klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 kwie 2015, 17:56

Lemoni, i jak? coś ciekawego wyniosłaś z wizyty?

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 06 kwie 2015, 19:43

Jutro idę ;).

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 13 sie 2015, 00:07

No i... poszłam ;)

Wizyta u dermatologa w kwietniu była stratą czasu i pieniędzy wydanych na przepisane specyfiki. Pani rzuciła okiem na włosy, twarz i plecy, nawet nie dotknęła mnie i orzekła, że to łojotokowe zapalenie skóry, a trądzik jest wtórny. Niestety zastosowane leczenie nie przyniosło żadnych skutków.

W międzyczasie cera się drastycznie pogorszyła :cry:

W końcu zdecydowałam się zbadać hormony, które mogą odpowiadać za kłopoty z cerą i wyniki wyszły dość średnie :/. Muszę przebadać jeszcze kilka hormonów, by gin mógł postawić diagnozę, ale różowo to nie wygląda. Mam nadzieję, że leczenie pomoże na trądzik :oops:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: ranka » 13 sie 2015, 09:09

na podstawie wynikow hormonow nikt ci nie wlaczy leczenia bo tak sie nie robi. to jest tylko naciaganie kasy.
napisalam ci post cos ale mi cielo, napisze ci na PW
lecznie PCOS opiera sie na tym czego oczekuje pacjentka.
jesli masz problemy z cera , wlosami to zostaje ci leczenie antykoncepcja, ale musi to byc antykoncepcja z dienogestem.
wynikow sie nie leczy!
Obrazek

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: klopoty z cera

Post autor: palula88 » 09 wrz 2015, 11:02

Ja tez mam problem z cera.. ale u mnie problemem sa sterydy to one wywolaly u mnie wysyp na buzi ramionach dekoldzie i plecach. Wiadomo najbardziej przejmuje sie buzia ( nawet szefowa wczoraj zwrocila mi uwage ze strasznie jestem wysypana i czy to normalne..)Jesien idzie wiec plecami sie nie przejmuje. Bylam u lekarza ogolnego dal skierowanie do dermatologa i poki co davercin. Troche sie obawiam takich specyfikow bo nigdy nie uzywalam i boje sie ze moga mi bardziej zaszkodzic niz pomoc ale po uwadze szefowej chyba zaryzykuje :(.
Imuran 100mg

magdalena9
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2011, 13:53
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: klopoty z cera

Post autor: magdalena9 » 10 wrz 2015, 21:36

Witam wszystkich, od pewnego czasu mam problem z cerą naczynkową. Dermatolog zaleciła leczenie laserem.Od 5 lat biorę Imuran, i nie wiem czy mogę poddać się terapii IPL. Czy któraś z Was miała taki zabieg? Dermatolog obawia się wystąpienia przebarwień w związku z zażywaniem Imuranu, dlatego zaleca laser frakcyjny. Ja bym wolała IPL, mniej inwazyjny.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Mamcia » 10 wrz 2015, 21:55

A czy wychodziłaś na słońce? Czy stosujesz filtry i dermokosmetyki na naczynka? Ja mam z przed pad lat złe doświadczania z laserem - wszystko poszło bokiem.
Oczywiście decyzja zależy od tego gdzie i jakie i jakiego powodu masz teleangiektazje. Według mojej wiedzy to raczej nie skutek immunosupresji, ale mogę się mylić,
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: eliszka » 02 paź 2015, 19:12

palula88 pisze:ale u mnie problemem sa sterydy to one wywolaly u mnie wysyp na buzi ramionach dekoldzie i plecach.
Pamiętam ten problem. Mi też od sterydów wyskakiwały straszne krosty i pamiętam, że strasznie trudno było się ich pozbyć. Właściwie to zniknęły dopiero gdy odstawiłam encorton. Nie dość, że choroba ciągle nade mną dominowała, to jeszcze te okropne pryszcze, które po prostu dobijały. Bardzo trudno było je zamaskować.

Maryiusz
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2020, 11:20
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: klopoty z cera

Post autor: Maryiusz » 05 maja 2020, 11:26

Hej wszystkim. Mam pytanie. Od dłuższego czasu mam problemy z cerą, nie wiem czy to ze względu na siedzenie w domu przez lockdown, czy z innych powodów. W każdym razie wizyta u dermatologa na razie odpada. Moje pytanie jest takie:czy jakiś kosmetyk naturalny, który jest dostępny w tej aptece https://apteka.bonifratrzy.pl/ jest przez was polecany? Pytam bo nie chce ryzykować na razie niczego mocno chemicznego :D

scierka
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:21
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: klopoty z cera

Post autor: scierka » 28 cze 2020, 11:50

Przy duzych problemach z cerą nie obejdzie sie bez dermatologa. Przy mniejszych wystarcza dobre kosmetyki :) Mozna tez czesc problemu zakryc makijazem np fluid mineralny rozswietlajacy albo nawilzajaca hydro baza pod makijaz z kwasem hialuronowym. To kosmetyki z bielendy

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: klopoty z cera

Post autor: Brawurka » 17 paź 2020, 15:47

Mi po ciąży się hormony rozjechały. Nagle dostałam trądziku i inne problemy. Tabletki anty, no ale były kłopoty, bo przecież nie mam jelita. Gin-endo dał mi plastry i w miesiąc hormony się zmieniły, a cera cud miód.
Na razie sprawdzam, czy będę mogła je stosować, bo to dopiero 4 miesiąc, a były problemy z krwawieniami. Niestety jak się nie unormuje to klapa :(
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”