Jak długo małe dziecko może brać Encorton?

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Jak długo małe dziecko może brać Encorton?

Post autor: OlgaAK » 26 kwie 2017, 18:16

Moja córka ma trzy lata. W takim wieku sterydy nie są najlepszym pomysłem. Brała 20 mg jako dawkę maksymalną. Nie jesteśmy w stanie wyjść ze sterydów. Schodzimy do dawki 1 mg i to jest nasza granica. Przy 1 mg jest pełna energii, ma mega apetyt, rośnie. Co jest bardziej bezpieczne? 1mg Encortonu czy leczenie biologiczne?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jak długo małe dziecko może brać Encorton?

Post autor: Tubisia » 26 kwie 2017, 18:54

A lekarze co mówią? Poza tym biologia ma tak samo sporo efektów ubocznych co sterydy. Wszystko zależy od stanu dziecka. Poza tym czemu dziecku przepisano stary steryd skoro są dwa nowe, lepiej oczyszczone i lepiej działające? Lepszy by tu był entocort lub metypred....
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Jak długo małe dziecko może brać Encorton?

Post autor: OlgaAK » 26 kwie 2017, 20:44

Robimy próby z Cortimentem, ale mała jeszcze rozgryza. Na razie uczymy się połykać w całości. Kiedy jest na 1 mg Encortonu czuje się świetnie. Wyniki krwi bardzo dobre. Kalprotektyna w normie. Po zejściu w ciągu trzech tygodni doszło do 10 kup z krwią, zmniejszenia apetytu i dużego spadku energii.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jak długo małe dziecko może brać Encorton?

Post autor: alate » 30 kwie 2017, 15:05

1 mg to bardzo niska dawka... ja od prawie 3 lat przyjmuje sterydy stale, od 17 m-cy 4 mg Metypredu, gdy marudzę na kontroli , że chciałbym odstawić, bo rozstępy, bo trądzik, bo psychika szaleje, słyszę, ze inni pacjenci przyjmują taki dawki latami, bez większych problemów dla wątroby np. Dodam, że chodzi o dzieci, do moja doktor jest głównie pediatrą. Sama też zapominam, że po 2 tyg. prób bez sterydu płakałam z bólu( stawy)
Jeśli po odstawieniu mała szybko się zaostrza, to ..czasem trzeba wybrać... w tej sytuacji steryd wydaje mi się mniejszym złem
Crohn ? Z tym da się żyć !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”