, 11:29

Blue, ja czegos takiego nie mam i nie mialam nigdy, nawet przy mocnej opaleniznie takze nie generalizuj i nie wmawiaj nie widzac to po pierwsze, a po drugie nie mam takich rozstepow :]
Bez odbioru :twisted:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: rozstępy

Post autor: Blue » 24 mar 2010, 12:44

Ależ ja niczego nie wmawiam - nikomu [czyli Tobie również Olimpijko, nie rozumiem dlaczego tak się unosisz, generalizuję, ponieważ tu nie rozmawiamy o jednym -Twoim- przypadku, a ogólnie]... A blizny z tego co mi wiadomo - zwyczajnie się nie opalają :wink: ale mogę się mylić, bo wykształcona jestem w innym niż medyczny kierunku :cool:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: CatAnn » 24 mar 2010, 16:34

Blue pisze:Możecie próbować masaży peelingiem pod prysznicem, możecie na zmianę polewać wybrane partie ciała to zimną to gorącą wodą [zawsze kończąc na zimnej] - to pomoże ujędrnić, ale też zadziała na rozstępy w pierwszej fazie, to wtedy jest ostatni dzwonek by ratować skórę.
Próbuję masaży, spróbuję też z wodą... skoro mam szansę, by się ich pozbyć, to trzeba spróbować... więc do dzieła! :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 24 mar 2008, 00:42
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: ****
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Alexandra_ » 30 mar 2010, 13:11

CatAnn pisze:
Blue pisze:Możecie próbować masaży peelingiem pod prysznicem, możecie na zmianę polewać wybrane partie ciała to zimną to gorącą wodą [zawsze kończąc na zimnej] - to pomoże ujędrnić, ale też zadziała na rozstępy w pierwszej fazie, to wtedy jest ostatni dzwonek by ratować skórę.
Próbuję masaży, spróbuję też z wodą... skoro mam szansę, by się ich pozbyć, to trzeba spróbować... więc do dzieła! :)
Wątpię, żeby zimna woda podziałała zerwane sieci włókien kolagenowych... .
Najlepiej gdyby Smerfetka się wypowiedziała.
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Natalka » 30 mar 2010, 20:24

Zimna woda to na cellulit dobrze działa podobno :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olimpijka

Re: rozstępy

Post autor: Olimpijka » 30 mar 2010, 20:28

Natalka pisze:Zimna woda to na cellulit dobrze działa podobno :wink:
Dokladnie, a konkretnie to raz zimna, raz ciepla :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”