Shoutbox ;-)

Miejsce na luźne rozmowy niezwiązane z NZJ. Miejsce gdzie każdy pokocha Cię za emotki i dobre słowo.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Anette28 » 02 maja 2017, 14:17

Noelia pisze:Jest tam fajny, tradycyjny sklep, kupowaliśmy w nim zawsze takie wafle ze specyficznym nadzieniem (jakby syropem, karmelem?), podobno typowo holenderskie - przeeeepyszne to było! W Polsce takich dobrych nie znalazłam.
stroopwafel- to jest typowo niderlandzkie ciastko i na tym kończy się ich dobre menu :lol:
Noelia pisze:Zazdroszczę Holandii, super kraj! Tyle lat się zbieramy, żeby go zwiedzić...
Byliśmy tylko kilka razy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie podczas przesiadek :lol:
zwiedzać polecam, ale nic więcej, po 10 latach stwierdzam, że jest to najbardziej tępy naród na świecie :/
Noelia pisze:I jeszcze :rasta: :ganja: - podobno działa leczniczo w przypadku NZJ...
tak olejki są dostępne bez problemu, jak w drogerii, tak samo tabletki po
co do palenia to już nie, można kupić po 18.00, tylko osoby zameldowane, kupno równa się z rejestracją dostępną dla pracodawców; tak jest od 2-3 lat
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 03 maja 2017, 17:25

Pandziaak pisze:stroopwafel- to jest typowo niderlandzkie ciastko i na tym kończy się ich dobre menu
Nazwy nie pamiętałam, ale jedliśmy to tak, jak narysowali na opakowaniu - najpierw trzeba na parę chwil położyć to ciastko na kubku z gorącym kakao. To było taaak szokująco dobre! :shock: :eat: :eat: :eat:
Nie mogłam wczoraj przestać myśleć o tych waflach i w końcu usmażyłam sobie pełno naleśników z domową nutellą :lol: , ale to nie to samo...
Ja chcę do Holandii! ;)
Podobno sery też pyszne.
Pandziaak pisze:zwiedzać polecam, ale nic więcej, po 10 latach stwierdzam, że jest to najbardziej tępy naród na świecie
Chyba wszędzie lepiej niż TERAZ w Polsce ;)
Pandziaak pisze:tak olejki są dostępne bez problemu, jak w drogerii, tak samo tabletki po
co do palenia to już nie, można kupić po 18.00, tylko osoby zameldowane, kupno równa się z rejestracją dostępną dla pracodawców; tak jest od 2-3 lat
Czyli jednak nie ma 100% swobody, zaskoczyłaś mnie tym bardzo... 8-O
Ale w tym momencie i tak najbardziej mnie interesuje olej konopny i jego lecznicze właściwości m.in. w przypadku NZJ...
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Anette28 » 03 maja 2017, 18:09

Noelia pisze:Ale w tym momencie i tak najbardziej mnie interesuje olej konopny i jego lecznicze właściwości m.in. w przypadku NZJ...
nie mam pojęcia jak działa na NZJ, na pewno na stres i nerwy tak
Noelia pisze:Chyba wszędzie lepiej niż TERAZ w Polsce ;)
ta mentalność holenderska jest taka nie zrozumiała dla mnie :/
Noelia pisze:Podobno sery też pyszne.
dobre, ale tyłka nie urywają, przechwalone
oni mają sery długo leżące, na początku myślałam, że ser stary sprzedają, taki wysuszony :lol:
Noelia pisze:Chyba wszędzie lepiej niż TERAZ w Polsce ;)
uwielbiam przyjeżdżać do Polski, ale sytuacja w Polsce obecnie jest nieciekawa :smutny:
Noelia pisze:Nazwy nie pamiętałam, ale jedliśmy to tak, jak narysowali na opakowaniu - najpierw trzeba na parę chwil położyć to ciastko na kubku z gorącym kakao. To było taaak szokująco dobre! :shock: :eat: :eat: :eat:
dokładnie tak się robi, to jest ich narodowe ciastko
Noelia pisze:Czyli jednak nie ma 100% swobody, zaskoczyłaś mnie tym bardzo... 8-O
niestety nie ma, tak 8 lat temu to była swoboda, nawet sadzonki ludzie mieli w domu (do 5szt. legalnie), a teraz pełna kontrola
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 03 maja 2017, 19:04

Pandziaak pisze:nie mam pojęcia jak działa na NZJ, na pewno na stres i nerwy tak
Jest sporo rewelacji w necie na ten temat, ale na razie liczę jeszcze na to, że "normalne" leczenie wreszcie mojemu mężowi pomoże...
Mnie by się za to przydało teraz coś super na stres i nerwy :roll:
W tej chwili też się martwię, bo jutro stresujący dzień w pracy mnie czeka i jeszcze kolejne wyniki hist-pat męża :(
Pandziaak pisze:ta mentalność holenderska jest taka nie zrozumiała dla mnie
Ciekawa jestem, co masz na myśli? :)
Pandziaak pisze:oni mają sery długo leżące, na początku myślałam, że ser stary sprzedają, taki wysuszony
Haha, były w tamtym sklepie te sery, milion rodzajów, ale właśnie ich wygląd niezbyt zachęcał do kupna :lol:
Pandziaak pisze:dokładnie tak się robi, to jest ich narodowe ciastko
Aż sobie znalazłam na Wiki ;) https://pl.wikipedia.org/wiki/Stroopwafel
Nadzienie jest z syropu, brązowego cukru i masła :eat:
Napisali: "Są także sprzedawane pasażerom na lotnisku Schiphol w Amsterdamie i plasują się tam na drugim miejscu pod względem popularności".
Jak pierwszy raz byliśmy na tym lotnisku, to nas zaciekawiło właśnie, dlaczego co druga osoba je jakieś wafle :mrgreen:
Uznaliśmy, że to musi być jakiś hit i musimy spróbować.
A potem to już obowiązkowy zakup z 10 opakowań na zapas ;)
Raz się prawie spóźniliśmy na lot, ale wafle musieliśmy kupić :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 04 maja 2017, 12:57

Tubisia pisze:Gulaszoleczo z plackami ziemniaczanymi :hyhy: :gotowanie: :nalesniki:
Tubisiu, jak zajrzysz tu kiedyś i znajdziesz chwilkę, to chętnie poznam przepis - tak mniej więcej, co tam dajesz do tego leczo ciekawego :eat:
U mnie teraz taaaak zimno, naszła mnie ochota na takie rozgrzewające danie ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Tubisia » 04 maja 2017, 13:03

Pomidory, paprykę, cebulę, czosnek, cyce kury i kiełbaskę, z przypraw paprykę słodką, pieprz czarny, czubricę czerwoną, domową "wegetę" i wrzucam do multicookera na jakąś godzinkę, półtorej, doprawiam do smaku i gotowe :D
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 05 maja 2017, 21:49

Tubisia pisze:wrzucam do multicookera na jakąś godzinkę, półtorej, doprawiam do smaku i gotowe
Takiego cuda nie mam, ale zrobiłam właśnie podobne leczo (tylko bez kiełbasy) w starodawnym szybkowarze :razz:
Pycha i super rozgrzewa!
Jacekx pisze:taka klasyczna Rzymianka
:smiech:
Tego akurat jeszcze nigdy nie usłyszałam :shock: :lol:
Zapamiętam na długo ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Tubisia » 05 maja 2017, 23:48

Noelia pisze:Takiego cuda nie mam,
A takie to cudo, w którym można prawie wszystko zrobić, w teorii ciasto też, ale mi zakalce wychodzą jakoś :( A szybkowar też dobra rzecz :razz:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 17 maja 2017, 17:54

Pandziaak pisze:ja nie mogę co za zbieg okoliczności, u nas wypadał piątek 2002 roku było ciepło, ja miałam 20 lat mąż 24 lata też wszystko spontanicznie; wszyscy komentowali, że w maju to nie wypada i pecha przynosi, a ja po 15 latach czuję się jak na pierwszej randce;
mój mąż też ćwiczy jak Twój
jak to nie raz losy ludzi są do siebie podobne
Pandziaak, wszystkiego najlepszego i słodkiego świętowania dzisiaj :wink:
To chyba nasza pierwsza rocznica, którą spędzimy w domu :roll:
Ale to też jakaś odmiana w sumie, a pogoda u nas boska, można leżeć na trawie w ogrodzie i też jest super :lol:
Mąż się średnio czuje, ale mogło być gorzej, więc nie narzekam.
Bawcie się dobrze :grin:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Luki36 » 17 maja 2017, 18:14

Odwróć jego uwagę. If U know what I mean
;)
Najlepszego!

post edytowany zgodnie z regulaminem, kolejny taki wpis, a otrzymasz oficjalne ostrzeżenie
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 17 maja 2017, 18:35

Luki, akurat stałam w kolejce na stacji, jak przeczytałam to PDK ;) i wszyscy się dziwnie patrzyli, czemu się tak szeroko uśmiecham bez powodu haha :lol:
Luki36 pisze:Odwróć jego uwagę. If U know what I mean
I know, I know :mrgreen:
Luki36 pisze:Najlepszego!
Dziękuję :)

post edytowany zgodnie z regulaminem
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Tubisia » 17 maja 2017, 18:43

post edytowany zgodnie z regulaminem
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: S_Gosia » 17 maja 2017, 18:44

Noelia pisze:Pandziaak, wszystkiego najlepszego i słodkiego świętowania dzisiaj
Noelia i Pandziaak wielu wspaniałych lat spędzonych razem :) z mężami ;) każda ze swoim żeby nie było :wink:

Spełnienia marzeń i spokoju :miłość: :miłość: :miłość:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 17 maja 2017, 21:18

S_Gosia pisze:Noelia i Pandziaak wielu wspaniałych lat spędzonych razem z mężami każda ze swoim żeby nie było
Dziękuję :) :*

post edytowany zgodnie z regulaminem
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Anette28 » 17 maja 2017, 22:46

Dziękuję Wam Wszystkim i Tobie Noelia, miłego świętowania, wszystkiego najlepszego, abyście przez życie szli uśmiechnięci, zawsze razem, niech droga będzie usłana dla Was różami, troska niech będzie bańką mydlaną :roll: :roll: :balony: :slonce: :slonce: :slonce:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shoutbox”