klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: klopoty z cera

Post autor: kalka_96 » 09 paź 2012, 16:51

na mnie już nic nie działa, kiedyś tylko tetracykliny które popsuły jelito :mad:
smarowałam róźnościami, i maściami robionymi i innymi różnych firm, a to kupowanymi a w drogeriach a to w aptece, nic nie pomagało kompletnie, wydałam masakrycznie dużo kasy, ostanio stosuje acnosan t, kupiłam za 8 zł, stosuje od piątku i czekam na cud, zobaczymy :wink:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: klopoty z cera

Post autor: Alis » 10 paź 2012, 13:48

To mnie pocieszyłyście :lol: :lol: no ja tak się własnie zastanawiam żeby ten differin zmienić, na jakiś inny retinoid czy jak to się nazywa :roll: gdzieś tutaj było na forum o tym, nie wiem czy marita pisała o innych środkach
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

lu31
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2011, 09:47
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Re: klopoty z cera

Post autor: lu31 » 24 paź 2012, 21:54

Polecam Triacnel z Avene, Skinoren i Differin - na receptę, seria pharmaceris z kwasem migdałowym. Nie należy bać się kwasów. Pryszczata twarz to ognisko stanu zapalnego.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: klopoty z cera

Post autor: Alis » 25 paź 2012, 09:56

lu31 pisze:Polecam Triacnel z Avene, Skinoren i Differin - na receptę, seria pharmaceris z kwasem migdałowym. Nie należy bać się kwasów. Pryszczata twarz to ognisko stanu zapalnego.
stosowalam skinoren i differin bez rezultatu...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: klopoty z cera

Post autor: ewkunia » 10 mar 2013, 13:20

Dołączam do dojrzewających:D. czyli posiadaczy trądziku. Ostatnio już nie mogłam wytrzymać z podskórnymi wielkimi pryszczami i poszłam do dermatologa ( uprzednio sama zbadałam prolaktynę, a wcześniej hormony tarczycy - wyniki perfekcyjne;p)/ Dodam, że przyjmuję Artizię (antykoncepty; powinny mi pomóc w stanie cery, gdyż mam PCOS). Dermatolog oświadczyła, że mam łojotok. Biorę teraz tetracyklinę i smaruję pryszcze maścią Clindacne. Kupiłam kremik Pharmaceris silnie nawilżający do cery trądzikowej i powiem-fajny-nawilża i nie zostawia tłustego czegoś na twarzy. Czekam na cud. Maść fajna, goi te moje wykwity i zasusza :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: klopoty z cera

Post autor: palula88 » 21 sty 2014, 10:53

Mam pytanie czy zapalenie jelit moze wplywac na nasze problemy z cera np na tradzik i ziemista cere?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: klopoty z cera

Post autor: ulka1986 » 21 sty 2014, 12:30

palula88, tak . Sama dieta brak surowych warzyw i owoców już nie sprzyja.... Bardzo często zanurzone wchlanianie witamin z jelitek biegunki itd... To wswszystko odbija.się na cerze włosach paznokciach.......
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: klopoty z cera

Post autor: julianka » 04 sty 2015, 12:17

Odświeżam temat :)

Witajcie :)

Od dłuższego czasu borykam się z problemami ze skórą, zaczęło się tuż po moich 30 urodzinach i tak z przerwami ciągnie się do dziś :(
Z 3 lata temu całkiem ładnie przeleczyłam się Duaciem, niestety długotrwale stosowany przestał działać. Później był Epiduo, który bardzo ładnie spalił mi skórę na twarzy :mrgreen: Ponownie wróciłam do Duacu, który niestety już nie zadziałał zbyt dobrze. Później miałam cykl 6 zabiegów Azelaciem, po których na początku było super, a po mniej więcej 3 miesiącach wysypało mnie jak nigdy dotąd :oops: Poszłam do innego dermatologa, pani zapisała mi jakąś nowość (Acnatac), z której początkowo nie byłam zbyt zadowolona, ale po jakimś czasie (co najmniej po 2 miesiącach stosowania) cera zrobiła się IDEALNA (myję twarz Vichy Normaderm i przecieram spirytusem, a na dzień stosuję krem Hydrazen Lancome). Raz w tygodniu robiłam też peeling.
Niestety 3 grudnia ze względu na zaostrzenie zaczęłam brać Encorton i moja wielomiesięczna kuracja poszła w pipą :cry: mam wysypane całe czoło (policzki, brodę i nos mam ok). 6 grudnia byłam na mikrodermabrazji, gdzie kosmetyczka powiedziała, że nawet nie proponuje mi żadnej ampułki, bo z moją skórą jest super :(
Jutro umówię się do dermatologa, ale jak na razie nie wiem co mam zrobić.
Czy ktoś z Was miał może po Encortonie paskudną wysypkę, która jakimś cudem zniknęła? Przeczytałam cały wątek i z chęcią spróbuję też z kwasami DIY ;-) ale potrzebuję coś "na już"?

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 04 sty 2015, 13:54

julianka pisze:Od dłuższego czasu borykam się z problemami ze skórą, zaczęło się tuż po moich 30 urodzinach i tak z przerwami ciągnie się do dziś
trądzik to niestety też choroba przewlekła i nawrotowa. Ja borykam się z problemami skórnymi w sumie już od gimnazjum. Brałam chyba juz wszystkie antybiotyki jakie istnieją. Duac, Differin, Epiduo i wiele innych stosowałam. Różne były okresy, raz lepiej a raz gorzej. W końcu lekarz przepisał mi kurację izotretynoiną, a konkretnie Izotekiem. Pomogło na jakiś czas, ale później wróciło. Byłam naprawdę u wielu dermatologów. Miałam też peelingi TCA, bo blizn sporo. W tamtym roku, a właściwie już w 2013, ponowie zdecydowałam się na izotretynoinę, tym razem Aknenormin. Kurację skończyłam w tamtym roku jakoś marzec/kwiecień. Nie miałam ani jednej zmiany na twarzy, pomogło mi idealnie. No ale cóż, wieloletnie trucie się antybiotykami na trądzik przyniosło mi CU, pierwsze objawy jakiś miesiąc po skończeniu kuracji twarzy. Nikt nie pisze, że to może szkodzić na układ pokarmowy, ale tak naprawdę to wszystko stanowi truciznę dla naszych jelit. Bo jakby mówili o tym głośno, to by nikt tego nie stosował. Pomaga na jedno, ale szkodzi na drugie. Nie ma idealnych leków na żadną chorobę :neutral: Tu taki ciekawy artykuł: http://www.prozdrowie.pl/Artykuly/Zdrow ... zi-jelitom
julianka pisze:Czy ktoś z Was miał może po Encortonie paskudną wysypkę, która jakimś cudem zniknęła?
w lipcu zeszłego roku przy mocnym zaostrzeniu zaczęłam leczenie właśnie od Encortonu i oczywiście trądzik wrócił. Sterydy brałam tylko 6 tygodni i niestety do dziś mi nie przeszło. Teraz jadę na samej mesalazynie. Nie są to jakieś duże zmiany, ale wcześniej twarz była dosłownie czysta. Póki co nie zamierzam iść do dermatologa. Jak podleczę jelita, to może wtedy się przejdę jeśli wciąż będzie mi to dokuczać. Na razie nie chcę truć się i tu, chociaż wydaje mi się, że ja już w życiu wypróbowałam wszystkiego na to. Stosuję dobrą higienę twarzy, czasem użyję spirytusu i raczej się tym nie przejmuję. Bo po co, gdy problemów z jelitami nie da się porównać do problemów z trądzikiem? Życzę Ci powodzenia w walce. Tu trzeba cierpliwości. Niestety sterydy=trądzik posterydowy, u osób, które mają problem z cerą jest to chyba gwarantowane. A ten leczy się chyba tak samo jak zwykły, więc znowu powrót...
lu31 pisze:seria pharmaceris z kwasem migdałowym
czytałam dobre opinie. czy ktoś to stosował z powodzeniem?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 04 sty 2015, 14:39

patkaas pisze:czytałam dobre opinie. czy ktoś to stosował z powodzeniem?
nie tą serię, ale Pharmaceris ma naprawdę dobre dermokosmetyki. Jestem weteranem na tym polu i polecam je wszystkim.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 04 sty 2015, 15:18

Anonymous_13ece955 pisze:nie tą serię, ale Pharmaceris ma naprawdę dobre dermokosmetyki.
piszesz ogólnie o serii T czy o tych z kwasem migdałowym? I czemu nie? :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 04 sty 2015, 16:07

patkaas,
Od 2och lat stosuję (wraz z innymi specyfikami) serię A, E i R. Czyli alergiczno-kojąco-nawilżające. Moja buzia je kocha.
Kiedyś nie było żadnego toniku czy żelu z tych linii, więc kupiłam z T i też było spoko. A to u mnie naprawdę wiele :mrgreen:
Nie mam trądziku, mam za to wszystko inne owszem tak :P dlatego nie było potrzeby na serię T, tym bardziej z kwasem.

Btw, właśnie wracam z Superpharmu, gdzie jest -20% na caluśką markę Pharmaceris :homer:
*oczywiście zakupy poczynione :cool:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 04 sty 2015, 16:44

aaaa w takim sensie, myślałam, że nie masz dobrej opinii na temat serii T po używaniu :) wiem właśnie, że jest 20%, kiedyś było nawet 40% i wtedy się obkupiłam :kroli: Czasem kupuję coś z Iwostinu lub La Roche-Posay, ale też chyba Pharmaceris przypadł mi najbardziej :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 04 sty 2015, 16:48

patkaas, faktycznie, nie wyraziłam się zbyt jasno :oops:

40%??? o matulu, to byłby rasowy dzień dziecka :mrgreen:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 04 sty 2015, 16:57

Było 40% dla posiadaczy karty Lifestyle, którą akurat opłaca się tam mieć, bo nieraz są super promo :) Dermokosmetyki niestety do tanich nie należą, ale gdy ktoś ma wrażliwą cerę to lepiej w nie zainwestować, a jak są promocje to i można po dobrej cenie zdobyć :P

btw :offtopic1: ostatnio zauważyłam, że w Superpharm mają nawet Nutridrinki, ale cena nie powala i jednak dalej bardziej opłaca się kupić w internetach
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”