Ja i moja dziwna choroba....

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ja i moja dziwna choroba....

Post autor: agnieszkad » 23 kwie 2021, 21:46

Kochani

Ciągle nie wiem na co choruję...
Od dwóch lat nasilone dolegliwości, a jestem tu chyba od nastu...
Zapalenie wychodzi jedynie w histopacie - przewlekły intensywny stan zapalny odbytnicy. Palenie, pieczenie w dole jelita, rozpieranie, wzdęcia. Ograniczone menu, bo nasilają wzdęcia. Teczka badań przeróżnych za mną.

1 b wycinki z kolono - przewlekły intensywny stan zapalny odbytnicy
2. te same wycinki (zleciłam sobie badanie) - proctitis ulcerosa ocenione przez innego histopatologa
3. konsultacja wyników w instytucie onkologii - lekarz uważa, że cu tak nie przebiega, pieczenie nie jest objawem zapalenia cu, zleca na czerwiec badanie w instytucie by wyjaśnić.

A tymczasem...
Niektórzy lekarze mówią,ze to nie cu, trzeba szukać przyczyny...Tylko gdzie i jak?
Inni, że zapalenie i trzeba leczyć. Tylko czym?

Na piekielny ogień w jelicie nic nie pomaga:
- czopki hydrokortyzon
- wszelkie maści i czopki od proktologów
Zażyłam wlewkę salofalk - nie załatwiałam się po niej dwa dni. Wykonałam drugą. Następnie koszmarne pieczenie po wizycie w toalecie...

Mam też czopki pentasa.

Czy mimo tego stosować? Mam wrażenie , że jeszcze bardziej mam wszystko rozdrażnione. Czy to są oznaki nietolerancji, nadwrażliwości?
Proszę o podpowiedź, może też ktoś przechodzi podobne dolegliwości.

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

Jesse9
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2022, 13:39
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Ja i moja dziwna choroba....

Post autor: Jesse9 » 12 cze 2022, 11:11

Nie wiem, czy taki temat już był, może się powtórzę, ale każdy z nas tu zgromadzonych wykonuje różne prace i zawody https://testmyspeed.onl/.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”