Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asienka
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:38
Choroba: CD
województwo: podlaskie
miasto: Hajnówka
Lokalizacja: Hajnówka

Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

Post autor: asienka » 09 mar 2015, 19:45

Mam na imię Asia i mam 15 lat. Od września 2014 roku choruje na Crohna. Teraz choroba jest w fazie zaostrzenia i przez miesiąc nie byłam w szkole. Za radą w gminie moja mama napisała podanie na komisje, bo powiedzieli jej tam, że dostanie na mnie świadczenie i zasiłek. Na komisji lekarz, który nie znał się na mojej chorobie powiedział nam, Crohn to nie choroba. Aktualnie razem z rodzinnym mama dostaje 300 parę złotych, a moja rodzina nie należy do bogatych. Za te pieniądze ledwo wyżywamy miesiąc, a teraz trochę poszło, bo mama przez 2 tygodnie wiernie trwała przy mnie w szpitalu w Warszawie gdzie przeszłam operacje wycięcia i zespolenia 20 cm jelita. Odwołaliśmy się. Czy mamy jakieś szansę? Widzieliśmy ludzi którym to przysługuje i chorują na tą samą chorobę co ja.

Globtrotter
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:27
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

Post autor: Globtrotter » 12 mar 2015, 22:24

Wysłałem wiadomość na PW. W miarę możliwości pomogę.
Plus ratio quam vis

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

Post autor: Karaoke » 16 mar 2015, 21:17

Witam

Taka sytuacja jest jak zawsze przykra. Orzecznicy patrzą na Nas jak na jakiś naciągaczy. Z zewnątrz wszystko OK - figura, nie kuleje, widzi i słyszy i CZEGO TU JESZCZE CHCE !!!

U mnie (syna) jest tak zawsze. Zawsze nie przyznają świadczenia pielęgnacyjnego pkt.7 (teraz 1200zł) a dają zasiłek pielęgnacyjny 150zeta. Ale odwołanie pomaga - również zawsze. Oni tak pracują. Muszą jak najwięcej odrzucić, bo tego od nich wymagają, a jak kogoś przyciśnie i się odwoła i dobrze to uzasadni to dają.

Jednak w Twoim wypadku może być niewesoło - nie straszę, ale im bliżej 16 to gorzej zwłaszcza jak się zaczyna, bo od 16r.ż. i tak już nie będziesz podlegać pod dzieci i konieczna będzie grupa inwalidzka - z czym jest bardzo trudno. Ale jest możliwe

Życzę powodzenia - bardzo jest potrzebne Wam no i oczywiście zdrowia wtedy wszystko inne będzie bez znaczenia :smile:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy mojej mamie na leży się świadczenie pielęgnacyjne

Post autor: obyty.z.cu » 20 mar 2015, 12:01

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 19.03.2015
Może się zdarzyć, że otrzymamy urzędową decyzję, z którą się nie zgadzamy lub która jest według nas błędna. W większości przypadków przysługuje nam wówczas prawo do odwołania się od niej. Jak to zrobić skutecznie? Podpowiadamy w naszym poradniku.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 19.03.2015
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”