Syn 3,5 lata - jakie objawy miały wasze dzieci przed diagnozą

Tak to prawda, dużo dzieci choruje na NZJ. Tutaj rodzice mogą opisywać swoje przeżycia, doświadczenia, dzielić się radami.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cameleon
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:47
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Syn 3,5 lata - jakie objawy miały wasze dzieci przed diagnozą

Post autor: Cameleon » 22 cze 2022, 12:39

Witam wszystkich!
Choruję na CU od 12 lat, ale mam bardzo łagodny przebieg porównując do osób które znam i przeszły straszną drogę do remisji, w tym Moją siostrzenicę. U mnie głównie krew bez bólu, nauczyłem się odżywiać wiem co mogę czego nie mogę, biorę asamax i czopki pentasa, jakoś leci.
Mój syn ma prawie 3,5 lata(ze stycznia), odkąd poszedł do przedszkola zaczał robić luźne kupy(przeważnie 2, sporadycznie do 3), brzuch mówi że go boli tylko chwilę przed kupą albo i nie powie, tak to nie skarży się na inne dolegliwości brzuszne, przeszedł w życiu dwie biegunki, z czego w jednej po kolejnym stolcu była odrobina krwi ale to bardzo mało.
Teraz miał infekcję górnych dróg oddechowych przy okazji których postanowiłem przyjrzeć się jego problemów na poważnie i chciałbym wykluczyć u niego już teraz poważniejsze choroby.
Przy okazji zrobiłem mu kalpro i wyszła 85,75 ale z tego co wyczytałem to taki wynik może być normalny u 3,5 lata, chociaż mnie chorego na CU niepokoi. Ale wiem też że kompletnie inaczej zaczął się odżywiać, jest obrażony na mięso, pochłania owoce i warzywa w dużych ilościach. Chociaż te dwa ostatnie od tygodnia to tylko banan i to co w przedszkolu mu dadzą.

Jakie były początkowe objawy u waszych dzieci? czy to 10 stolców z krwią, bez krwi, bóle brzucha, problem ze snem, wybudzanie w nocy itp?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maluchy NZJ”