rozstępy

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: rozstępy

Post autor: toczka » 26 maja 2011, 11:48

Jezeli chodzi o wzmocnienie skory to polecam Wam Dax Perfecta Extra Slim na rozstepy. Niestety mimo dosc szczuplej budowy ciala i intensywnych wysilkow fizycznych mam sklonnosc do rozstepow. Dodatkowo teraz, przez sterydy zauwazylam, ze na udach tworza sie nowe paseczki :/ Zaopatrzylam sie w ten krem i powiem Wam, ze czuc lekko wzmocniona skore. Wiadomo, nie oczekuje codów ale moze do czasu odstawienia sterydow uda sie zapobiec poorania skóry :/
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 26 maja 2011, 13:58

W moim przypadku mam więcej ciałka ale nigdy nie miałam rozstępów na brzuchu. Po 2 miesiącach brania sterydów - mimo, iż wiele osób twierdziło że po Entocorcie nie wyskakują, pojawiły się olbrzymie wręcz rozstępy symetryczne po obydwu stronach brzucha. Wysokość około 10 cm. lekarz w szpitalu od razu spytał czy może mi obejrzeć brzuch i powiedział, że mam rozstępy sterydowe. Załamałam się, ale mój mąż powiedział, że to nieważne i kocha mnie taką jaką jestem i najważniejsze jest moje zdrowie :)

Mam rozstępy różowo fioletowe więc dowiedziałam się że prócz masaży pod prysznicem, mam wcierać sobie maść na rozstępy już istniejące a dodatkowo smarować brzuch kremem przeciw rozstępom na wszelki wypadek aby nowe się nie pojawiły.

Jak już się podleczę to pomyślę może o zabiegach kosmetycznych, a na razie nie ma to chyba sensu jak ciągle zmniejszają i zwiększają mi na przemian dawkę sterydów :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Lemoni » 26 maja 2011, 15:29

widzę, że został podniesiony mój ulubiony temat :smutny:
część zbladła, jednak wciąż wiele jest ciemnych, fioletowych, i to w takich miejscach, że naprawdę widać :(. mimo rozstępów na tyle ud i na tyle łydek pod kolanem :cry: chodzę w spódniczkach, nie wiem czy słusznie, czuję się jak wielki oblech...
i jeszcze te na boczkach... wstydzę się iść na basen (a mam wielką ochotę...)

toczka, dzięki za polecenie, postaram się kupić właśnie taki krem!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 26 maja 2011, 19:46

Mogę polecić krem Pharmaceris M - foliacti krem zapobiegający rozstępom. Zapobiega powstawaniu nowym i zmniejsza istniejące. Doskonały dla kobiet w ciąży.

Mam też wiele pozytywnych opinii o preparacie zmniejszającym rozstępy filmy Pharmaceris M - Tocoreduct Forte (Krem redukujący rozstępy) oraz kremie No-scar. A to opis ze strony producenta:

(Krem No-Scar jest szczególnie zalecany na blizny po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych, owrzodzeniach i trądziku. Zmniejsza i wygładza rozstępy. Działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu, poprawia wygląd skóry. Dzięki obecności mikroelementów i aminokwasów przyspiesza regenerację oraz nawilża naskórek, dlatego znosi uczucie napięcia i świądu)

Ja spróbuje wszystkich :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: rozstępy

Post autor: taloca » 07 cze 2012, 10:14

Trochę wiedzy o rozstępach i bliznach (niestety jest też trochę reklam) http://vod.onet.pl/sos-uroda,sos-uroda, ... .html#play
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Natuśka » 02 kwie 2013, 14:10

Ja stosowałam Fissan, bo po moim prawie 20 kilogramowym przytyciu i sterydoterapii nieźle mnie poorało :neutral: Przyznam, że pomogło... ale coś widzę, że jest problem z jego dostępnością w aptekach :/

Co prawda zapach nie do końca był zachęcający (przynajmniej dla mnie), ciężka konsystencja, ogólnie taki masłowaty był, ale przy dobrym wcieraniu dawał radę :wink:

Stosowałam z 3-4 lata temu, kosztował wtedy w granicach 25-30 zł/100 ml liczone z przesyłką, bo zamawiałam na Allegro.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 02 kwie 2013, 14:11

anetau07, ja używam pharmaceris na rozstępu już istniejące. Dodatkowo Dax Cosmetics, Perfecta Mama, Intensywny preparat przeciw rozstępom - poleciła mi to mama córeczki chorej na CU której tym wyleczyła rozstępy.

Kupiłam jeszcze to Perfecta Extra Slim - serum do szybkiej redukcji rozstępów (Dax Cosmetics) - trochę po tym skóra boli, piecze, jest takie uczucie zimna. Pierwszym razem zmyłam krem bo bolało ale drugim już było ok bo dałam miejscowo bardzo cienką warstwę a nie jak na początku całą powierzchnię posmarowałam jak balsamem zwykłym. Kremy pomagają moje rozstępy zbledły/zsiniały ale jako że po sterydach na brzuchu są ogromne to wiem ze nigdy ich się nie pozbędę może ewentualnie zbledną i lekko się spłycą. W sumie moze jakies zabiegi kosmetyczne albo plastyka ale na razie to jest pikuś.

Ważne aby flak nie bolał. Te kremy trzeba stosować systematycznie 2-3 razy dziennie (ja mam z tym problem i nie raz w ogóle zapominam). Wiele osób poleca także Bio-oli.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 02 kwie 2013, 14:25

Egzistenz pisze:Ja sobie kupiłam Bio-Oil. Nie wiem czy mi coś pomoże, bo moje rozstępy mają już 11 lat, ale za to świetnie wygładził suchą skórę na dupalku :)
I to jest bardzo dobra reklama :) Chyba sobie kupię.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 02 kwie 2013, 19:09

anetau07, Pharmaceris M - Tocoreduct Forte jest dostępny w aptekach. Bio-oil olejek kosztuje jakoś 35 zł za 60 ml.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: maggie0278 » 03 kwie 2013, 12:34

polecam olejek Eucerin Olejek na rozstępy.

Kupiłam go jak Klaudia brała Entocort a pupa stała się czerwona, jakby ktoś same pręgi wymalował. Kupiłam w aptece (jak jeszcze mnie było stać i mąż zarabiał :wink:)

i z tego wszystkiego co miałam (Dax Cosmetics, Pharmaceris, Gerber) był to najlepszy produkt.
Faktem jest, że jak we wszystkim liczy się systematyka, musiałam ją gonić i pilnować by codziennie po wieczornej kąpieli nacierała skórę.
To jedyny preparat, który zniwelował ten czerwony kolor pręg i spłycił te bruzdy.

Dodatkowo kazałam codziennie masować pośladki rękawicą sizalową (mam taką, jak sama byłam z Zuzą w ciąży, wyprałam ją i jest jak nowa) a na tą rękawicę czasami sypałam garstkę soli, lepsza byłaby gruba-morska, ale kuchenna się też nadała.
Jedyne co, to będziesz - jak zwykle - przypilnować by Karola robiła wszystkie zabiegi systematycznie.
Bo one mają słomiany zapęd a najlepiej żeby wszystko działało od razu, na pstryk :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: maggie0278 » 03 kwie 2013, 13:13

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

moja po pierwszym razie jak się posmarowała, to powiedziała, że ta oliwka jest do D. bo nic nie działa, nic jej nie pomogła.... :wink:

A ja na to, że jest i owszem, między innymi, do D. tylko tą D.trzeba smarować regularnie, codziennie :roll:

kurczę, mi zostało tego Eucerinu ale wykończyłam go na sobie do ciała...potraktowałam jak oliwkę do nawilżania i zużyłam, a tak to bym Ci wysłała...
Przez to, że to oliwka to ten preparat jest mega wydajny!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: Mimi2 » 03 kwie 2013, 14:21

Obecnie stosuje na rozstępy Bodyslim serum przeciw rozstępom z Kolastyny 200ml za 13zl. Przyjemne w stosowaniu, nie ma parabenów, więc nie powinien uczulać. Dostępny w drogeriach natura.
Fissan też stosowałam na świeże rozstępy, ale szału nie było
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozstępy

Post autor: Baby » 03 kwie 2013, 14:37

maggie0278 pisze:polecam olejek Eucerin Olejek na rozstępy.

Jestem tak zdesperowana że chwytam się wszystkiego - już poprosiłam męża aby kupił mi ten specyfik :) Najgorsze jest to że nie tylko mam rozstępy które czy więcej chudnę tym bardziej widać, co w dodatku okropnie suchą skórę której przyda się dobre nawilżenie. Dziękuje za poradę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: rozstępy

Post autor: maggie0278 » 03 kwie 2013, 14:40

Baby, dobry wybór :roll:

Klaudia przetestowała na rozstępy a ja na suchą skórę i w obu przypadku na nas działa!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 26 sty 2011, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: rozstępy

Post autor: rosalyn » 08 kwie 2013, 23:03

Dzisiaj kupiłam za Egzistenz olejek Bio Oil. Zobaczymy czy podziała. Zaczęły mi się niestety już pojawiać małe rozstępy na jednej piersi a do tego mam bliznę na stopie (w dzieciństwie postanowiłam bawić się w indian i skakać przez ognisko- nie przeskoczyłam :twisted: ). Jestem ciekawa jak będzie działało na starą bliznę - przynajmniej ma fajniejszą konsystencję niż maści.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”