Ubezpieczenie Grupowe

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: MPgdynia » 20 lut 2014, 23:59

Witam,

W październiku 2013 miałem resekcję kątnicy i 50 cm jelita cienkiego. Jeśli ktoś to miał to wie co czuje, a kto nie miał to życzę gorąco żeby nigdy go to nie spotkało.

W każdym razie obecnie czuję się już znacznie lepiej niż przed zabiegu i po samym zabiegu, minęło kilka miesięcy. Wędrówki do WC są nadal i to często jednak mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Chciałbym się zabezpieczyć i swoich najbliższych na wypadek przyszłych zachorowań (mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie). No więc tak:

Szukałem w Allianz, Generali, ING.

Allianz drogi i nie za bardzo rozumiem ich warunki (OWU), Generali ma podobno problemy z wypłatami świadczeń, ING obejmuje ale to w dziwny sposób:


"Wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego – Crohna” – wrzodziejącezapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego-
-Crohna o ciężkim przebiegu wymagająca zastosowania co najmniej jednej z poniższych metod leczenia:
•usunięcie całego jelita grubego (okrężnicy),
•częściowa resekcja
jelita cienkiego wykonana podczas co najmniej dwóch operacji przeprowadzonych podczas odrębnych hospitalizacji.


To przecież absurd. Kto się będzie chciał iść dwa razy kroić? A skoro przytrafi mi się kolejna operacja, to już o trzeciej raczej nie będę miał czego tam już ratować. Toż to oni poszaleli. I co najlepsze to jest wariant III (MAX) od chorób przewlekłych i przy Składce 66zł miesięcznie dostanę może 20000zł ale raczej nie bo takie bzdury to są że makra. Niby dobre to ubezpieczenie grupowe i wg opinii wypłacają świadczenia sprawnie no ale własnie.... KIEDY? Chyba nie ma co liczyć na dobre ubezpieczenie dla nas CuDaków? A o zaostrzeniu to w ogóle mowy nie ma. Dla nich niezdolny do pracy to taki co się przez jakiś dłuższy okres czasu sam nie ubierze, sam nie umyje, i całkowicie nie trzymają mu zwieracze i pęcherz moczowy.

Forumowicze ! Proszę o oferty dobrych ubezpieczeń, może być na PRIV albo tutaj. Ubezpieczyć na maxa chcę dwie osoby. Szef zdrowy i ja z chorobą Leśniowskiego - Crohna.


Z góry proszę o nie pisanie przez Agentów Ubezpieczeniowych bo nie wyrażam na to zgody i będę to surowo traktował jako SPAM. Proszę tylko forumowiczów o doświadczeniu minimum 15 postów o komentarz.
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=15358

Moja Droga do Zdrowia.

Pentasa Granuat 1/1/1
Azathiopirine VIS 2/0/0
Witamina D 1000j. 1/0/0

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Olcia24 » 21 lut 2014, 21:53

Ja tez sie chcialam ubezpieczyc i ze wzgledu na chorobe zadna ubezpieczalnie nie podpisze ze mna umowy! Nawet za pobyty w szpitalu nie beda wyplacane pieniązki, wiem co mi z tego ze bede placic skladki...bo choroba byla wykryta przed data zawarcia umowy-zawsze tylko to slysze.

MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: MPgdynia » 21 lut 2014, 23:26

piszę tą regułkę żeby żaden Superexpress albo o2.pl fakt i coś takiego nie użyło sobie naszych postów. Wszyscy z forum wiadomo że moga pisać :) Ale nie lubię dziennikarzy i innych krętaczy dlatego :)



Na chorobę raczej nie dostaniemy, jedynie wskutek wypadku pracy lub śmierci, ale oczywiście to są takie abstrakcje... :oops:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=15358

Moja Droga do Zdrowia.

Pentasa Granuat 1/1/1
Azathiopirine VIS 2/0/0
Witamina D 1000j. 1/0/0

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Ania406 » 22 lut 2014, 16:35

Żabusia, ja też mam ubezpieczenie w PZU, płacę ok 50zł miesięcznie i dostaję zwrot za każdy dzień w szpitalu powyżej 3 dni pobytu. Po 4 dniach pobytu przy laparoskopii dostałam od nich 200zł. Ciekawe czemu aż takie duże różnice w naszym ubezpieczeniu - u Ciebie 14 dni, u mnie 3.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Ania406 » 22 lut 2014, 16:50

Ja dostaję 50zł za każdy dzień pobytu.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Olcia24 » 23 lut 2014, 08:48

Ja nawet nie myslałam ze istanieje taka piekna opcja ze jak ktoś choruje i przebywa w szpitalu to otrzymuje pozniej jakiekolwiek pieniązki....no i oczywiście nie byłam ubezpieczona w chwili mojego wyroku---a mianowicie diagnozy choroby.
Lekarz tez by mógł o tum napomknąć nie? Ale co tam nie bede płakac nad rozlanym mlekiem. Buzka!

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: elwik18 » 23 lut 2014, 12:03

Też jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w PZU i obecnie, w tej ofercie - składka 52 zł/m-c - już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu mam wypłacane pieniążki (50 zł za dzień) oraz za każdy dzień zwolnienia poszpitalnego (25 zł za dzień). Po ostatnim pobycie w szpitalu i wypłacie kaski z ubezpieczenia otrzymałam również kartę apteczną na kwotę 300 zł (ona jest też w ofercie ale nie wiem dlaczego otrzymały ją tylko osoby po pobytach w szpitalu). Nikt o nic nie pyta, starczy tylko przedłożyć odpowiednie dokumenty, ja z tego ubezpieczenia jestem bardzo zadowolona.

maruda
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2009, 14:51
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: maruda » 25 lut 2014, 18:42

elwik18 pisze:Też jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w PZU i obecnie, w tej ofercie - składka 52 zł/m-c - już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu mam wypłacane pieniążki (50 zł za dzień) oraz za każdy dzień zwolnienia poszpitalnego (25 zł za dzień). Po ostatnim pobycie w szpitalu i wypłacie kaski z ubezpieczenia otrzymałam również kartę apteczną na kwotę 300 zł (ona jest też w ofercie ale nie wiem dlaczego otrzymały ją tylko osoby po pobytach w szpitalu). Nikt o nic nie pyta, starczy tylko przedłożyć odpowiednie dokumenty, ja z tego ubezpieczenia jestem bardzo zadowolona.
A jakie dokumenty trzeba przedstawić?Przed chorobą się ubezpieczyłaś czy już w
trakcie?

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Olcia24 » 25 lut 2014, 21:09

Jak bym była tak ubezpieczona to bym majątek zbiła na tej mojej Cudacznej chorobie:)) (hehe-Śmieje sie)

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: elwik18 » 26 lut 2014, 07:44

maruda - dopiero później przyszło mi na myśl, że nie podałam najważniejszej informacji co do mojego ubezpieczenia - jest to ubezpieczenie grupowe ale pracownicze, więc tu przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej ubezpieczyciel o nic nas nie pytał, nie musieliśmy przedstawiać żadnych dokumentów o stanie zdrowia.
Wiadomo, mamy tam listę chorób, na wypadek zachorowania, objętych ubezpieczeniem - CU tam nie ma - więc pewnie gdyby ktoś starał się o wypłatę świadczenia z tytułu zachorowania na określoną chorobę to musiałaby ona pewnie zaistnieć już po podpisaniu umowy - tak mi się wydaje.
[/quote]

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Olcia24 » 26 lut 2014, 17:38

czyli jezeli bym sie dzis ubezpieczyła w pzu to po okresie karencji gdy pojde do szpitala to otrzymam za to jakies pieniązki?

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

Post autor: Olcia24 » 28 lut 2014, 20:07

Kurcze, ja jak sie chcialam ubezpieczyc w trakcie choroby to kazdy mi odmawiał...musze chyba isc do pzu osobiscie, a mowic im ze jestem chora przewlekle?

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”