Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
monnisia123
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 13:33
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: monnisia123 » 15 lip 2014, 13:51

Witam i proszę o pomoc i wymianę doświadczeniami.
Dzisiaj byłam na komisji lekarskiej w sprawie renty socjalnej. Choruję na Crohna- jestem po resekcji jelita i ostatnio wykryto u mnie zakażenie prątkiem gruźlicy... Lekarza orzecznika interesowało tylko to jak się obecnie czuje- nie przez co przeszłam... Decyzja jest taka, że orzecznik poprosił o dodatkową konsultacje lekarską gastrologa i wtedy wyda ostateczną decyzje
Powiedzcie mi czy jest jeszcze szansa na tą rentę???
Z tego co czytałam to żadko się zdarza, że orzecznik prosi o dodatkową konsultacje...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: Mamcia » 15 lip 2014, 14:39

Lepsze to niż odmowa od razu. Przy przyznawaniu renty ważne jet to, czy obecnie jesteś niezdolna do pracy, a w drugiej kolejności to jakie są rokowanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monnisia123
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 13:33
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: monnisia123 » 15 lip 2014, 17:15

A jaki jest najkrótszy możliwy okres przyznania renty? Na ile czasu najczęściej dają rentę socjalną? Bo zaczynam się poprostu zastanawiać czy opłaca się ubiegać i latać za tym?
Jeśli będzie dodatkowa konsultacja gastrologiczna to znaczy że do lekarza orzecznika też będę musiała udać się jeszcze raz?

Dziękuję za odpowiedź

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: Szaraja » 15 lip 2014, 22:00

Dodatkowa konsultacja jest po to by ocenić obecny stan zdrowia i rokowania, nie interesuje ich co już było. Nie mam doświadczenia czy częste jest kierowanie na dodatkowe badanie, ale uważam, że jest to lepsze niż skasowanie ciebie i uznanie że jesteś cudownie ozdrowiona. Prawdopodobnie nie spotkasz się już z orzecznikiem, tylko konsultant prześle opinię do niego i na tej podstawie zostanie przyznana decyzja. Na jaki okres nie potrafię odpowiedzieć.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 16 lip 2014, 17:52

Szaraja pisze:czy częste jest kierowanie na dodatkowe badanie, ale uważam, że jest to lepsze niż skasowanie ciebie i uznanie że jesteś cudownie ozdrowiona.
rzadko,kilka razy byłem tam kierowany ,do różnych specjalistów.
Najbardziej mi się "podobało" u psychologa,pokazywanie różnych obrazków itd...
Przez pomyłkę znalazłem się u naczyniowca i od niego dowiedziałem się że mam miażdżyce w nogach :wink: Zawsze trafiałem na dobrych konsultantów,specjalistów,oni diagnozowali i opisywali chorobe ,zupełna odwrotność orzeczników.
Tak wyszło,że po każdej komisji plus konsultacje,zawsze dostawałem rentę.
A jaki jest najkrótszy możliwy okres przyznania renty?
na początku mojej przygody z rentą ZUS,dostawałem 3 x po 3 miesiące.
Takie zniechęcanie orzecznika,zresztą przez lata okazało się że to był największy upierdliwiec,ortopeda orzekający w sprawie jelit,neurologii i kardiologi.
Z drugiej strony,rentę na stałe przyznała mi pediatra....takie ZUSowskie specjalności.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

monnisia123
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 13:33
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: monnisia123 » 16 lip 2014, 20:09

A powiedz mi- jak byłeś na konsultacji to jeszcze raz byłeś wzywany do lekarza orzecznika czy już oni między sobą wymienią się opiniami i na tej podstawie jest wydawana decyzja?
Chciałabym oszacować ile jeszcze razy kochany ZUS będzie mnie wzywał...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 16 lip 2014, 21:54

monnisia123 pisze:jak byłeś na konsultacji to jeszcze raz byłeś wzywany do lekarza orzecznika
nie,to już sami załatwiali między sobą.
Ja dostawałem decyzję .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

monnisia123
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 13:33
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: monnisia123 » 16 lip 2014, 22:08

A powiedz mi czy jak dostawałeś rentę to zazwyczaj byłeś w okresie nasilenia choroby czy reemisji? Ja przeszłam bardzo dużo ostatnio- poważną operacje itd itp ale boję się że mi powiedzą, iż nie zasługuje teraz na rentę bo na chwilę obecną nie umieram z bólu...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: kasia38 » 16 lip 2014, 22:22

obyty.z.cu pisze: Z drugiej strony,rentę na stałe przyznała mi pediatra....takie ZUSowskie specjalności.
mi właśnie w tym roku pediatra odebrał po 14 latach :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Renta socjalna a dodatkowa konsultacja lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 16 lip 2014, 22:54

monnisia123 pisze:jak dostawałeś rentę to zazwyczaj byłeś w okresie nasilenia choroby czy reemisji?
różnie,ale jak miałem wypis szpitalny,orzecznicy się nie czepiali.
Remisji to ja nie pamiętam,ale ..jak orzecznik Ci udowodni...oni tylko chcą aktualnych badań.
Opinia lekarza powinna być odpowiednia,no i nie pokazuj "pozytywnych" wyników,bo od razu Ciebie uzdrowią.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”