klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 06 sty 2015, 12:34

Filifionka pisze:No nie, 90zł za 1 zabieg, z bólem wyciągałam pieniądze z portfela, ale jak pojawiły się efekty, to nie żałuję
To jeszcze spoko, jeden zabieg frakcyjnym całej twarzy kosztuje koło tysiąca. I tu pojawia się problem, gdy trzeba powtórzyć :P Ten jest inwazyjny usuwa blizny potrądzikowe czy pourazowe. No i po takim zabiegu chyba nie da się pokazać światu przez jakieś 2 tyg. Skuteczne i drogie, nierozłączna para :neutral:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: klopoty z cera

Post autor: Filifionka » 06 sty 2015, 12:50

patkaas pisze:kosztuje koło tysiąca
8-O To się nie spodziewałam
patkaas pisze:usuwa blizny
Ponoć ten faktycznie jest najlepszy na blizny. Przynajmniej tak mówił dr. Szczyt w Sekrety chirurgii :mrgreen:

Podsumowując, faktycznie dobre wyjście dla Ciebie (chociaż niełatwe z wielu względów). No ale tak, jak piszesz- najpierw walczymy z trądzikiem ;/

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 06 sty 2015, 13:01

Dzięki patkaas za wyczerpującą odpowiedź :)
Ja brałam Axotret. Stosowałam prawie rok, stopniowo zwiększając dawkę. Ostatnie tabletki łykałam chyba w maju 2013, więc nie ma jeszcze 2 lat. Chyba faktycznie powinnam iść do dermatologa-endokrynologa. Szkoda, że podwójni specjaliści liczą sobie kupę kasy za wizytę ;). Izo mi raczej nie przepiszą, bo zmiany nie są nasilone. Prawdziwie dokuczają mi od listopada :neutral:
Tyle dobrze, że nie mam blizn.

Kurczę, zbadałabym hormony przed wizytą, byłoby taniej (a tak to pierwsza wizyta = zlecenie badań), tylko nie wiem, co i w jakim dniu cyklu :roll:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 06 sty 2015, 13:20

Filifionka pisze:Przynajmniej tak mówił dr. Szczyt w Sekrety chirurgii
dr Szczyt mądra głowa :D I chyba nawet było parę takich pacjentów w tym programie albo w jakimś takim też ze zmianami na TVN.

Lemoni, jak zmiany nie są nasilone to pewnie dostaniesz jakąś maść i pytanie co z tymi hormonami. Niestety nie znam się na tym i nie mam pojęcia jakie badania i kiedy zrobić. Racja, że byś wtedy zaoszczędziła, tylko musisz wiedzieć co konkretnie, bo też lekarze lubią postrzegać niektóre rzeczy w inny sposób. Może też najpierw wybierz się do ginekologa na fundusz i zbadaj czy tam wszystko gra i on chyba też zleci badania na hormony. Musisz powiedzieć, że masz takie wahania z tym okresem i w ogóle :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: klopoty z cera

Post autor: Kinia87 » 06 sty 2015, 13:56

patkaas pisze:Nie znam tej firmy Sylveco, ale jak tak patrzę na ich stronie to fajna oferta. Kinia a pod makijaż jaki stosujesz?
Sylveco o tyle jest dobrą firmą bo kosmetyki robione są z naturalnych składników więc rzadko kiedy można dostać jakiegoś uczulenia :wink:
Od jakiegoś czasu nie stosuje żadnych kremów pod makijaż, moja cera jakoś nie lubi takiego połączenia :roll:
Jeśli jeszcze polecacie, to wypróbuję, ale na razie mam krem z Pharmaceris :)
nie używam kremów tej firmy ale mam puder i to akurat dobrze mi służy.
Czasami w aptekach są dermo konsultacje, wiec jak traficie na taką to możecie poprosić by sprawdziła wam rodzaj cery i jakie macie problemu i co stosować a co unikać Jeszcze się z tym nie spotkałam, ale chętnie bym się na takie konsultacje wybrała :idea:
Zazwyczaj apteki mają takie promocje, że raz w miesiącu robią takie konsultacje i osoba w wyposażony sprzęt robi ci badania. Ja np dowiedziałam sie, że mam na czole skórę tłustą, na policzkach normalną a w okolicach nosa przesuszoną i by sie zgadzało :razz:
Potem doradzi ci krem na dany typ cery i co powinnaś unikać w swoim menu
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 sty 2015, 15:16

z chęcią poszłabym na taką dermokonsultację :roll:
miałyby by babeczko zagwostkę jak nic :cool:


Kinia87,
czego dokładnie z Sylveco używasz?

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: klopoty z cera

Post autor: Kinia87 » 06 sty 2015, 18:43

Anonymous_13ece955 pisze:z chęcią poszłabym na taką dermokonsultację :roll:
miałyby by babeczko zagwostkę jak nic :cool:


Kinia87,
czego dokładnie z Sylveco używasz?
krem brzozowy z betuliną, brzozowy z nagietkiem (mam pare próbek). Jak już pisałam stosuje je tylko po dniu z makijażem bo wtedy świetnie "odbudowują" mi cere :wink: Miałam tonik do twarzy z hibiskusem a ostatnio użyłam balsam myjący do włosów,który "prostuje" włosy choć moja znajoma miała afro po nim :lol: :lol:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 18 mar 2015, 12:23

Minęły już prawie 2 miesiące odkąd używam kremu Pharmaceris z 5% kwasu migdałowego. Moje ogólne wrażenia są dobre, skóra stała się gładsza, zmiany się zmniejszyły, ale jednak wciąż coś wyskakuje, bo lekiem ten krem nie jest. Zauważyłam ponadto, że gdy od jelit mi gorzej, to i na twarzy też pogorszenie. Też tak macie? Jednak chyba zapiszę się do tego dermatologa, żeby przepisała mi coś mocniejszego do stosowania zewnętrznego na takie wysypy właśnie. Ale pewnie i tak wybiorę się za kilka miesięcy dopiero, bo tyle trzeba czekać do mojej ostatniej :mrgreen: Gdy skończy mi się ten krem, to z chęcią kupię sobie kolejny, ale już z 10% :) Oprócz tego do pielęgnacji twarzy używam pianki do mycia i pod makijaż emulsji matującej, też oczywiście z Pharmaceris.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 18 mar 2015, 19:41

patkaas, moja znajoma kupiła właśnie na promo w Superpharmie ten 10% krem oraz coś co mnie zaskoczyło- z tej samej serii płyn/emulsję (?) bakteriostatyczną do przemywania wacikiem. ciekawe jak podziała

Zauważyłam ponadto, że gdy od jelit mi gorzej, to i na twarzy też pogorszenie. Też tak macie?
klasyk :)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 18 mar 2015, 21:09

Ja mam pogorszenie trądzikowe na zmiany pór roku, szczególnie jesień i wiosnę. Czyli aktualnie się męczę :/.

Jednocześnie moja skóra na twarzy się przesusza (oprócz T ;)). Dobry, nawilżający, niezapychający, delikatny (nie typu szpachla ;)) podkład/krem bb? Ponoć azjatyckie BB kremy są świetne, ale nie próbowałam jeszcze, poza tym trzeba kupować na ebayu, żeby nie wydać fortuny :wink:

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 18 mar 2015, 21:21

Lemoni, koreańskie kremy BB to mistrzowie. używam od x lat. kupuję na allegro, niestety cena jest jaka jest, ale nie zamienię na nic innego, w szczególności pseudo BB.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 19 mar 2015, 00:53

A jakieś konkretne możesz polecić :)?

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: patkaas » 19 mar 2015, 19:26

Anonymous_13ece955 pisze:patkaas, moja znajoma kupiła właśnie na promo w Superpharmie ten 10% krem oraz coś co mnie zaskoczyło- z tej samej serii płyn/emulsję (?) bakteriostatyczną do przemywania wacikiem. ciekawe jak podziała
wiem, że jest lub było 30% na produkty Pharmaceris, ale jak byłam we wtorek, to niestety nie było tego 10% :( a ten płyn bakteriostatyczny kojarzę, ale nie używałam.

Lemoni, czy od ostatniej rozmowy tu byłaś w końcu u tego lekarza? :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: klopoty z cera

Post autor: Anonymous_13ece955 » 19 mar 2015, 19:34

Lemoni pisze:A jakieś konkretne możesz polecić :) ?
kremy Mischa oraz Skin79 są w deskę. Wybór ich rodzajów jest ogromny (z zieloną herbatą, z dużym SPFem, ze śluzem ślimaka itd..). Ja zaczynałam od zamawiania próbek na allegro, w saszetkach. i tak dobierałam dla siebie najlepsze opcje.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: Lemoni » 21 mar 2015, 12:11

patkaas, a skądże ;). Stan się poprawił, a cała zabawa kosztowałaby kilka stów pewnie. Może się skuszę, jak zacznę się sama utrzymywać :wink:

Ale na początku kwietnia idę do zwykłego dermatologa, może coś poradzi :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”