Mleko dla niemowląt przy CU

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomekcu
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 16 kwie 2014, 09:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: tomekcu » 04 cze 2017, 19:59

Cześć.
Czy przy nawrotach choroby można pić mleko modyfikowane dla dzieci? Maluchy na tym rosną i pomimo laktozy, jaka w nim jest zwarta, jest bezpieczniejsze niż mleko od mamy, która je przetworzone produkty mleczne.

Mam 3miesieczna córeczkę ;)



edytowany temat
Obecne leki: Asamax 1x4

Dieta: nic smażonego, gazowanego i fermentacyjnego, wykluczone mleko. Papa pestkom, orzeszkom i innym mogącym drażnić ściany jelita. - truskawkom :smutny:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: Jacekx » 04 cze 2017, 22:21

Jeśli Ty to masz pić to... chyba możesz spróbuj.

Mam jednak sugestię inną ...
A nie ma u Was mleka bez laktozy ... u nas jest w marketach Biedronki.
Używam je od chyba 2 lat - co piątek zupa mleczna a od roku zaś w tygodniu codziennie łyżkę stołową mleka bez laktozy do kawy Inka z cynamonem,mlekiem bez laktozy oraz łyżeczką cukru.

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 38#p430338
Jest Ok przy piciu mleka czy jedzeniu zup mlecznych a remisji nie mam i mam CU.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: Baby » 05 cze 2017, 20:32

tomekcu pisze:Cześć.
Czy przy nawrotach choroby można pić mleko modyfikowane dla dzieci? Maluchy na tym rosną i pomimo laktozy, jaka w nim jest zwarta, jest bezpieczniejsze niż mleko od mamy, która je przetworzone produkty mleczne.

Mam 3miesieczna córeczkę ;)



edytowany temat
Spróbuj na każdego działa inaczej. Ja osobiście nie mogę i jedyne mleko jakie pije to ryżowe, migdałowe a czasem sojowe. W zaostrzeniu zamiast mleka możesz spróbować Modulenu albo Ensure w proszku. Smakują podobnie jak takie niebieskie mleko w proszku a dodatkowo dostarczają składników odżywczych.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: S_Gosia » 05 cze 2017, 20:39

Mojemu synowi robię kaszkę ryżową na Modulenie. Tak jak pisze Baby ma on dodatkowo skladniki odżywcze i kalorie potrzebne przy CU żeby odbudować kg ;)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: Jacekx » 05 cze 2017, 20:47

Baby pisze:
tomekcu pisze:Cześć.
Czy przy nawrotach choroby można pić mleko modyfikowane dla dzieci? Maluchy na tym rosną i pomimo laktozy, jaka w nim jest zwarta, jest bezpieczniejsze niż mleko od mamy, która je przetworzone produkty mleczne.

Mam 3miesieczna córeczkę ;)



edytowany temat
Spróbuj na każdego działa inaczej. Ja osobiście nie mogę i jedyne mleko jakie pije to ryżowe, migdałowe a czasem sojowe. W zaostrzeniu zamiast mleka możesz spróbować Modulenu albo Ensure w proszku. Smakują podobnie jak takie niebieskie mleko w proszku a dodatkowo dostarczają składników odżywczych.
też piłem sojowe i ryżowe było OK. To była jakaś namiastka mleka ale jak znalazłem to bez laktozy zacząłem stosować i jest OK to piję to mleko bez laktozy bo jest tańsze.

Czyli spróbuj to co radzą
a) S_Gosia - modulen
b) Jacekx - mleko bez laktozy
c) Baby - sojowe, migdałowe czy ryżowe

i to dla niemowląt o którym piszesz i które ci nie szkodzą ( nie masz po nich sensacji) to pij :idea:

Po prostu musisz poeksperymentować bo jak widzisz każde z nas używa innego mleka czy jego namiastki.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: Baby » 05 cze 2017, 21:52

Dodam, że alergia na mleko jest często mylona z nietolerancją laktozy czyli cukru mlecznego, która jest spowodowana wrodzonym brakiem lub niedoborem laktazy. W aptekach można kupić enzym laktazy i niektórym bardzo pomaga (zażywając go mogą pić zwykłe mleko). Jeśli masz alergię to już trochę inna sprawa i samo odstawienie laktozy nie działa. Np. w mleku krowim wyróżnia się białka serwatkowe i kazeinowe które mogą uczulać. Objawy nietolerancji laktozy i alergii na białka mleka krowiego są takie same - bóle brzucha, biegunka, mdłości, itp.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: Brawurka » 05 cze 2017, 23:06

Próbuj, ja mogę w zaostrzeniu pić każde mleko, więc najlepiej próbować na sobie i nie kierować się wyznacznikami. Jeśli chodzi o alergie, nietolerancje to tak jak Baby napisała. Moja córka toleruje tylko Nutramigen Puramino na kazeinie, także rozbite białka też są ważne i trzeba obserwacji :)
Ja piłam kaszki z Nestle różne, bo kocham mleczne wszystko ;) i nadal podjadam córce kaszki dla niemowląt i mieszam z "normalnym" mlekiem, a małej z Nutramigenem :P
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

jolal
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:35
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Mleko dla niemowląt przy CU

Post autor: jolal » 05 cze 2017, 23:07

Z tego co mi wiadomo to Modulen IBD jest wytwarzany na bazie kazeiny, za to mleko typu Neocate Advance już jest produktem bezmlecznym całkowicie. Tylko smak dużo gorszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”