eozynofilowe zapalenie jelita

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: Noelia » 29 mar 2018, 02:42

Rajtki84 pisze:
26 mar 2018, 21:05
Zastanawia mnie tylko jedno, wcześniej Pentasa działała pięknie, czemu teraz nie?
Widocznie sama Pentasa już nie wystarcza, żeby zgasić stan zapalny.
Pewnie trzeba będzie włączyć Cortiment.
Rajtki84 pisze:
26 mar 2018, 21:05
Ehhhh, trzymajcie kciuki, żeby się udało.
Trzymamy :super:
Daj znać.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Rajtki84
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:24
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: Rajtki84 » 15 kwie 2018, 21:49

Byliśmy w Warszawie u doktora Albrechta. Bardzo sympatyczny lekarz😉 w życiu nie powiedziałbym że jest oschły 😉 obejrzał wyniki Janka i wg niego ilosc eozynofili jest powiększona, ale nie jest ich bardzo dużo. Rowniez kalprotektyna. Podwyzszona, ale nie dużo...wg niego powinniśmy odstawić wszystko, włącznie z pentasa i dietą, i zobaczyć co się będzie działo. Jeżeli bóle brzucha znowu wrócą, powtórka z kolonoskopii...
Po diecie sytuacja się wyciszyła. Młody załatwia się raz albo dwa razy dziennie. Bez boli brzucha. Sama nie wiem....
Zrobiłam mu badanie z krwi na alergię i nietolerancje, plus badanie mikroflory jelita. Czekamy na wyniki.
No i tyle. Dam potem znać, co dalej.

JoannaJ
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 18:43
Choroba: kwasochłonne zap. j.
województwo: pomorskie

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: JoannaJ » 10 lip 2018, 21:36

Mój synek 2,5lata ma eozynofilowe zapalenie j. Grubego, chociaż na początku podejrzewano Crohna. Wszystko zaczęło się ponad rok temu'biegunka krew śluz, pierwsze badania. Teraz jesteśmy na leczeniu i diecie eliminacyjnej. MA ktoś tutaj dośqiadczenia podobne z takim maluchem?
Pozdrawiam.

Rajtki84
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2018, 19:24
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: Rajtki84 » 18 lip 2018, 09:19

Hej Joanna,

Przykro słyszeć, że synek zachorował tak wcześnie...Czy jesteś w stanie stwierdzić, czy było to następstwem jakiejś choroby, czy zaczęło się tak samoistnie?

My generalnie jesteśmy również na diecie eliminacyjnej. Młody nie je nabiału i glutenu. I tak jak zawsze, było już dobrze, i znowu w przeciągu 3 tygodni mieliśmy dwie akcje z bolącym brzuchem i biegunką. Co dziwne, młody załatwia się np. raz normalnie,a potem leci do toalety i z niego leci. Po takim epizodzie wszystko na jakiś czas wraca do normy...Chwilowo dostałam skierowanie na kolejną kolonoskopię i mamy zobaczyć, co się tam dzieje. Jeżeli nie ma poprawy, zostaną prawdopodobnie włączone sterydy. No ale to już zależy od lekarza.

Powiedz proszę coś więcej o chorobie synka. Czy dieta eliminacyjna mu pomaga? Czy biegunka występuję dzień w dzień, czy macie może dni przerwy? Przepraszam, że się tak wypytuję ale do tej pory nie ma za dużo informacji o tej chorobie.

Ps. Mój syn zachorował, jak miał 4,5 roku, czyli był troszkę starszy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka. Odezwę się na pewno jak będę miała wyniki kolonoskopii.

JoannaJ
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 18:43
Choroba: kwasochłonne zap. j.
województwo: pomorskie

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: JoannaJ » 19 sie 2018, 22:26

Przepraszam że dopiero odpisuję. Synek je tylko kilka produktów a ze zbóż ryż i mąkę ryżową. Ogólnie od paru m cy jak pogłebiliśmy eliminacje plus dostał inaczej ułożone leczenie (zmieniłam obiekt leczenia) nie ma biegunek jednak pojawia się krew utajona lub widoczna. Od lipca na cortimencie teraz już co drugi dzień i pokazuje się krew i śluz, mniejszy apetyt...
Cóż rzut choroby zaczął się po zwykłym epizodzie biegunki synek miał wtedy 12mcy...pojawiła się krew i duża ilość wypróżnień.

JoannaJ
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 18:43
Choroba: kwasochłonne zap. j.
województwo: pomorskie

Re: eozynofilowe zapalenie jelita

Post autor: JoannaJ » 19 sie 2018, 22:28

My kontrolę mamy w pazdzierniku więc też zobaczymy. Pozdrawiamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”