Jak wygląda leczenie crohna ?

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 29 mar 2017, 10:19

Witam
No i jestesmy po operacji wycieli córce całą okolice krętniczo-kątniczą z zastawka Bauchina ,zwęznie było juz krytyczne i nie było na co czekać dobra wiadomość jest taka że biologia doprowadziła jelita do dobrego stanu tzn.poza tym zwężeniem reszta jelit wyglada dobrze mieli się gdzie wszyć . Teraz jest na żywieniu pozajelitowym przez pare dni narazie walczymy z bólem ale córcia jest dzielna. trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze.
Bożena

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Jacekx » 29 mar 2017, 11:03

Bożena Gatner pisze:Witam
No i jestesmy po operacji wycieli córce całą okolice krętniczo-kątniczą z zastawka Bauchina ,zwęznie było juz krytyczne i nie było na co czekać dobra wiadomość jest taka że biologia doprowadziła jelita do dobrego stanu tzn.poza tym zwężeniem reszta jelit wyglada dobrze mieli się gdzie wszyć . Teraz jest na żywieniu pozajelitowym przez pare dni narazie walczymy z bólem ale córcia jest dzielna. trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze.
Witaj będzie :ok:
sorry za pytanie ...
Operacja była klasyczna przez powłoki brzucha czy laparaskopowo ?

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 29 mar 2017, 11:33

Najpierw miała laparoskopie zwiadowczą a potem weszli po bliźnie po wyrosku który miała operowany 7 lat temu
Bożena

cart00n
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:28
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: cart00n » 29 mar 2017, 15:19

Na początek same kroplówki żeby nawodnić, później stopniowo dieta płynna klejiki itd. Na koniec pobytu na oddziale powinniście mieć spotkanie z dietetykiem który wytłumaczy co dalej, wyda zalecenia. Po swojej operacji jadłem prawie normalnie już po 1,5 miesiąca.
Diagnoza: Grudzień 2012

Leczenie: Azathioprine 100mg , Pentasa; 3x1g,

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 01 kwie 2017, 09:12

Bardzo dziękuję wszystkim za odzew , tu gdzie leżymy czyli w Zabrzu w Klinice Dziecięcej nie praktykuje się żadnej rehabilitacj po po operacji są tylko ustne wskazówki co mamy robić ale nikt tego nie weryfikuje czy dobrze czy nie ma wstać , ma chodzić i już na szczęście córcia jest sprawna na tyle że sama już chodzi . Nadal jest na żywieniu pozajelitowym może pić tylko wodę ale jelita ruszyły bo zaczeła sie wypróżniać a to dobry znak no i nie boli już tak mocno .Jeszcze raz wszystkim dziękuję za wasze rady i wskazówki są nieocenione pozdrawiamy serdecznie
Bożena

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Tubisia » 01 kwie 2017, 15:32

No to teraz powinni włączyć kleik, bo trzymanie na ŻP za długo nie ma sensu, tu trzeba, by jelita przejęły funkcję usuniętego kawałka. To, ze nie praktykują pomocy po operacji, nie oznacza, że nie mogą wypisać skierowania, bo mogą, ba nawet powinni, tylko trzeba się głośno upominać o swoje.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bożena Gatner
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2016, 11:59
Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie
Lokalizacja: Branice

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bożena Gatner » 01 kwie 2017, 18:10

W końcu dostała popołudniu kleik ale zjadła może dwie łyżki bo niedobry no to dostała cieniutką kromeczkę z bułki teraz czekamy na dalszy ciąg wydarzeń .Rehabilitację już załatwiłam prywatnie już jutro przyjedzie do niej pan szkoda mi czasu na czekanie na skierowanie póżniej na termin i w końcu może się okazać że nas wypiszą a rehabilitacji nie będzie , niestety tak działa to wsZystko że trzeba działać samemu , ale dzieki wam wiedziałam jak to wszystko ogarnąć.
Bożena

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”