Lekarz nie chce dać zwolnienia

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 02 sty 2014, 13:54

Witam

Mam taki problem, tydzień temu wyszedłem ze szpitala po tygodniowym pobycie, później byłem tydzień na zwolnieniu poszpitalnym i stan zdrowia niestety mi się nie poprawił (krwawienia i latanie do wc 8-10 razy) a lekarz rodzinny niechce mi wystawić zwolnienia bo twierdzi ze wyniki krwi mam dobre wiec nie ma podstaw żeby mi je wystawić.

Co zrobić w takiej sytuacji, bo ciężko jest pracować w takim stanie?

Yucami
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: Yucami » 02 sty 2014, 14:22

dziwne, ja dostawałam zwolnienie na ból brzucha a wyniki miałam dobre

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 03 sty 2014, 06:29

Do gastroenterologa chodze na wizyty do szpitala, a tam terminy miedzy wizytami sa odlegle, a dostać się bez kolejki to bardzo male szanse. Wizyte mam dopiero 10 lutego, a źle się czuje teraz.
Jeszcze rok temu ten lekarz rodzinny dawał mi zwolnienia, teraz mu się jakoś odwidziało. Twierdzi ze w razie kontroli bodajże zusu, czy jakiejś tam innej instytucji nie będzie miał podkładki dlaczego dał mi zwolnienie. Wyniki krwi mam w miare dobre, wiec jestem zdrowy, a nie ważne ze mam caly czas krwanienia i 10 wizyt w wc dziennie. Chyba ze dla niektórych lekarzy to normalny stan zdrowia...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: kasia38 » 03 sty 2014, 14:21

ile tu osób (w tym i ja) mam dobre wyniki a czuje się źle.... czy ten lekarz to jakiś nie douczony? Jak mnie to denerwuje jak oni nas tak traktują :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 03 sty 2014, 19:15

Ten lekarz ma nawet specjalizacje chorób wewnętrznych

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: mgiełkaa » 03 sty 2014, 20:49

moim zdaniem wystarczającą podkładką jest zdiagnozowane CU, lekarz powinien mieć ksero dokumentacji np.z ostatniego pobytu w szpitalu, kolonoskopii itp.załączone do karty jako ta podkładka.
k-51 (wrzodziejące zapalenie jelita grubego).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 03 sty 2014, 21:21

Moim zdaniem też jest to wystarczające. Lekarz rodzinny wie o każdym moim pobycie w szpitalu, wie też że ta chorobą wiąże się z częstymi hospitalizacjami (w moim przypadku to akurat często). Powiedział że może mi dać zwolnienie jeżeli np. lekarz ze szpitala (w tym przypadku MSWiA, bo tam się leczę) napisze nawet na zwyklej karteczce (byle była pieczątka lekarza), ze w moim stanie zaleca się np. zwolnienie lekarskie na 3 tyg. Ale w szpitalu powiedział lekarz ze on czegoś takiego nie może wypisać.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: mgiełkaa » 03 sty 2014, 21:28

endrju1986, a zażyczyłeś sobie od razu na 3 tygodnie? Jeśli tak to nie dziw się w sumie ale 10 np to mógł wypisać chyba, a potem oceniłby Twój stan zdrowia czy jesteś już zdolny do pracy.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 03 sty 2014, 21:44

3 tygodnie podałem jako przykład. Chodzi o to, że jaki by termin napisał lekarz ze szpitala to rodzinny dałby takie zwolnienie.
Rodzinny już mi ocenił stan zdrowia i wyszło mu, że jestem zdolny do pracy. Nie miałem wyjścia i od dzisiaj musiałem wrócić do pracy i musze jakoś sobie tam radzić. Jestem kierowcą, a przy tej chorobie nie jest to akurat najkorzystniejszy zawód :) Pół biedy jak by to była praca stacjonarna, gdzie mam łatwy i bliski dostep do wc.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: mgiełkaa » 03 sty 2014, 21:55

endrju1986 pisze: Jestem kierowcą, a przy tej chorobie nie jest to akurat najkorzystniejszy zawód :) Pół biedy jak by to była praca stacjonarna, gdzie mam łatwy i bliski dostep do wc.
rozumiem,że taką argumentację usłyszał lekarz? Należę do tych upartych (jeśli wiem, że racja jest po mojej stronie). Poszłabym jeszcze raz albo zmieniła lekarza, masz do tego prawo.Nie mówiąc już o tym, że samo zwolnienie może nie być wystarczające i potrzebny jest lekarz, który przepisze odpowiednie leki (dawki) w konsultacji z lekarzami z MSWiA (możesz byc pośrednikiem)
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 03 sty 2014, 22:16

Oczywiście, że usłyszał taką argumentacje.
Nie mówiąc już o tym, że samo zwolnienie może nie być wystarczające i potrzebny jest lekarz, który przepisze odpowiednie leki (dawki)
Tego nie rozumiem.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: mgiełkaa » 04 sty 2014, 17:34

endrju1986, miałam na myśli to, że jeśli źle się czujesz to oprócz zwolnienia lekarz wypisuje też recepty, zalecenia itd ogólnie sporządza odpowiednią dokumentację w Twojej karcie pacjenta więc to ja nie rozumiem w czym ten konkretny lekarz ma problem.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 04 sty 2014, 20:58

Też tego nie rozumiem. A leki i dawki ustala mi lekarz z MSWiA. Do rodzinnego chodzę po recepty jak się leki kończą. Myślę ze rodzinny może boi się tego ze mogę symulować i chce wymusić zwolnienie, a w razie kontroli zus-u wyjdzie ze dał zwolnienie bezpodstawnie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: obyty.z.cu » 04 sty 2014, 21:23

Myślę ze rodzinny może boi się tego ze mogę symulować i chce wymusić zwolnienie, a w razie kontroli zus-u wyjdzie ze dał zwolnienie bezpodstawnie
przecież dajesz mu opinie lekarza specjalisty,więc ma podkładkę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

endrju1986
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2012, 10:23
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce dać zwolnienia

Post autor: endrju1986 » 05 sty 2014, 12:39

Tylko rodzinny chce mieć konkretnie na piśmie z pieczątką lekarza ze "nadaje" się na zwolnienie na xxx dni. I wtedy wypisze. Prędzej dostane zwolnienie na ból gardła niż na CU :)

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”