sanatorium

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
izabela
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004, 17:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

sanatorium

Post autor: izabela » 15 cze 2004, 18:25

CZESC
Chporuje na CU mam pytanko czy by3 ktos w sanatoriu.Jak ta gdzie mo?na sie wybraa i ile to by kosztowa3o.Lekarka mnie ma zamiar wys3aa ale jak dojde ca3kiem do zdrowia.
Dzieki za odpowiea jak kto? odpisze.
Pozdrawiam gor?co bo wkoncu dzi? tak jest.

kiwi

Re: sanatorium

Post autor: kiwi » 15 cze 2004, 20:41

Bylem w Krynicy Gorskiej przez 3 tygodnie we wrzesniu 3-4 lata temu (dom wczasowy Stare Lazienki). Uzdrowisko bardzo ladne, czyste, zadbane, do tego trafilem na festiwal muzyczny i forum ekonomiczne. Po szpitalu przysluguje Ci bezplatny pobyt, jedzenie, zabiegi i opieka lekarska, z tym ze czeka sie relatywnie dlugo na miejsce, ale mozna sie pytac w eNeFZecie czy ktos nie zrezygnowal z wyjazdu i mozna wskoczyc na jego miejsce. Mnie wlasnie w ten sposob udalo sie wyjechac, po wizycie w owczesnej Kasie Chorych dowiedzialem sie ze jest wolne miejsce i 48h godzin pozniej bylem juz w uzdrowisku, z tym ze musialem zaplacic za zakwaterowanie, ale nie byla to jakas wygorowana suma, cos kolo 10PLN za dzien. Warto skladac wniosek, bo mozna sobie przez 3 tygodnie wypoczac i poleniuchowac, choc zabiegow jest sporo, wiec nudzic sie raczej nie mozna.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2003, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk-Rydułtowy
Kontakt:

Re: sanatorium

Post autor: Aleksandra » 16 cze 2004, 08:49

A jakie Ci robili zabiegi??? Co? fajnego czy katorga??
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

kiwi

Re: sanatorium

Post autor: kiwi » 16 cze 2004, 10:04

Zabiegi calkiem przyjemne, bo zadne tam gastro, kolo, endo, rekto czy inne skopie, tylko takie relaksujace, niezwiazane jakby bezposrednio z jednostka chorobowa, tj. masaze, kapiele, inhalacje, itp. Jak chodzi o cu czy cd to w zasadzie w sanatorium nie bylo jakis specjalnych zabiegow nakierunkowanych na te dolegliwosci, a chodzilo o ogolne odprezenie sie i zdystansowanie sie od rzeczywistosci, co rowniez jest potrzebne i jak najbardziej wskazane.

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: sanatorium

Post autor: Jari » 16 cze 2004, 11:10

Ja sie wybieram nied3ugo do Bardziejowskich kupeli.To takie s3ynne uzdrowisko na S3owacji
http://www.kupele-bj.sk/
Ale zamówi3em sobie pokój przez takie "biuro podru?y" s3owackie w Warszawie, które mie?ci sie w budynku hotelu europejski na Krakowskim pprzedmie?ci, maj? tam ni?sze ceny ni? te które s? podane na stronie któr? przytoczy3em. Polecono mi je bo ponoa jaka? znajoma kogo? z rodziny ma cu i tam sie bardzo wzmocni3a.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2003, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk-Rydułtowy
Kontakt:

Re: sanatorium

Post autor: Aleksandra » 16 cze 2004, 11:47

Ja to bym chcia3a ?eby sie kto? tak mn? pozajmowa3: zabiegi, masa?e, k?piele...itp. —ya nie umieraa!!! Jak sie za3apaa na taki samatorium?
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

izabela
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004, 17:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: sanatorium

Post autor: izabela » 16 cze 2004, 17:02

Dzieki kiwi

zakonkretn? odpowiea ale jeszcze jedno s? tam m3odzi ludzie ,jest z kim pogadaa.To tez jes warzne.Pozdrawiam

Camel
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2004, 19:24
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Lódź

Re: sanatorium

Post autor: Camel » 16 cze 2004, 17:48

Oj, ja tez bym tak chciala sie 'posanatoriumowac'. Nie pamietam kiedy ostatni raz wypoczywalam jakos tak wakacyjnie. Ale chyba nie mam na to zadnych szans: w szpitalu nie bylam juz dosc dawno, bo nie bylo takiej potrzeby, a od kiedy NFZ nie wznowil umowy w tym roku z przychodnia, w ktorej pracuje moj lekarz to musze sie leczyc u niego prywatnie, chyba wiec nie ma mnie nawet kto skierowac?

Swoja droga, pomyslalam sobie jak by to bylo fajnie, jakbysmy kiedys sobie tak wieksza forumowa grupa wyskoczyli na taki turnusik :D
Nagadalibysmy sie za wszystkie czasy a i w kupie razniej :D
Serdecznie pozdrawiam

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: sanatorium

Post autor: Jari » 16 cze 2004, 20:30

Ja to nawet nie pomy?la3em o jakich? refundacjach i nfztach :x Jade prywatnie. Jak ju? wruce to wam wszystko opisze jak tam jest. Ale narazie do wyjazdu jeszcze mi ponad miesi?c zosta3.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

kiwi

Re: sanatorium

Post autor: kiwi » 16 cze 2004, 21:37

s? tam m3odzi ludzie ,jest z kim pogadaa?


oj, z tym jest troche gorzej w samym sanatorium, bo srednia wieku to chyba 60 lat ; ja mieszkalem z takimi dwoma dziadkami, ale bylo ok, bo za to w szachy dobrze grali, poza tym polecam pokoj 3-osobowy, bo nie dosc ze taniej, to jak sie nie ma ochoty ze wspollokatorami gadac to pozostala dwojka zajmie sie dyskusja miedzy soba :) A tak poza tym to w samym uzdrowisku jest troche mlodziezy przyjezdzajacej na kolonie, zielone szkoly, itp. [/i]

kiwi

JASKINIE SOLNO-JODOWE

Post autor: kiwi » 16 cze 2004, 22:12

Tak przegladajac sobie oferty polskich uzdrowisk wpadlem na taka informacje:

JASKINIE SOLNO-JODOWE

Czyste zjonizowane powietrze w Jaskini Galos pozwala polepszya kondycje zdrowotn? i korzystnie wp3ywa na:

# schorzenia przewodu pokarmowego : choroby wrzodowe ?o3?dka i dwunastnicy, nie?yty ?o3?dka, nietypowe zapalenie jelita grubego i choroba Crohn'a.

http://www.zuk-sa.pl/jaskinie.html

Swoja droga to chyba jedna z pierwszych ofert na rynku skierowana do naszej grupy docelowej.

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: sanatorium

Post autor: Jari » 16 cze 2004, 22:18

Ju? widze to zjonizowane powietrze w naszych jelitach :o , to ?ie mo?e skonczya tylko w jeden sposób... :)
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2006, 14:07
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: sanatorium

Post autor: ewelina1011 » 16 lut 2007, 10:35

Ja jadę pod koniec marca do Kudowy Zdrój. Prawdą jest, że nie nastąpi tam cudowne uzdrowienie, ale przynajmniej sobie wypocznę. Mam nadzieję, że będzie fajnie, bo jeszcze niegdy nie byłam w sanatorium. Każdemu należy się chwila odpoczynku. Pozdrawiam:) :wink:

Ala
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2007, 12:58
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Skierniewice

Re: sanatorium

Post autor: Ala » 18 lut 2007, 19:27

Ja też jadę pod koniec marca, do Szczawna Zdrój. Może ktoś tam był,ewentualnie wybiera się w tym samym czasie? :roll: Korzystałam wcześniej z sanatorium,jeżeli trafi się na fajnych ludzi jest OK :wink:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Posty: 188
Rejestracja: 14 gru 2005, 09:28
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Już nie Poznań

Re: sanatorium

Post autor: Blue » 19 lut 2007, 09:42

kiwi pisze:Po szpitalu przysluguje Ci bezplatny pobyt
Chciała bym męża wysłać ... ale najchętniej też bym z nim pojechała :wink: no i jeszcze z wrzeszczącą ponad 2 latką - da się tak, napiszcie mi proszę jak to się załatwia :?: Mąż jest świeżo po szpitalu :roll:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”