Shoutbox ;-)

Miejsce na luźne rozmowy niezwiązane z NZJ. Miejsce gdzie każdy pokocha Cię za emotki i dobre słowo.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: S_Gosia » 14 wrz 2018, 07:22

Pada....
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: obyty.z.cu » 14 wrz 2018, 10:44

nie pada, ale leje od wczoraj.
Ale to ok. wreszcie cos spadnie i w lesie, a jak popada kilka dni , bez upałów, to może i grzyby będą. No tak, ale po 4 miesiącach upałów, to trzeba naprawde dużo dej wody...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

CasualCat
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2018, 14:59
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: CasualCat » 16 wrz 2018, 15:00

co tam?

tylkosnij
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2018, 08:46
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: sochaczew

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: tylkosnij » 21 wrz 2018, 08:47

hej wam!

chupacabra
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:15
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
miasto: rzeszow

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: chupacabra » 24 wrz 2018, 11:30

siema z rzeszowa :)

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: S_Gosia » 24 wrz 2018, 14:10

CasualCat pisze:
16 wrz 2018, 15:00
co tam?
Jesień Panie za oknem, jesień 🤨🤨🤨
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: obyty.z.cu » 27 wrz 2018, 17:23

chciałbym zaprotestować !!

... koniec września, a grzybów w lesie ani śladu ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Anette28 » 01 paź 2018, 22:43

jak to, ja byłam w niedzielę i pełen plecak było śmiesznie w tym prowizorycznym lesie :lol:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: obyty.z.cu » 02 paź 2018, 16:51

pełno to miałem dziś zerwnych jabłek w ogrodzie, pięknie wybarwionych...kilka kartonów poszło do piwniczki na zaś ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 10 gru 2018, 20:34

Odpiszę tutaj, żeby nie robić OT w wątku o USG ;)
obyty.z.cu pisze:
10 gru 2018, 16:14
A tak gwoli wyjaśnienia, nikt na Fb nie kasuje na naszych grupach wiadomości bez naprawdę ważnych powodów, ale to jest wyjątkowo, naprawdę wyjątkowo.
Przede wszystkim chodziło mi o tego typu sytuacje - jakaś osoba na tej grupie NZJ pytała o przygotowanie do kolonki, ja odpowiedziałam, potem inni napisali komentarze, potem znowu coś dopisałam itd.
A nagle autorka pierwszego postu usunęła ten swój post, usuwając przy okazji cały wątek, całą dyskusję, w sumie z kilkanaście komentarzy, albo i więcej.
Ale tak działa FB, to nie wina grupy.
Tutaj na Forum nikt nie może usunąć SWOICH własnych postów, a co dopiero CZYICHŚ.
Oczywiście poza OF :razz:
I tak powinno być wg mnie.
No ale nic ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2018, 20:53

Noelia pisze:
10 gru 2018, 20:34
A nagle autorka pierwszego postu usunęła ten swój post, usuwając przy okazji cały wątek, całą dyskusję, w sumie z kilkanaście komentarzy, albo i więcej.
Ale tak działa FB, to nie wina grupy.
Tutaj na Forum nikt nie może usunąć SWOICH własnych postów, a co dopiero CZYICHŚ.
Oczywiście poza OF :razz:
I tak powinno być wg mnie.
no własnie, w tym jest wielka różnica, cała wiedza pozostaje tutaj.
Fb to w sumie jest przydatne na zasadzie szybkiej odpowiedzi, tyle, że z kolei zbyt wiele tam "personalnych" wiadomości nie bazujących na wiedzy medycznej.
Często osoba, która usuwa swój post i w związku z tym wszystkie odpowiedzi, nie chce zostawiać "śladu" po swojej działalności,.... albo w ten "sposób" zamyka dyskusję.
Administracja grupy prawie nie ingeruje w dyskusje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 13 gru 2018, 19:40

obyty.z.cu pisze:
10 gru 2018, 20:53
Fb to w sumie jest przydatne na zasadzie szybkiej odpowiedzi,
No tak, tyle się tam dzieje i tak szybko, że przy normalnym trybie życie praca/dziecko/dom (a i tak pracuję tylko na pół etatu, więc pół biedy) nie nadążam z czytaniem, a co dopiero z odpisywaniem :lol:
obyty.z.cu pisze:
10 gru 2018, 20:53
Często osoba, która usuwa swój post i w związku z tym wszystkie odpowiedzi, nie chce zostawiać "śladu" po swojej działalności,.... albo w ten "sposób" zamyka dyskusję.
Jest inny sposób na zamknięcie dyskusji, nie trzeba jej wcale usuwać, wraz z dziesiątkami komentarzy różnych innych osób.
Przynajmniej ja widzę taką opcję przy swoim poście tam -> zaznaczyłam na screenie.
Gdyby tutaj na Forum ktoś usunął cały swój wątek, wraz z postami innych użytkowników, to dostałby od razu bana.
Na szczęście żaden Forumowicz nie ma takiej możliwości technicznie.

A w ogóle to przydałby się na tym FB jakiś dział Off Topic, tak jak tutaj, żeby tam wywalać posty/komentarze nie na temat albo jakieś "kontrowersyjne pod jakimś względem".
Załączniki
IMG_2320.jpg
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: obyty.z.cu » 13 gru 2018, 22:31

no właśnie , mała uwaga, masz w regulaminie grupy, że nie robimy screnów i wynosimy z grupy. Regulamin zaakceptowałaś .
Za to poleciało już kilku użytkowników.
Zdarzało się, że te posty było pokazywane na innych grupach, czasem wyśmiewając ludzi z nazwiska . Uważaj więc i lepiej nie pokazuj tego co się pisze na zamkniętych grupach. Zamknięta grupa oznacza, że co tam napisane, to tam zostaje....ale dlatego też czasem własnie usuwane są posty aby uniknąć wynoszenia tego na zewnątrz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Noelia » 13 gru 2018, 23:13

obyty.z.cu pisze:
13 gru 2018, 22:31
no właśnie , mała uwaga, masz w regulaminie grupy, że nie robimy screnów i wynosimy z grupy.
Obyty, ja wiem o tym doskonale, przecież to jest mój własny post i zrobiłam ten screen specjalnie w taki sposób, by nic poza moim wpisem nie było tam widać.
Nie jestem jakaś nieogarnięta ;)
Wiem, co mogę udostępnić na otwartym (publicznym) forum, a czego nie.
Moje własne posty i wypowiedzi mogę screenować i linkować, gdzie chcę.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Shoutbox ;-)

Post autor: Orzelek » 13 gru 2018, 23:34

obyty.z.cu pisze:
13 gru 2018, 22:31
Zamknięta grupa oznacza, że co tam napisane, to tam zostaje...
"Bo brudy trzeba prać we własnym domu" :neutral: :doh:

Tak mi się jakoś skojarzyło :twisted: :p
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shoutbox”