będziemy mieli pieska

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Posty: 241
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:04
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

będziemy mieli pieska

Post autor: Daga » 26 kwie 2007, 08:07

juz w ta sobote badz niedziele jedziemy do Krakowa odebrac naszego nowego przyjaciela a mianowicie suczke cocker spaniel, i tu zaczyna sie problem jak dac jej na imie. I tak mam pare propozycji ale nie jestem w stanie sama zdecydowac moze pomozecie, a więc :
1 Westa, znalazłam na necie że w mitologii rzymskiej była to bogini ogniska domowego i państwowego, pies bogini hehe
2 Metis, no i znowu mitologia pierwsza zona zeusa
3 Sadi, bez komentarza
4 Akita, rasa psów

A moze poczekam az ją zobacze, moze wtedy latwiej nadamy jej imie


coś to zdjecie nie wyszło ale wystarczy na nie kliknoć i powinną byc dobrze
Załączniki
d2-orig[1].jpg

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Mama Juleczki » 26 kwie 2007, 08:21

Westa, to piękne i "ciepłe" imię - bardzo mi sie podoba :razz:
Sunia - bombeczka i myślę, że imie będzie jej pasowało :lol:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: kasia88 » 26 kwie 2007, 13:43

Śliczny psiak,z tych propozycji mi najbardziej się podoba Westa :-)
My w domu też mieliśmy wybrane imię przed odbiorem szczeniaka, ale po spotkaniu okazało się, że jakoś do niego nie pasuje :P tak więc po tygodniu bezimiennego psa (każdy proponował coś innego), został pospolitym Aresem ;-) i już zdarzyło się, że przywoływał go właściciel innego psa :D
Tak więc poczekajcie, aż mała pojawi się w domku :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Patryśka » 26 kwie 2007, 16:24

Daga pisze:Śliczny psiak,z tych propozycji mi najbardziej się podoba Westa :-)
Popieram :)

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Tomy » 26 kwie 2007, 17:19

Patryśka pisze:Daga napisał/a:
Śliczny psiak,z tych propozycji mi najbardziej się podoba Westa :-)

Popieram :)
Eee, nie. To nie jest dobre imię. Bo kojarzy się od razu z inną rasą piesków, tzn. West Highland White Terrier. To jest taki mały, biały, fajny dupelek :) Ale duszę ma lwa, jak każdy terier. Ludzie z branży nazywają te pieski w skrócie "westi". A to będzie przecież poważna matrona, jak każda spanielka. A ponieważ będzie to cocker spanielka, więc proponuję nazwać ją Koki, albo Koka, albo Kokaina :) No i oczywiście porządna psinka nie może mieć tylko jednego imienia, tylko tak jak te rodowodowe imion kilka. Więc można ją nazwać np. Koka Ina Długoucha Milusińska :)
Ja na ten przykład dopiero czekam na nowego pieska, ale za to mam od niedawna ptaszka (w sensie ornitologicznym oczywiście) :lol: Jest to piękny kanar harceński. I został nazwany: Król Maciuś Pierwszy Fifoliński. Bo fifoli jak wściekły, tzn. śpiewa, tzn. drze dzioba, jak włączę jakąkolwiek muzę :evil: :mrgreen:

Olgusia
Początkujący ✽✽
Posty: 228
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Olgusia » 26 kwie 2007, 17:40

A może Nysa to pasuje do psa (ja wybieram imie pasujace do wygłądu pieska)
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: tom-as » 26 kwie 2007, 18:25

Tomy pisze:A ponieważ będzie to cocker spanielka, więc proponuję nazwać ją Koki, albo Koka, albo Kokaina :)
tja... "zabiorą kokainę i wyskoczę z nią ścieżką na trawkę.. później wstąpimy do babci na kompot" ... brzmi ciekawie ;]

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Tomy » 26 kwie 2007, 19:08

tom-as pisze:tja... "zabiorą kokainę i wyskoczę z nią ścieżką na trawkę.. później wstąpimy do babci na kompot" ... brzmi ciekawie ;]
Kurde, to tylko taka lużna propozycja jest noo :roll: Wymyśl lepszą hę ? A nie tylko marudzi i marudzi... :neutral:

Ja założę się, że tłumacze Biblii się pomylili i zamiast "Niewierny Tomasz", powinno być "Tomasz Marudny" :lol:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: tom-as » 26 kwie 2007, 19:25

jeżeli "brzmi ciekawie" jest marudzeniem to nie mam więcej pytań...

choć właściwie mam...
Tomy pisze:Ja założę się, że tłumacze Biblii się pomylili i zamiast "Niewierny Tomasz", powinno być "Tomasz Marudny"
jestem ciekaw o co/ile jesteś wstanie sie założyć. moze sie dowiemy ile wart jest Twoj żart :lol: ;)

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Posty: 241
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:04
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Daga » 27 kwie 2007, 07:22

wczoraj widziałam sie z przyjaciólką, ktora nawrzeszczala na mnie ze jak moge kupic takiego paskudnego psa, stwierdzila ze one wydzielaja nieprzyjemny zapach, hmm... zaniemowilam, nie slyszalam nigdy zeby ktos mowil ze cockerki brzytko pachna, kilkanascie lat temu mialam spanielka ale nie pamietam zeby wydzielal dziwny smrodzik, moze wy cos wiecie na ten temat hehe

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Tomy » 27 kwie 2007, 09:59

Pierwsze słyszę, ale też nigdy spanielka nie miałem. Jak każdego pieska, spanielka trzeba od czasu do czasu uprać i wysuszyć bez wirowania :) Poza tym powinien dostawać regularnie naturalną szczoteczkę do zębów, czyli kość i tyle. Każdy piesio, jak sie o niego nie dba, to fiołkami nie pachnie. Spanielki dodatkowo muszą mieć częściej kontrolowane i czyszczone uszy kłapouchy, no i miski na jedzonko i wodę powinny mieć takie wysokie, albo na stojakach, są takie specjalne dla spanieli i bassetów, żeby im uszy się nie brudziły w czasie jedzenia. Myślę, że ta przyjaciółka się myli, ale zawsze można jeszcze poczytać na jakimś forum pieskowym, lub zadzwonić i zapytać lekarza od piesków :roll:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Raysha » 28 kwie 2007, 09:29

Dina - ja bym wybrała Dina
Takie słodziuchne imię

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Posty: 241
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:04
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Daga » 02 maja 2007, 08:48

no i mamy małą suczke, która pomału przyzwyczaja się do nas, tylko jedno imie do nie pasowało a mianowicie Koki (dzięki Tomy za propozycje trafiłeś w dziesiątke z tą Koki) mała juz zaczyna reagowac na imie od czasu do czasu w przedpokoju pojawi sie małe siusianko i kupka ale większość czasu spędza na dworze no i oczywiście śpi w naszej sypialni na naszym łóżku a dokładnie to na mojej poduszce hehe nie mam serca jej wyganiać

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Tomy » 02 maja 2007, 11:52

Daga pisze:śpi w naszej sypialni na naszym łóżku a dokładnie to na mojej poduszce hehe nie mam serca jej wyganiać
hehe, tylko tak dalej, a wychowasz sobie małą terrorystkę. Skąd ja to znam. Mój piesio (owczarek szkocki), szczenięciem będąc, w druga noc a właściwie poranek, rozszarpał swoje nowiutkie legowisko z pianki. Widok był nieziemski, cały przedpokój w strzępach szmatek i pianki, a w środku Cezar, zadowolony z siebie jak nie wiem :) Radzę od razu zainwestować w jakieś gryzaki dla Koki. Cieszę się, że imię pasuje do pieska.
tola pisze:mam ten sam problem,mój skrzeczy jakby mu piórka z pupy wyrywali.Jak do tej pory był u mnie w pokoju,ale raz:śmieci a dwa budzi się o 4nad ranem i uderza dziubkiem i się tłucze o plastikową częśc klatki co jest nie do znisienia.

Tolu to możemy zakładać forumowy klub hodowców kanaków :wink: To prawda, że jak się ma takie stworzonko w pobliżu, to budzik nie jest potrzebny :lol: Dlatego faktycznie trzeba trzymać go z dala od sypialni.
A co do jamniczka, to jak to mówią, kto jeszcze nie miał jamnika, nie może powiedzieć, że miał psa w domu. Ja na razie czekam na szczeniaczka seterka, będzie to seter szkocki lub irlandzki.

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: będziemy mieli pieska

Post autor: Tomy » 02 maja 2007, 12:32

Nie no, jamniczek to jest super piesio. Największy chyba charakterny indywidualista wśród psów. Mój siostrzeniec ma jamniczkę i tak naprawdę to ona rządzi u nich w domu. Kładzie się spać na swoim miejscu, ale rano odnajdują ją zawsze w pościeli któregoś z domowników. A jak już zostanie sama w domu na parę godzin, to z nudów się zabawia. Np. skosztuje każde, dokładnie każde jabłuszko z koszyczka stojącego na ławie w salonie. Ma jeszcze w repertuarze inne podobne numery, a niektóre to już takie naprawdę niszczące. A paradoksalnie nie muszę chyba dodawać, że jest najważniejszym pupilkiem w tym domu i dzielnie broni tej swojej pozycji :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miłośnicy Psów”