Lekarz medycyny pracy

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tramell87
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Lekarz medycyny pracy

Post autor: Tramell87 » 25 sie 2015, 14:53

Hej,

Czy podczas badań wstępnych przy przyjmowaniu do pracy mówić o zdiagnozowanym Crohnie? Ostatnie wyniki mialem w porządku, lekko podwyższone wbc i tyle. Praca nie wymagajaca wysilku fizycznego, raczej biurowa. Boje sie ze trafie na jakiegos lekarza który bedzie robil problem z tego ze jestem chory.

Pozdrawiam.
"Popłyniesz dalej z każdym dniem..."

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Lekarz medycyny pracy

Post autor: Kinia87 » 25 sie 2015, 18:57

Gdy ja wpadałam w odwiedziny do lekarza medycyny pracy to mówiłam o chorobie (a po co ukrywać jak potem mogą być gorsze korowody) i pokazywałam dokumenty a więc orzeczenie i papierek o rencie. Lekarz pytał mnie do jakiej pracy idę, co będę robić i zazwyczaj wiedzą na czym dana praca polega i podpisują bez problemów :kroli: :kroli:

Tak wyglądało u mnie a czy tak samo jest u innych to już nie wiem :mrgreen:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
Ines
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 26 paź 2006, 17:49
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

Re: Lekarz medycyny pracy

Post autor: Ines » 25 sie 2015, 22:13

Ja przy robieniu kursu na prawo jazdy powiedziałam lekarzowi o CU i mam prawko czasowe ;/ co 10 lat muszę robic badania i wyrabiac nowe prawo jazdy. I żałuje że sie przyznałam, ale przy staraniu się o pracę to co innego, myślę że trzeba mówic, bo później przy ewentualnych problemach ze zdrowiem nie będzie wielkiego zaskoczenia i tłumaczenia się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”