szybszy powrót do pracy na l4

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: nataliak71 » 11 paź 2014, 12:28

Cześć, czy orientuje się ktoś z was czy jeśli lekarz wystawił mi l4 na 8 dni czy mogę wcześniej wrócić do pracy? Juz mnie to wykańcza jak w pracy na mnie patrzą za zwolnienia.
A może inny lekarz może mi dać tylko zwolnienie za piątek?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: Orzelek » 11 paź 2014, 12:52

25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: nataliak71 » 11 paź 2014, 12:57

dziękuję :), czytałam wcześniej ten artykuł jednak chodzi mi o to czy na pewno będę mogła wcześniej wrócić do pracy, czy ktoś miał taką sytuację lub czy zna się w tym temacie. W internecie przeczytałam też, że "albo idziesz na l4 całe albo wcale" :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: obyty.z.cu » 11 paź 2014, 14:57

nataliak71 pisze: W internecie przeczytałam też, że "albo idziesz na l4 całe albo wcale"
pomyśl co zrobi właściciel firmy jeśli coś ci się stanie w pracy,a Ty na L4.
Tragedia i wielkie kłopoty.Na to nikt mądry się nie zgodzi.
Przecież gdyby co,to sama byś go zaskarżyła do sądu o wieeeeeeelkie odszkodowanie ,że Ciebie dopuścił,no bo Ty chciałaś dobrze,a on powinien wiedzieć co i jak :wink:
Chcesz wcześniej wrócić do pracy,przynieść zdolność od lekarza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: nataliak71 » 11 paź 2014, 15:26

i tu są zdania podzielone... bo niby kadrowa powinna do zusu dać informację, że wróciłam w danym okresie do pracy i już pracodawca mi nalicza wynagrodzenie i je wypłaca. Najlepiej będzie jak zadzwonię w poniedziałek do zusu i wszystkiego się dowiem ;)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: taloca » 11 paź 2014, 15:33

nataliak71 pisze:wystawił mi l4 na 8 dni
znając naszą biurokrację to zanim wszystkiego się dowiesz i uda Ci się wszystko załatwić to te 8 dni minie :P w przypadku zwolnienia tylko na 8 dni nie wiem czy jest sens sobie tym głowę zawracać :E
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: nataliak71 » 11 paź 2014, 16:59

oj dla mnie jest...za często mam te l4 a te 8 dni to gruba przesada i mam nadzieję we wtorek pojawić się już w pracy
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: taloca » 11 paź 2014, 17:25

A nie boisz się, że jeśli sobie tak wrócisz a często masz zwolnienia współpracownicy lub szef pomyślą, że symulujesz i bierzesz sobie te zwolnienia nie kiedy musisz tylko kiedy chcesz i wracasz też kiedy chcesz? i na pewno nic poważnego Ci nie jest tylko symulujesz. Oczywiście nie namawiam do siedzenia na l4 bo sama znasz swoją sytuację i wiesz co będzie dla Ciebie najlepsze ja tylko piszę z mojego punktu widzenia :) i doskonale rozumiem, że masz obawy, że znowu kolejne l4. Może jeśli następnym razem będziesz u lekarza i będzie wypisywał l4 to powiedz, że poprosisz tylko za dzisiaj lub na ileś tam dni bo potem chcesz wrócić do pracy :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: nataliak71 » 11 paź 2014, 20:38

Widzę to bardziej tak że pomimo choroby nie chce latać na l4 i zamiast na nim znów siedzieć chce wrócić do pracy. Lekarka się uparla
na to zwolnienie, ja chciałam tylko za wczoraj. :-(
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: Orzelek » 14 paź 2014, 23:29

Koleżanka z pracy, która zajmuje się sprawami kadrowymi powiedziała mi, że w przypadku, gdy pracownik chce wrócić wcześniej od pracy, musi napisać oświadczenie o rezygnacji z pobierania części zasiłku chorobowego.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: szybszy powrót do pracy na l4

Post autor: Mamcia » 15 paź 2014, 19:32

I to wygląda na dobre rozwiązanie bo zdejmuje z pracodawcy odpowiedzialność za zatrudnienie pracownika w okresie zwolnienia.
w naszych chorobach i choremu i lekarzowi trudno jest ocenić czy biegunka to zwykła 3 dniowka, czy zaostrzenie. Można się lepiej poczuć i wrócić do pracy, ale....
W przypadku innych chorób np zakaźnych sytuacja prawna powinna wyglądać inaczej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”