Jak wygląda leczenie crohna ?

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 30 cze 2016, 11:33

Witam wszystkich, jestem mama bliźniaczek 14 letnich, u których w kwietniu zdiagnozowano Crohna , w tej chwili kończą sterydy , są na imuranie i pentasie boje się co będzie jak przestaną brać sterydy bo teraz mamy względny spokój , czy sama pentasa i immuran wystarczą jak wygląda dalsze leczenie? jestem ciekawa a wizytę mamy za 2 tygodnie .
Pozdrawiam :help:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2016, 12:04 przez Bożena Gatner, łącznie zmieniany 1 raz.
Bożena

lorema

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: lorema » 30 cze 2016, 12:09

Bożena Gatner, jeżeli Twoje dzieci chorują na Chorobę Leśniowskiego - Crohna, to zmień w profilu na CD
Witaj :)

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: kaskaaa1502 » 30 cze 2016, 12:26

Bożena Gatner, nie martw sie na zapas :) może byc tak, że po odstwieniu sterydów nadal nie będzie dolegliwości i wszystko będzie w porzadku. A jak sie dziewczynki czują w tej chwili? Życzę zdrówka, cierpliwości i pozytywnego myślenia, PS. faktycznie zmien sobie w profilu CD u dziecka :) Pozdrwiam gorąco
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Mamcia » 30 cze 2016, 19:47

A nie spróbowano na początku leczenia żywieniowego?? Gdzie dziewczynki są leczone? Sterydy mają wprowadzić w remisję, a azatiopryna - imuran ją podtrzymać. Mesalazyna w podtrzymaniu remisji nie jest rekomendowana.
Przeczytaj poradnik na stronach j-elita.org.pl
Jak chcesz pogadać to zadzwoń.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 01 lip 2016, 09:44

Dziewczyny leczymy w Zabrzu u dr.Porębskiej , dziekuje za uwagę co do oznaczeni nie mam doświadczenia i muszę się wszystkiego nauczyć . Co do samopoczucia dziewczyn to raczej ok. ale to ja mam ciągłe wątpliwości ,
Pozdrawiam
Bożena

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 01 lip 2016, 10:05

Witam ponownie , dziękuje za reakcję , dziewczynki leczymy w Zabrzu u Pani dr. Porębskiej , nie wiem dlaczego nie zaczęto od leczenia żywieniowego , w punktacji Kasia ma 30 punktów a Zuzka 35 określono ich stan jako umiarkowany lub średnio ciężki cokolwiek to znaczy , na ostatniej wizycie Pani doktor wspomniała o leczeniu biologicznym ale co z tego wyjdzie to się okaże .Pozdrawiam
Bożena

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 12 sie 2016, 11:13

Witam ponownie
No i stało się 3 tygodnie po odstawieniu sterydów/ Entokort / powróciły objawy tzn. ból brzucha , brak apetytu , CRP 27 a było 8 w trakcie terapii. Szczęśliwie mieliśmy wizytę w tym czasie i dziewczynom włączono biologie są po pierwszej dawce , moje pytanie dotyczy diety czy nadal pozostajemy czy możemy sobie pozwolić np. na grilla czy normalnego kotleta itp.?
Dodam że na drugi dzień po podaniu biologii brzuchy przestały boleć , czy to możliwe że tak szybko działa ta terapia?
Pozdrawiam
Bożena

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: chrzanovy » 12 sie 2016, 11:21

Bożena Gatner pisze: moje pytanie dotyczy diety czy nadal pozostajemy czy możemy sobie pozwolić np. na grilla czy normalnego kotleta itp.?
Dodam że na drugi dzień po podaniu biologii brzuchy przestały boleć , czy to możliwe że tak szybko działa ta terapia?
Tak oczywiscie ze kontunuujcie diete taką jak trzymacie czyli wszystko jemy ale w granicach rozsądku. Potrzeba białka także jak zje sobie grillaod wielkeigo dzwonu to nic jej nie bedzie. Tylko niech to nie bedzie wiadomo węgiel czarny z głową. Kotleta pewnie ze tak, ale bez ostrej panierki. Czyli np w jaju i w mące panierowac, bez buły i już jest fajniej.

ps. jak najbardziej jest to mozliwe i super że taka szybka reakcja! 3mać tak dalej!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 12 sie 2016, 12:45

No to dziewczyny się ucieszą bo marzą o grillu całe wakacje!
Bożena

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: chrzanovy » 12 sie 2016, 13:32

Bożena Gatner pisze:No to dziewczyny się ucieszą bo marzą o grillu całe wakacje!
ja też :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: alate » 13 sie 2016, 19:48

a ja namawiam na zdrowego grilla, na który można będzie sobie pozwolić częściej.
Zamiast kiełbas, boczku i karkówki, weź pierś z kurczaka, pokrój warzywa , np. cukinię, trochę papryki , z nią ostrożnie bo choć mega zdrowa, dla nas jest za ciężka, pomidorki, pieczarki, młoda dymka, zróbcie z tego szaszłyki, posyp ziołami :oregano, prowansalskie, tymianek... do smaku i dla zdrowia
do tego sos z jogurtu naturalnego z miętą i czarnuszką, może być z posiekanymi oliwkami...
grillować można tez ziemniaki, a nawet podgotowane wcześniej marchewki, plastry selera, wrzuć do marynaty z oliwy i ziól i na grilll
a na deser grillowane banany i brzoskwinie, albo jabłka w plastrach z cynamonem
z grilla wszystko smakuje :mrgreen:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: chrzanovy » 13 sie 2016, 22:51

alate, mam ślinotok po twoim poście
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 14 sie 2016, 21:40

Dziękuję za pomysły będziemy próbować , trzeba jeszcze wykorzystać lato bo za chwilę się skończy a swojskich warzyw i owoców teraz dostatek ,pozdrawiamy i pewnie jeszcze będziemy prosić o rady bo dla nas to początek zmagań z chorobą a u mnie podwójnie bo obie córki tak samo przechodzą i nawet wyniki badań mają niemal identyczne .Pozdrawiam
Bożena

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: chrzanovy » 15 sie 2016, 10:46

Bożena Gatner, najważniejsze to myśleć pozytywnie może to banał, ale z perspektywy lat widze że to fakt. !
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 15 sie 2016, 19:52

alate pisze: z grilla wszystko smakuje :mrgreen:
o to to :mrgreen:


dorzucę jeszcze bataty i po prostu- pieczywko. bataty obsypać ziołami i solą z pieprzem, a na pieczywko np. masło z ziołami czy czosnkowe. :eat:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”