walka z zusem

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

walka z zusem

Post autor: saturn » 19 sie 2015, 16:55

Witam wszystkich. Mam problem może ktoś mi odpowie. Walczę w sądzie z zusem odnośnie renty .Mam teraz czekać około10 miesięcy na drugą rozprawe. I moje pytanie jest następujące czy mogę otrzymać jakieś pieniądze na życie z instytucji państwowej bo teraz nic nie mogę zrobić nigdzie się zarejestrować bo musze czekać na wynik rozprawy .obecnie mieszkam z rodzicami .Byłem w mopsie ale odpowiedzieli ze dochody rodziców przekraczają i nie należy się żadna pomoc .Czy przez ten okres mam być na utrzymaniu rodziców .Może istnieje jakiś sposób na otrzymanie pieniędzy na zycie :smutny: :smutny: :smutny:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: walka z zusem

Post autor: obyty.z.cu » 19 sie 2015, 17:27

a Urząd Pracy już sprawdzałeś ?
Zarejestrowanie się tam daje wiele uprawnień..

My tu nic nie wiemy o Twojej sytuacji,bo żeby dostać rentę trzeba mieć uprawnienia, także w historii zatrudnienia,chorowania,a na końcu orzecznik.
Twoje pytanie nie określa Twojej sytuacji.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: walka z zusem

Post autor: kasia38 » 20 sie 2015, 00:09

moja walka z ZUS trwa od stycznia 2014, kiedy to lekarz orzecznik stwierdził, że nie jestem nie zdolna do pracy.... zarejestrowałam się w MUP i dostałam przez 6 msc zasiłek (jeśli wygram z ZUS zasiłek będę musiała oddać), dostałam go, bo wcześniej miałam rentę i po niej zasiłek należy się tak jak po zwolnieniu z pracy.
Czemu tak długo czekasz na drugą rozprawę?, ja mam rozprawę 2 października i myślałam, że to będzie pierwsza i ostatnia, skoro już wszystkie dokumenty są. Czemu nie załatwiono sprawy na pierwszej?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: walka z zusem

Post autor: saturn » 20 sie 2015, 16:58

Byłem w urzędzie pracy żeby się zarejestrować ale potrzebne są oryginały świadectw pacy a oryginały są w zusie i koło się zamyka .A odnośnie mojej sprawy w sądzie moja pierwsza sprawa była w Kaliszu sąd odrzucił i napisałem apelacje do sądu w łodzi. Moja apelacja składała się z pięciu punktów .Sąd w Kaliszu przekazał moja sprawę do sądu w łodzi ale łódź ustosunkowała się tylko do 2 i dokumenty odesłała do Kalisza. Kalisz przekazał dalej do łodzi do rozpatrzenia dalszych trzech .Dzwoniłem ostatnio do łodzi i pani powiedziała ze na rozpatrzenie mojej sprawy będę czekał około 10 miesięcy a czemu tak długo bo sąd ma dużo spraw i to skrót mojej prawy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: walka z zusem

Post autor: obyty.z.cu » 20 sie 2015, 18:11

saturn pisze:ale potrzebne są oryginały świadectw pacy a oryginały są w zusie i koło się zamyka
nie rozumiem w czym problem.Idziesz do ZUS i odbierasz oryginały z których oni sobie robią ksero.
Wszystkie oryginały są twoją własnością i nigdy ich się nigdzie nie daje,co najwyżej pokazuje,aby mogli sobie odnotować "zgodność" z oryginałem.
ZUS musi Ci wydać te dokumenty.
..więcej chęci do załatwienia spraw.
Problemy się rozwiązuje,a nie kombinuje.
ZUS nie ma prawa ich nie wydać...jeśli ktoś tak Ci mówi,to poproś by to dał na piśmie !!
A później jest tak jak pisze kasia38,

Swoją drogą,to dotyczy wszystkich dokumentów,dokumentacji medycznej także,zawsze dajemy tylko ksero !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: walka z zusem

Post autor: saturn » 20 sie 2015, 19:02

Dziękuje :roll: z odpowiedź Idę do zusu zobaczymy co powiedzą. :roll: Będę pisał jak skończyła się sprawa

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: walka z zusem

Post autor: Brawurka » 21 sie 2015, 12:58

obyty.z.cu pisze:
saturn pisze:ale potrzebne są oryginały świadectw pacy a oryginały są w zusie i koło się zamyka
nie rozumiem w czym problem.Idziesz do ZUS i odbierasz oryginały z których oni sobie robią ksero.
Wszystkie oryginały są twoją własnością i nigdy ich się nigdzie nie daje,co najwyżej pokazuje,aby mogli sobie odnotować "zgodność" z oryginałem.
ZUS musi Ci wydać te dokumenty.
..więcej chęci do załatwienia spraw.
Problemy się rozwiązuje,a nie kombinuje.
ZUS nie ma prawa ich nie wydać...jeśli ktoś tak Ci mówi,to poproś by to dał na piśmie !!
A później jest tak jak pisze kasia38,

Swoją drogą,to dotyczy wszystkich dokumentów,dokumentacji medycznej także,zawsze dajemy tylko ksero !!
Miałam taką sytuację i ZUS nie zwrócił dokumentów, bo potrzebne im sa do naliczenia renty gdyby została przyznana.
Ale... Do UP wcale oryginały nie są potrzebne, więc ja zaniosłam ksero od poprzedniego pracodawcy po prostu.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: walka z zusem

Post autor: saturn » 21 sie 2015, 16:56

Witam ponownie. Dzisiaj dzwoniłem do zusu i z oryginałami dokumentów nie ma problemu wydają mi je ale mam jeszcze jedno pytanie odnośni up.Czy rejestrując się w up urzędniczka nie wręczy mi pracy .Przecież ja nie mogę pracować chcę tylko przeczekać do rozprawy sądowej .Nie wiem czy to dobry pomysł żeby po zarejestrowaniu nie przynieść zwolnienia lekarskiego bo odmówić przyjęcia pracy nie mogę bo stracę zasiłek Moje zdrowie się troszkę pogorszyło czekając na rozprawe za pomoc BAAARDZO DZIĘKUJE POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: walka z zusem

Post autor: kasia38 » 21 sie 2015, 22:28

saturn, Od razu do pracy Cię nie wyślą ;) jeszcze tak dobrze to u nas nie ma.Ja w sumie już 1,5 roku jestem zarejestrowana i dziś dostałam dopiero drugi raz skierowanie na staż. Na pierwszy nie wybrali mnie, z dzisiejszego też nic nie będzie. To sklep i nie ma tam WC, trzeba gdzieś tam wyjść. Ja mam napisane w swoich papierach, że mam mieć swobodny dostęp do toalety, więc to nie dla mnie. Do UP stawia się co 3-4 msc, może ze 3 razy pani zadzwoniła z jakąś ofertą, ale ja zawsze mówię, że śledzę oferty na bieżąco i nic tam dla mnie nie ma. Nie miałam nigdy żadnych problemów.
Jak się źle czujesz to myślę, że możesz wziąć to zwolnienie, bo być może dla mężczyzn jest więcej ofert i może znajdą Ci robotę ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: walka z zusem

Post autor: saturn » 22 sie 2015, 11:10

Dziękuje za pomoc .Napisze jak się skończyła sprawa :wink: :wink: :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”