Jak odzyskać kaucję

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: -Ania- » 03 maja 2010, 11:53

Możecie użyczyć sobie (wziąć) jakiś sprzet zamiast 700zł kaucji
jesli jest coś w tym mieszkaniu warte 700zł

a tak to sprawa przegrana
my wynajmujemy kawalerkę i zawsze wszystko na umowie mamy spisane

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: Joanna23 » 03 maja 2010, 12:40

-Ania no niestety w tym mieszkaniu to nic nie było. Wszystko co nasze to zabieramy.Jak się wprowadzaliśmy to nawet przełączników nie było. Same druty i kable.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: ewkunia » 03 maja 2010, 14:17

Mówi studentka prawa: można najpierw wezwać jądo zapłaty (przedsądownie), powołując się na okoliczności, świadków, a najlepiej jakiś przelew....,etc. Jeżeli nie będzie odezwu,to wnieść pozew o zapłatę,ale przypominam, że nadal potrzeba dowodów na to,ze wplacono kaucję. Co do wątpliwości umowy ustnej/pisemnej, nie ma wymogu umowy pisemnej dla umowy najmu, ale dla celów dowodowych jest przydatna:)

Jeżeli jest potrzeba, proszę pisać, spreparuję pisemka:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: obyty.z.cu » 03 maja 2010, 14:30

Joanna23 pisze:-Ania no niestety w tym mieszkaniu to nic nie było. Wszystko co nasze to zabieramy.Jak się wprowadzaliśmy to nawet przełączników nie było. Same druty i kable.
ewkunia pisze:można najpierw wezwać jądo zapłaty (przedsądownie), powołując się na okoliczności, świadków, a najlepiej jakiś przelew....,etc. Jeżeli nie będzie odezwu,to wnieść pozew o zapłatę,
no wlasnie, to chyba jedyny sposob,papiery sie zawsze wybronia !
Wprowadzajac sie do mieszkania w ktorym nie bylo np. tych wylacznikow i co tam jeszcze...to mam nadzieje ze wyposazajac te mieszkania w takie elementy plus niezbedne remonty itp udowodnicie , ze to wy ponosiliscie koszty.
W przeciwnym razie pani wam powie ze to ona wam remontowala i stad braku zwrotu kaucji :wink:

W sumie niewiele mozecie,ale powinniscie sie zabezpieczyc na wypadek jej żądań - jako jej reakcji na wasze !
Swoja droga co wam da "zdemolowanie" scian,czyli jak to piszesz przywrocenie stanu pierwotnego ?...nic..a klopotow to ona wam moze narobic.
Wlascicielka moze wiele wiecej niz najemca...
Najwiecej to stracicie na tym nerwow i czasu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: ewkunia » 03 maja 2010, 14:35

Hm na przyszłość polecam protokół przekazania i zdania lokalu. Przerabiałam sporo takich spraw. Jedyne, co jeszcze mogę zasugerować-przperaszma, ale ni czytałam całości rozmowy, bo akurat kuję procedurę cywilną;p, to to,ze Wynajmujący(alkoholiczka) wg kodeksu ponosi koszty remontu lokalu poza 'zwykłymi naprawami' zwiazanymi z używaniem lokalu przez Najemcę(Joanna). Chyba,że je J. zdemoluje;p Generalnie, jeżeli zrobi się ryska od tapczanu to ok, J. pomaluje to na własny koszt,ale odnowienie całej łazienki to już Alkoholiczka;p
Joasiu-zadzwoń może do mnie, to Ci wytłumaczę i porozmawiamy na spokojnie. Pozdrawiam!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak odzyskać kaucję

Post autor: Joanna23 » 03 maja 2010, 19:44

Sprawa jest tak skomplikowana, że My nie możemy nic, ale Ona może wszystko.
Wyjechaliśmy z mężem na jeden tydzień a jak wróciliśmy to nie mieliśmy ubikacji która należała do Nas i była wliczona w czynszu.
Mamy już nowe mieszkanie i nową umowę. Gdzie kaucja = 0zł.
Wszystko bardzo łądnie wyjaśnione.

[ Dodano: 03-05-2010 ]
A więc zamykam temat. A dokładnie proszę o moderatora o zamknięcie.
Dziękuje za odpowiedzi.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”